| یکشنبه، 01 خرداد 1401
نگاه ایران: فرماندارفومن با اشاره به نقش تأثیرگذار نخبگان در جامعه، گفت:نخبگان بازوی کمکی و وزنه حرکتی مسئولان و به ویژه دولت برای رسیدن به اهداف و رشد و توسعه در جامعه محسوب می شوند.

میرشمس مومن زاده در جلسه نشست با نخبگان استان گیلان که پیش از ظهر جمعه در محل فرمانداری فومن برگزار شد، اظهار کرد: استفاده از نقطه نظرات نخبگان در جهت رسیدن به سیاست های کلان دولت تأثیرگذار است.

وی رسیدن به مسئولیت را امانتی از سوی مردم عنوان کرد و افزود: اگر می خواهیم امانت دار خوبی باشیم باید از تمام ظرفیت و پتانسیل حوزه فعالیتی خود در جهت رسیدن به اهداف و آرمان های نظام مقدس و دولت استفاده کنیم.

فرماندار فومن با بیان اینکه دراین مسیرکاستی ها و مشکلاتی نیز وجود دارد، گفت: البته تمام مسئولان به ویژه دولتمردان نهایت تلاش خود را برای رفع بخشی از مشکلات انجام داده اند.

وی با اشاره به سیاست های کلان دولت در خصوص افزایش امید و نشاط به جامعه، ترمیم وضعیت اقتصادی و کاهش نرخ تورم و... و. ، خاطرنشان کرد: خوشبختانه مسئولان ارشد نظام و دولت توانسته اند تاحد زیادی در این حوزه ها به موفقیت برسند.

مومن زاده با اشاره فشارها، تحریم ها و تنگناهای اعتباری و مالی برای کشور، تصریح کرد: در سال های اخیر شاهد خدمات زیربنایی، عمرانی که نشان از تلاش مسئولان برای ایجاد فضای مناسب و مطلوب زندگی برای مردم در سطح جامعه داشته، بوده ایم.

افتتاح ۳۵۸ پروژه عمرانی و تولیدی در هفته دولت و دهه فجر سال۹۴ در فومن

وی با بیان اینکه در هفته دولت سال ۹۴ در استان گیلان یک هزار و ۳۰۰ پروژه افتتاح شد، گفت: برای اجرا و بهره برداری از این پروژه ها یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

فرماندار فومن پروژه های افتتاح شده را در قالب پروژه های زیرساختی و زیربنایی دانست و افزود: با بهره برداری از این پروژه ها مردم استان از منافع آن بهره مند شدند.

وی در ادامه به ۳۵۸ پروژه عمرانی و تولیدی افتتاحی در هفته دولت و دهه فجر سال گذشته شهرستان فومن نیز اشاره و اظهار کرد: برای راه اندازای و بهره برداری از این تعداد پروژه با وجود تمام فشارها و کمبودها بیش از ۱۰۸ میلیارد تومان اعتبار هزینه شد.

مومن زاده یادآورشد: علاوه بر اجرایی پروژه های مذکور بیش از ۲۰ میلیارد تومان نیز اعتبار در بین دستگاه های اجرایی شهرستان برای اجرای پروژه های دیگر توزیع شده است.

به گفته این مسئول تنها برای اجرای یک پروژه در ۶۳ روستای شهرستان فومن توسط شرکت گاز،  بیش از ۵۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده که به این واسطه تا یک ماه دیگر این شهرستان به شهرستان سبز تبدیل می شود.

وی خاطرنشان کرد: البته با وجود تمام تلاش های انجام شده برای ایجاد یک رفاه اجتماعی مطلوب برای مردم شاهد برخی کاستی ها و مشکلات در سطح جامعه به خصوص در زمینه جوانان، ساماندهی وضعیت اقتصادی و معیشت مردم هستیم که نیاز به همدلی و همکاری همه به ویژه در کنار هم بودن دولت و مردم احساس می شود.

مومن زاده ادامه داد: نخبگان به عنوان یک بازوی کمکی و وزنه حرکتی برای مسئولان به ویژه دولت در رسیدن به اهداف تعیین شده و رفع مشکلات موجود در جهت رشد و توسعه جامعه محسوب می شوند.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code