| شنبه، 31 اردیبهشت 1401
با حکم آیت‌الله جنتی:
       کد خبر: 5330
به گزارش نگاه ایران:  سرپرست دفتر نظارت شورای نگهبان در گیلان با اشاره به آغاز انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی از 27 خردادماه امسال گفت: اعضای هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات در تهران تعیین شدند.

احمد قنبریان به ریاست آیت الله احمد جنتی در هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات اشاره کرد و افزود: آیت الله محمد یزدی، سیامک ره پیک، محمدرضا علیزاده و حجت الاسلام والمسلیمن سیدابراهیم رئیسی به عنوان اعضای هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات معرفی شدند.

وی با بیان اینکه اعضای هیئت نظارت بر انتخابات گیلان معرفی شدند، تصریح کرد: احکام حجت الاسلام مجتبی اشجری به عنوان رئیس، احمد قنبریان به عنوان قائم مقام و حجت الاسلام عزت الله معتمد، حجت الاسلام میرغفار میرکریم پور و محمداسماعیل فرحی به عنوان اعضای هیئت نظارت بر انتخابات در گیلان صادر و ابلاغ شده است.

سرپرست دفتر نظارت شورای نگهبان در گیلان به برگزاری هم زمان دو انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: وظایف هیئت های نظارت در مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی کمی متفاوت است، اما به خاطر اینکه تشکیلات موازی ایجاد نشود هیئت نظارت مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی دارای ترکیب واحد هستند و این ترکیب واحد در انجام وظایف نقش های مختلف را ایفا می کند.

به گزارش فارس، آیت الله احمد جنتی رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات طی حکمی حجت الاسلام مجتبی اشجری را به عنوان رئیس هیئت نظارت بر انتخابات گیلان منصوب کرد.

در حکم مذکور آمده است: بنا به تصویب هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات، به موجب این حکم جنابعالی به عنوان رئیس هیئت نظارت بر انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان گیلان منصوب می شوید.

آیت الله جنتی در ادامه حکم آورده است: ضروری است با سرلوحه قراردادن رهنمودهای مقام معظم رهبری در امر نظارت، جهات شرعی، اخلاقی و قانونی را در انجام وظایف خود ملاک عمل قرار داده و نسبت به رعایت موازین، ضوابط و مقررات به طور جدی توجه داشته باشید.

رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات تصریح کرد: انتظار می رود با استعانت از خداوند متعال و مساعدت سایر اعضا سهم موثری در انجام وظایفی که آن هیئت به عهده دارد، ایفا کنید.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code