شنبه، 17 خرداد 1399 | 2020 Saturday 06 ,June  

نگاه ایران: استاندار گیلان که با دعوت رسمی استاندار آستراخان عازم روسیه شده است عصر امروز چهارشنبه با استقبال مقامات این استان  و سرکنسول جمهوری اسلامی ایران  وارد آستراخان  شد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان، دکتر نجفی در بدو ورود به فرودگاه آستراخان با اشاره به پیشینه ی روابط دو استان گفت : آستراخان و گیلان همواره نقش مهم و سازنده ای در تقویت مناسبات ایران و روسیه ایفاء کرده اند.

وی با بیان اینکه گیلان بطور سنتی استان معین در روابط با استان های جنوبی روسیه بویژه آستراخان محسوب می شود گفت : همانطور که مقامات آستراخان بارها اعلام کرده اند که گیلان دروازه ی ورود اروپا و ورود به ایران است از نظر ما نیز آستراخان نقش محوری برای روابط تجاری ایران  با روسیه دارد.

دکتر نجفی با بیان اینکه براساس اراده ی سران ایران و روسیه در 3 سال گذشته سطح روابط راهبردی دو کشور ارتقاء یافته است گفت : باید از این فرصت کم نظیر برای گسترش روابط بین استان های دو کشور بویژه در بخش های تجاری، فرهنگی و گردشگری بهره بگیریم.

وی با اشاره به اهدای مجسمه ی حکیم عمرخیام به مردم آستراخان از سوی جمهوری اسلامی ایران که توسط استان گیلان ساخته شده است گفت : نصب این مجسمه در پارک دانشجویی مقابل دانشگاه دولتی آستراخان نمادی از دوستی استان های گیلان و آستراخان و نقش سازنده آنان در توسعه و گسترش روابط دوستانه است.

وی اظهار امیدواری کرد : دستاوردهای این سفر منجر به تقویت روابط دو جانبه و تسهیل مراودات تجاری بازرگانان دو استان شود.

%

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code