| شنبه، 06 آذر 1400
وزیر ارشاد در مراسم افتتاح همزمان 200 پروژه گازرسانی روستایی گیلان:
       کد خبر: 65009

نگاه ایران: علی جنتی صبح امروز در مراسم افتتاح همزمان 200 پروژه گازرسانی روستایی گیلان در روستای طارمسر کوچصفهان، با ابراز خرسندی از حضور در گیلان اظهار کرد: برای بنده حضور در گیلان به مناسبت هفته دولت افتخاری بزرگ است.(گزارش تصویری نگاه ایران)

به گزارش فارس، وی با اشاره به نامگذاری هفته دولت، افزود: هفته دولت به مناسبت شهادت دو دولتمرد پاک باخته و فداکار شهیدان رجایی و باهنر نامگذاری شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه شهیدان رجایی و باهنر در مسیر انقلاب جان خود را در راه خدا فدا کردند، گفت: یاد تمام شهدا را گرامی می داریم.

وی یکی از وظایف تمام دولت ها را تأمین معیشتی، رفاه و امنیت مردم دانست و ادامه داد: دولت یازدهم در شرایطی که تحریم های ظالمانه به کشور تحمیل شده بود بر سر کار آمد و رکود تورمی بسیار وحشتناکی در کشور حاکم بود.

جنتی با اشاره به اینکه واردات به کشور دچار مشکل بود و فروش نفت را محدود کرده بودند، افزود: هواپیمایی که به اروپا سفر می کرد به آن سوخت نمی دادند.

فسادهای مالی کشور در دولت گذشته ایجاد شد/ کاهش 9 درصدی نرخ تورم در کشور

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تصریح بر اینکه در سه سال آخر دولت گذشته حتی یک وزیر ما را به اروپا نمی پذیرفتند، گفت: بسیاری از مشکلات و فسادها مانند اختلاس 3 هزار میلیارد تومانی و فساد بابک زنجانی ها در دولت گذشته ایجاد شده بود.

وی خاطرنشان کرد: دولت کنونی اولویت کار خود را برداشتن تحریم ها و تحقیرها از ملت ایران قرار داد و پس از مذاکرات سخت به دستاوردهایی نایل آمدیم.

جنتی با بیان اینکه تورم کشور از 40 درصد، اکنون به 9 درصد کاهش پیدا کرده است، اظهار کرد: اکنون ارز ثبات پیدا کرده و این کار بزرگ توسط دولت تدبیر و امید انجام شده است.

وی اضافه کرد: با کشورهای منطقه حوزه های مشترک نفت و گاز داریم که سال ها از این حوزه های مشترک برداشت می کردند و ما از آن بی بهره بودیم.

مقام عالی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در دولت کنونی با توجه به اینکه وزیر با تجربه ای در وزارت نفت قرار گرفته، تا پایان سال 96 به جز یک فاز، تمام فازهای پارس جنوبی به بهره برداری می رسد.

ایران سال آینده بنزین صادر می کند

وی با اشاره به اینکه سال آینده وضعیت کشور به مرحله ای می رسد که حتی می توانیم بنزین صادر کنیم، یادآور شد: پهنای باند اینترنت در دولت کنونی 70 برابر شده و 57 هزار مگاوات برق در کشور در حال تولید است.

جنتی نرخ 11 درصدی بیکاری را یکی از مسائل اساسی در کشور خواند و تصریح کرد: پس از رفع تحریم ها ایجاد اشتغال اولویت برنامه های دولت است.

وی امنیت را نعمت بزرگی خواند و خاطرنشان کرد: ناامنی در کشورهای منطقه ایجاد شده و سوریه، یمن و... را به آتش کشیده اند حتی کشورهایی که دارای مرزهای آهنین بودند از حمله های تروریستی در امان نماندند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در وصف گیلان اظهار کرد: گیلان دارای آسمانی پر از ستارگان فرهیخته محسوب می شود و در کشور نمونه است.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code