| یکشنبه، 28 دی 1399
نگاه ایران:سازمان هدفمندسازی یارانه ها اعلام کرد یارانه نقدی تیرماه، ساعت ۲۴ روز شنبه آینده (۲۶ تیرماه) به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود.
 سازمان هدفمندسازی یارانه ها اعلام کرد که شصت و پنجمین مرحله یارانه نقدی مربوط به تیرماه، ساعت ۲۴ روز شنبه آینده (۲۶ تیرماه) به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد. مبلغ یارانه نقدی هر یک از مشمولان دریافت یارانه نقدی همانند ماه های گذشته ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان است. براساس آخرین آمار اعلام شده، بیش از ۷۴ میلیون ایرانی یارانه نقدی دریافت می کنند.
حذف ثروتمندان یارانه بگیر ادامه دارد تا کنون حدود ۳. ۳ میلیون نفر از لیست یارانه بگیران حذف شده اند و آنچنان که مسئولان دولتی اعلام کرده اند شناسایی افراد ثروتمند و حذف یارانه نقدی آن ها ادامه دارد. نامه نیوز با اشاره به این موضوع نوشت:در حالی که تا کنون ۶۴ یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی به حساب سرپرستان خانوار واریز شده است، این روز ها مردم در انتظار اعلام زمان واریز شصت و پنجمین یارانه نقدی هستند. این در شرایطی است که از سال گذشته روند اصلاح شیوه پرداخت یارانه نقدی و حذف ثروتمندان از لیست یارانه بگیران آغاز شده است و تا کنون حدود ۳. ۳ میلیون نفر از لیست یارانه بگیران حذف شده اند و آنچنان که مسئولان دولتی اعلام کرده اند شناسایی افراد ثروتمند و حذف یارانه نقدی آن ها ادامه دارد. در سال های اخیر یارانه نقدی همواره با تاخیری تقریبا ۲۲ روزه به حساب سرپرستان خانوار واریز شده و یارانه خرداد ماه نیز با ۲۷ روز تاخیر پرداخت شده است. در صورتی که دولت بخواهد یارانه نقدی تیر ماه را همانند خرداد ماه با ۲۷ روز تاخیر واریز کند مردم باید اوایل هفته آینده منتظر واریز یارانه نقدی باشند. اما سوالی که در این شرایط مطرح می شود این است که شناسایی افراد ثروتمند چگونه صورت می گیرد. بررسی ها نشان می دهد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دنبال آن است که با استفاده از اطلاعات موجود درباره خودرو، محل سکونت، میزان تسهیلاتی که افرد از بانک ها دریافت کرده اند، احکام حقوق دولتی و غیردولتی، شغل ثبت شده افراد و اطلاعاتی از این دست درباره حذف یارانه تصمیم گیری کند. اما در همین راستا ممکن است اشتباهاتی نیز صورت بگیرد که به منظور جبران این اشتباهات از دی ماه سال گذشته سیستمی ایجاد شده که پرونده ها را بررسی می کند و خطا را کاهش می دهد به گونه ای که در روند حذف میزان خطا به ۵ درصد کاهش یافته است و در صورتی که فردی نسبت به حذف یارانه اش اعتراض داشته باشد، این اعتراض مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت. در صورتی که اعتراضی هم نسبت به روند حذف یارانه وجود داشته باشد مجموع هزینه های بررسی مجدد با توجه به بانک اطلاعاتی ایجاد شده و درصد خطای پایین و قابل قبول شناسایی بسیار اندک و یک دویستم یارانه ای است که بر می گردد.
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code