| سه شنبه، 27 اردیبهشت 1401

به گزارش نگاه ایران :  تلویزیون ایران ، سه شنبه این هفته از پخش زنده جلسه علنی مجلس شورای اسلامی که با حضور محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی اختصاص داشت خودداری کرد.

در این جلسه دو مذاکره کننده ارشد ایران به بیان جزئیات مذاکرات مهم هسته ای وین پرداختند و ضمن تقدیم متن برنامه موسوم به اقدام مشترک « برجام » به مجلس ، درباره مذاکرات اتمی و  قطعنامه شورای امنیت به سوالات نمایندگان ملت پاسخ دادند.

هرچند بخش های خبری صداوسیما گزارش این جلسه را پخش کردند اما جا داشت این جلسه بسیار مهم ، بصورت زنده و کامل از شبکه خبر پخش می شد تا بسیاری از ابهامات ذهنی که هر روز توسط دلواپسان در ذهن جامعه پمپاژ می شود پاسخ داده شود.

در طرف دیگر صداوسیمای ایران ، پنجشنبه شب ، در حرکتی غیرمعمول ، به پخش زنده و کامل جلسه کمیته روابط خارجی سنای آمریکا با حضور جان کری وزیر خارجه آمریکا و وزرای دارایی و انرژی کابینه اوباما اقدام کرد.

در این جلسه جان کری وزیر خارجه آمریکا و دو وزیر دیگر آمریکایی ، توسط نمایندگان دلواپس جمهوریخواه آمریکایی بازخواست می شدند و طبیعتا این جلسه مجموعه ای از ادعاها و رجز خوانی های تیم مذاکره کننده آمریکایی است که برای متقاعد کردن مخالفین مذاکرات در کنگره عنوان شد و صداوسیما این ادعاها را یک طرفانه و بصورت کامل پخش کرد.

هرچند مردم و رسانه ها از هرگونه اطلاع رسانی بیطرفانه در مورد موضوع مهم هسته ای استقبال می کنند ، اما شایسته است رسانه ملی در مهمترین موضوع سیاسی و امنیتی کشور که منافع مردم و کشور را در پی دارد به تیم هسته ای کشور که از لسان رهبر انقلاب ، امین، غیور، شجاع و متدین نامیده شده اند ، بیشتر از تیم آمریکایی اعتماد کند و با دادن مجال بیشتر به تیم مذاکره کننده ، لااقل طعم شیرین پیروزی در مذاکرات هسته ای را به کام مردم تلخ نکنند.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code