یکشنبه، 04 آبان 1399 | 2020 Sunday 25 ,October  

نگاه ایران: مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان گفت: طی سه سال گذشته با بهره برداری از 457 واحد صنعتی برای هفت هزارو 939 نفرمطابق با پروانه بهره برداری در شهرک ها و نواحی صنعتی استان اشتغالزایی شده است

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان ، طهمورث لاهوتی اشکوری گفت : براساس پروانه بهره برداری ، برای راه اندازی این واحدهای صنعتی ، چهار هزارو 139 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است

وی تعداد واحدهای به بهره برداری رسیده طی دوره سه ساله دولت تدبیر وامید را دارای رشد سه برابری نسبت به گذشته دانست و افزود :  اشتغال ایجاد شده و حجم سرمایه گذاری انجام شده طی همین مدت  نیز دو برابر قبل بوده است.

وی تصریح کرد:  همچنین طی این مدت، 78 واحد صنعتی راکد و غیرفعال در شهرک ها و نواحی صنعتی استان به چرخه تولید باز گشتند . لاهوتی اشکوری ادامه داد: با اعطای تسهیلات کمک های فنی ، اعتباری و طرح نوسازی و  78 هزارو 700 میلیون ریال و اشتغالزایی از محل طرح های مذکور، 340 شغل در شهرکهای صنعتی استان ایجاد شد.

وی افزایش تعداد شهرکها و نواحی صنعتی در دست بهره برداری در استان را از دیگر اقدامات  شرکت شهرک های صنعتی استان عنوان و بیان کرد:پنج شرکت به شهرک های صنعتی استان افزوده شده است.

لاهوتی اشکوری از 290 قرارداد  واگذاری زمین به مساحت 184 هکتار در  شهرک ها و نواحی صنعتی استان خبر داد و گفت: پیاده سازی نحوه واگذاری مالکیت و اداره امور شهرکها و نواحی صنعتی به تعداد 13 شهرک، اخذ سند تفکیکی به میزان 457 هکتار (هشت برابر رشد عملکرد نسبت به گذشته) ، تامین آب، برق ، گاز و تلفن ثابت  از جمله اقدامات این شرکت طی سه سال گذشته می باشد.

وی ادامه داد: احداث و خرید شش ایستگاه و ماشین آتش نشانی به منظور بالا بردن ارتقای ایمنی شهرک ها و نواحی صنعتی طی این سه سال اخیر انجام شده که قبل از آن هیچ گونه اقدام خاصی دراین باره انجام نشده بود.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان با اشاره به احداث تصفیه خانه های فاضلاب جدید در حال ساخت در چند شهرک صنعتی استان گفت: مقایسه تصفیه خانه های در حال بهره برداری و ایجاد فضای مناسب طی سه سال گذشته، نشان دهنده رشد صد در دصدی در مقایسه با 22 سال گذشته است.

وی احداث 65 هکتار فضای سبز ، برگزاری 115 دوره آموزشی برای چهار هزارو 65 نفر از مدیران، فسخ قراردادهای راکد و آزاد سازی 61 هکتار زمین صنعتی در شهرک ها و نواحی صنعتی ، اعطای تسهیلات از محل طرح کمک های فنی و اعتباری و نوسازی ، حمایت از 9 پایان نامه کارشناسی ارشد و دکترا، پیاده سازی دولت الکترونیک از طریق سیستم های جدید طرح جامع ، اتصال به شبکه دولت و راه اندازی سامانه gis بر روی تارنمای و استقرار هشت واحد دانش بنیان در شهرک ها و ناحیه صنعتی استان را تنها گوشه دیگری از فعالیت های شرکت شهرک های صنعتی در استان عنوان کرد.

36شهرک صنعتی و ناحیه مصوب در گیلان فعال و 784 واحد بهره بردار در شهرک ها و نواحی صنعتی استان مستقر است و 13 هزار و 560 نفر در این مجموعه ها مشغول به کار هستند.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code