| شنبه، 24 مهر 1400
 نگاه ایران: فعالیت در رشته بازیگری جزء حرفه هایی است که امنیت شغلی ندارد. شغلی که از حقوق و مزایای بازنشستگی بی بهره است و بازیگر تا زمانی که چهره، فیزیک و توان ایفای نقش داشته باشد و از طرفی از او دعوت به ایفای نقش کنند، می تواند دستمزد دریافت کند. پس ازآن و در دوران بیکاری یا سالخوردگی دیگر دایره انتخاب ها و ایفای نقش ها محدودتر می شود و بازیگر برای تأمین معیشت خود درآینده دچار مشکل می شود.چند سالی است که موضوع نداشتن امنیت شغلی در دنیای بازیگری، بسیاری از بازیگران نسل های جدیدتر را هوشیارتر و متوجه آینده شان کرده است. آن ها از سنین جوانی شغل دومی را در کنار بازیگری برای خود دست و پا می کنند که با توجه به شرایط زمان بیکاری یا بالا رفتن سن، اقدامی منطقی است. در این گزارش فهرست بازیگرانی را تهیه کرده ایم که زمانی در اوج فعالیت هنری و بازیگری بوده اند اما سال هاست که بنا بر هر دلیلی بیکار مانده اند. تعدادی از آن ها با بالا رفتن سن درگیر بیکاری و البته بیماری هستند وعده ای اتفاقا در سال های جوانی و وضعیت سلامتی مطلوب هستند اما از دنیای بازیگری فاصله گرفته اند. دلایل این فاصله ها هرچه باشد، این موضوع مایه تأسف است که سال هاست کسی خبری از آن ها نگرفته و تنهایی و بی خبری رنجی افزون بر درد آن ها است. فردوس کاویانی این بازیگر که اغلب مخاطبان سینما و تلویزیون او را با بازی در مجموعه «همسران» و نقش مقابل مهرانه مهین ترابی می شناسند در 29فیلم سینمایی حضور داشته است. آخرین فیلمی که با ایفای نقش وی ساخته شده، «ساکن خانه چوبی» محصول سال  1391 است. متاسفانه این بازیگر در حال حاضر وضعیت جسمانی خوبی ندارد و بخشی از حافظه اش را از دست داده و در حال درمان و مبارزه با این بیماری است.

بازیگران مشهوری که سینما دیگر آن ها را دوست ندارد

 

رضا فیاضی بازی رضا فیاضی در نقش آقای جمالی در مجموعه «قصه های تا به تا» نوستالژی کودکان دهه 60 و 70است. این بازیگر در 19 فیلم سینمایی نیز حضور داشته که جدیدترین آن ها در فیلم «یوسف هور» محصول سال 1391 بوده است. فیاضی در مجموعه های مجموعه های «پهلوانان نمی میرند»، «قصه های تا به تا» ، «روزگار قریب» و«تبریز در مه» و« بچه های نسبتاً بد» حضور داشته است. این بازیگر مدتی قبل به دلیل ناراحتی قلبی در بیمارستان بستری بود.

 بازیگران مشهوری که سینما دیگر آن ها را دوست ندارد

 

هائده حائری  این هنرمند در سال 81 به بیماری سرطان مبتلا شد اما با آن مبارزه کرد و سرطان را شکست داد. جدیدترین فیلمی که از این بازیگر در سینماها اکران شد «گهواره ای برای مادر» محصول سال  1391 بوده است. حائری نویسنده و بازیگر و کارگردان تئاتر، سینما و تلویزیون است. حائری همچنین یکی از داوران مسابقه ستاره بیست که برای کشف استعداد بازیگری برگزار شد، بود.

بازیگران مشهوری که سینما دیگر آن ها را دوست ندارد

 

هما خاکپاش جدیدترین نقش آفرینی این بازیگر سینما و تلویزیون در تله فیلم «همدل شدگان» در سال 1393 بوده است. آخرین اثر وی در سینما «ازدواج صورتی» محصول سال 83 بوده است.

