| شنبه، 03 مهر 1400

نگاه ایران: همایش هم اندیشی احزاب و گروه های سیاسی گیلان با حضور استاندار گیلان ، رییس خانه احزاب کشور، دبیران و نمایندگان تشکل ها و احزاب سیاسی به منظور تشکیل خانه احزاب استان در استانداری برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان دکتر محمد علی نجفی در این نشست که عصر امروز در سالن غدیر برگزار شد گفت : ما  نگران آن هستیم که چرا وضعیت احزاب باید اینگونه باشد و چرا افتخار مدیران ارشد و آنهایی که منتخب مردم هم می شوند بر این است که متعلق به حزبی نیستند .

وی خطاب به جمع حاضر افزود : تلاش شما می تواند مشکلاتی را که امروز وجود دارد هموار کند .

وی بر لزوم شکل گیری بیشتر احزاب توانمند و فعال تاکید کرد و گفت  :  در اصل 26 قانون اساسی قید گردیده که احزاب با رعایت قانون می توانند به عنوان تشکل برای همیشه پایدار باشند .

وی با ابراز خرسندی از پیشگامی گیلان در شکل گیری خانه احزاب به گفته رئیس این خانه افزود : متاسفانه گاهی اوقات حتی  به احزاب سیاسی که مقید به قانون اساسی می باشند  بی میلی هایی صورت می پذیرد .

دکتر نجفی با بیان اینکه اصول دین ، آیین و مذهب مان بر اساس کرامت و ارزش انسانی نهاده شده است افزود : در قانون اساسی اصل آزادی گروه و تشکل تا جایی که قانون شکنی نکند صراحت دارد .

استاندار گیلان افزود : تشکل های سیاسی و احزاب می توانند  بهترین ناظرین بر عملکرد حاکمیت باشند .

دکتر نجفی با بیان اینکه امکان و زمان  سخنرانی مستقیم همه  مردم در حضور دولتمردان  وجود ندارد افزود : مردم بر اساس بینش و اندیشه خود نگاه حزبی را انتخاب نموده و افرادی منتخب از سوی آن اندیشه در مجامع  سخن گویند .

دکتر نجفی اظهار داشت : نیاز نیست که حتماً تاکید کنیم  که 2  تا 3 حزب داشته باشیم بلکه خود به خود در کشور ما اینگونه است و نگاه انتخاباتی از بدو انقلاب تا به امروز را  معمولاً 2 تا 3 جریان ولی در قالب های مختلف داشته اند

 وی افزود : باید تلاش کنیم تا از حضور احزاب برای توسعه استان بهره گیریم و به این اندیشه خود افتخار می کنیم

وی با دعوت از همه احزاب برای شرکت در نشستهای دوره ای خانه احزاب افزود :  چرا باید برخی افراد همیشه  از دور دست منتقد باشند ؟

دکتر نجفی افزود : اگر نتوانیم دور یک میز تحمل همدیگر را داشته باشیم پس چگونه می توانیم با هم گفتمان داشته باشیم .

دکتر نجفی بر حضور احزاب سیاسی در کنار هم تاکید کرد و افزود : شکل گیری خانه احزاب فرصت مناسبی است تا احزاب سیاسی همراه و همدل و همزبان در جهت توسعه سیاسی استان نقش آفرینی کنند .

IMG_5811_0

IMG_5761_0

IMG_5755_0

IMG_5758_0

IMG_5753_0

IMG_5749_0

IMG_5801_0

IMG_5882_0

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code