| شنبه، 22 مرداد 1401
نگاه ایران:سخنگوی اورژانس کشور جزئیات واژگونی سه اتوبوس در شب گذشته را تشریح کرد. مجتبی خالدی (سخنگوی اورژانس کشور) اظهار کرد: دیروز سه حادثه تصادف داشتیم که هر سه واژگونی اتوبوس بوده است.
نگرانی ها در خصوص مصدومان حادثه کاشان ادامه دارد
وی ادامه داد: سانحه اول در محور اتوبان کاشان- نطنز بوده است که در ساعت ۳۲: ۲۳ دقیقه اتفاق افتاده است و در این حادثه ۶ دستگاه آمبولانس اورژانس، یک دستگاه آمبولانس هلال احمر، یک دستگاه آمبولانس آتش نشانی و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس به محل اعزام شدند که طی ۵ دقیقه به محل حادثه رسیدند.سخنگوی اورژانس گفت: این حادثه ۳۶ مصدوم داشته است که به بیمارستان انتقال پیدا کردند و خطر برای هر ۳۶ مصدوم برطرف شده است، ولی همچنان نگرانی هایی برای برخی از مصدومان وجود دارد.
قطع دست یک سرباز در پی حادثه واژگونی اتوبوس در محور شیرازخالدی گفت: دومین حادثه واژگونی اتوبوس در محور شیراز به سروستان بوده است که در ساعت ۲ و ۱۳ دقیقه اتفاق افتاده است و ۱۵ آمبولانس اعزام شدند و اولین آمبولانس در ۱۴ دقیقه به صحنه حادثه رسیده است. وی افزود: تعداد مصدومان حادثه ۴۷ نفر بوده اند که از این ۴۷ نفر ۳۰ نفر در بیمارستان شهید رجایی بسر می برند که یک نفر بد حال هستند، اما ۲۹ نفر دیگر احتمال مرخص شدنشان زیاد است. سخنگوی اورژانس کشور گفت: ۱۷ نفر نیز به بیمارستان نمازی شیراز انتقال یافتند که از این تعداد یازده نفر در مراحل ترخیص از بیمارستان هستند و ۵ نفر نیز تحت نظر هستند و دست یک سرباز متاسفانه قطع شده است. همه مسافران حادثه نی ریز و شیراز مرد بوده اند وی با اشاره به سومین حادثه واژگونی اتوبوس در شب گذشته گفت: سومین حادثه در شیراز بوده و واژگونی در محور کرمان به شیراز اتفاق افتاده است. خالدی افزود: در مجموع فوتی و مصدوم در این حادثه ۵۶ نفر بوده است و ۴۰ نفر به بیمارستان انتقال داده شده اند و ۱۶ نفر نیز تاکنون فوت کرده اند که البته آمار اعلام شده ۱۹ نفر است، اما ما اسم سه نفر از فوت شدگان را نداریم. وی افزود: ۲۲ نفر از مصدومان این حادثه در بیمارستان رجایی شیراز هستند و ۱۲ نفر به بیمارستان استحبان و مابقی به شهدای نی ریز منتقل شدند. سخنگوی اورژانس کشور اظهار کرد: در این سه حادثه همه مسافران اتوبوس های شیراز و نی ریز آقا بوده اند، اما اتوبوس سانحه دیده در کاشان حامل خانواده بوده است.
همچنین سرهنگ حمیدی فرمانده پلیس راه کشور در گفتگویی درباره حادثه تصادف دو اتوبوسی که حامل سرباز بودند گفت: این اتوبوس از کرمان به سمت اهواز در حال حرکت بود که در نزدیکی پاسگاه نی ریز در استان فارس به دلیل عدم وجود حفاظ ایمنی سمت راست، عدم کنترل، مهارت راننده در مهار وسیله نقلیه و احتمالاً نقص فنی خودرو در دره 20 متری سقوط کرد. وی افزود: متاسفانه 13 نفر از سرنشینان این خودرو سر صحنه فوت کردند و 22 نفر نیز زخمی شدند که مطابق اعلام اورژانس 6 نفر از مصدومین در حال انتقال به مراکز درمانی جان خود را از دست دادند و در مجموع تعداد تلفات به 19 نفر افزایش یافت. سرهنگ حمیدی افزود: این حادثه در ساعت 1:20 بامداد چهارشنبه به وقوع پیوست و مطابق بررسی ها مسافران آن سربازان یک پادگان آموزشی بودند. وی علت دقیق این سانحه را به بررسی دقیق تر کارشناسان پلیس موکول کرد. سایت محلی هورگان هم در این باره نوشت: این اتوبوس در باک زاپاس خود 2 شهروند افغانستان و کالای قاچاق شامل سیگار، انبه و غیره جاسازی کرده بوده است. هورگان افزود: 19 کشته شده این حادثه، سرباز لیسانس وظیفه بودند. همچنین زخمی ها از ساعت اولیه بامداد از بیمارستان شهدای نی ریز در حال اعزام به شیراز هستند. در پی اعلام اورژانس نی ریز، آمبولانس های زیادی از شهرهای همجوار جهت اعزام زخمی ها به شیراز  فراخوانده شده اند. این اتوبوس از پادگان آموزشی 05 کرمان حرکت کرده بود. حادثه برای اتوبوس دوم فرمانده پلیس راه در مورد اتوبوس دیگری حامل سربازان پادگان آموزشی که در جاده فسا (استان فارس) واژگون شده بود نیز گفت: متاسفانه این اتوبوس در جاده فسا واژگون شد که مطابق اعلام اورژانس ۷ نفر در این حادثه مصدوم شده اند. حمیدی افزود: اتوبوس دیگری که از همین پادگان به طرف شیراز در حال حرکت بوده در اطراف سروستان واژگون شده که در آن حادثه نیز ۵ کشته و ۴۰ مصدوم گزارش شده است. با این حال، هنوز منابع رسمی تلفات سانحه دوم را تأیید نکرده اند.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code