| سه شنبه، 30 شهریور 1400

نگاه ایران:کاروان تجهیزات امداد و نجات  ساحلی با حضور استاندار گیلان صبح امروز برای استقرار در مناطق خطر آفرین ارسال شد.(گزارش تصویری)

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ در مراسمی که  صبح امروز با حضور استاندار گیلان ،معاونین استاندار ، فرمانداران ساحلی و اعضای ستاد ساماندهی سواحل در محوطه ی استانداری برگزار شد کاروان تجهیزات امداد و نجات ساحلی شامل  18 دستگاه جت اسکی و 10 فروند قایق بادی به ارزش 16 میلیارد ریال که از اعتبارات وزرات کشور تامین شده است به شهرستانها ارسال شد تا در مناطق خطر آفرین به کارگرفته شود.

دکتر محمدعلی نجفی در حاشیه این مراسم با بیان اینکه این اقدامات باارزش علیرغم محدودیت های اعتباری موجود در کشور انجام گرفته خاطرنشان کرد: دولت به رفع دغدغه ی گردشگران و کسانی که از موهبات دریا بهره مند می شوند حساس است و در این راستا تسهیلات و امکاناتی در سواحل و طرح های سالمسازی دریا ایجاد شده است.

وی خواستار استفاده ی گردشگران و مهمانان از طرح های سالمسازی دریا که تحت کنترل هستند، شد و گفت: تاکنون در محدوده ی طرح های سالمسازی هیچگونه غریقی نداشتیم.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: طبق آخرین آمار متأسفانه 14 نفر از هموطنان در مناطق خطرآفرین غرق شدند و اگرچه این آمار نسبت به سال قبل بهبود یافته است اما قابل قبول نیست.

دکتر نجفی افزود :  بیش از 470 نفر نیز  درهمین مدت  نجات یافته اند.

نماینده عالی دولت در گیلان خاطرنشان کرد: از کسانی که در در دریا حاضر می شوند می خواهم تا در جهت حفظ جان خود بکوشند و در این خصوص با ناجیان غریق و مدیریت سواحل ارتباط و همکاری داشته باشند و توصیه های آنان را جدی بگیرند.

وی بر ضرورت حفظ فضای سبز و مسائل زیست محیطی توسط گردشگران تأکید کرد و افزود: گیلان نسبت به سال های گذشته در بخش محیط زیست پاک و زیباتر شده که نیازمند حفظ و حراست بیشتر از آن است.

وی با اشاره به اینکه برنامه ی ما در استان این است که از همه ی فرصت های اعتباری در جهت حفظ و توسعه ی زیرساخت ها بهره مند شویم افزود: پس از برف سال 92 تلاش های بسیاری در راستای نوسازی ماشین آلات صورت گرفت که این مسئله در بخش سواحل نیز در حال انجام است.

در پایان این مراسم تجهیزات امداد و نجات به فرمانداری های شهرستان های ساحلی برای استفاده در مناطق خطر افرین ساحلی  تحویل داده شد.

گفتنی است طرح های دریا از ابتدای خرداد ماه در 40 نقطه گیلان  با 80 شناگاه برپا شده است .

حدود 2000 نفر از ناجیان غریق ،نیروهای امداد ونجات و انتظامی در 40 طرح سالم سازی دریا و 330 منطقه خطر آفرین مستقر هستند.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code