بازیگران مشهوری که سینما دیگر آن ها را دوست ندارد

 

زهرا داود نژاد یکی از اعضای خانواده داودنژاد آثار سینمایی و تلویزیونی زیادی در کارنامه اش ندارد و بیشتر در زمینه منشی صحنه فعالیت کرده است. تنها اثر سینمایی با بازی وی فیلم «بچه های بد» به کارگردانی علیرضا داودنژاد و محصول سال 1379 است. زهرا داودنژاد در مجموعه تلویزیونی «باغچه مینو» نیز ایفای نقش کرده است که در سال  1382 پخش شد. وی همچنان فعالیت هنری خود را در پشت صحنه دنبال می کند اما از دنیای بازیگری فاصله گرفته است.

بازیگران مشهوری که سینما دیگر آن ها را دوست ندارد

 

داود رشیدی داود رشیدی متولد 25تیرماه سال 1312 بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون است. وی از سال 1390 و بعد از ایفای نقش در فیلم «اکباتان» در هیچ فیلمی ظاهر نشده است. رشیدی از سال 1350 وارد عرصه سینما شد و دردهه 70 اجرای تئاتر را نیز تجربه کرد. متأسفانه این بازیگر پیشکسوت مدتی است که به بیماری آلزایمر مبتلا شده و فعالیت هنری ندارد.

 بازیگران مشهوری که سینما دیگر آن ها را دوست ندارد

 

جهانبخش سلطانی جهانبخش سلطانی متولد سال 1330بازیگر سینما و تلویزیون است. این بازیگر که در مجموعه های ماندگار «قصه های مجید»، «مردان آنجلس»، «یوسف پیامبر (ع)» و.... ایفای نقش کرده است از سال 1391 در هیچ پروژه سینمایی بازی نکرده و آخرین حضور تلویزیونی او مجموعه «یوسف پیامبر (ع)» در سال 88بوده است. این بازیگر مشکل جسمانی یا بیماری خاصی که او را از صحنه بازیگری دور کند، ندارد.

بازیگران مشهوری که سینما دیگر آن ها را دوست ندارد

مرجان محتشم این بازیگر که فضای سینما و نحوه انتخاب شدن بازیگران برای نقش های سینمایی را دلیل کناره گیری اش از بازیگری عنوان کرده، محتشم آخرین بار در دو تله فیلم محصول سال  87 بازی کرد و پس از آن، دیگر در هیچ نقشی ظاهر نشد. وی در حالیکه هنوز به سن 50 سالگی نرسیده در سال 91 از مبارزه با یک بیماری سخت گفته و از وضعیت خود که حتی یک دفترچه بیمه برای درمان خود ندارد گلایه کرده است. این بازیگر 8 سال به ایفای نقش نپرداخته است.

 بازیگران مشهوری که سینما دیگر آن ها را دوست ندارد

خزر معصومی معصومی با ایفای نقش در فیلم «به رنگ ارغوان» حاتمی کیا وارد دنیای بازیگری شد. وی در دو فیلم سینمایی بازی کرد و آخرین حضورش به عنوان بازیگر، در مجموعه «یک مشت پر عقاب» در سال 86 بوده است. خزر معصومی 9 سال است که در هیچ پروژه ای ایفای نقش نکرده است.

 بازیگران مشهوری که سینما دیگر آن ها را دوست ندارد

ایرج نوذری این بازیگر در 12 فیلم سینمایی و  8 مجموعه تلویزیونی ایفای نقش کرده و جدیدترین اثری که وی در آن بازی کرده، «بار هستی» محصول سال 1387است. ایرج نوذری علاوه بر بازیگری، در رشته ورزشی کونگ فو فعالیت دارد و مسلط به چندین زبان زنده دنیا است. جدیدترین بازی وی در مجموعه «ملکوت» محصول سال 1389 بوده و پس از آن به مدت 6 سال در هیچ نقشی دیده نشده است.

 بازیگران مشهوری که سینما دیگر آن ها را دوست ندارد

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code