| جمعه، 31 شهریور 1402

نگاه ایران: استاندار گیلان در نشست مشترک فرمانداران، مدیران ستادی استانداری و جمعی از مدیران کل دستگاه های اجرایی با معرفی فرمانداران لاهیجان و املش  گفت : فرمانداران از سیاستهای دولت و نظام دفاع کنند و نسبت به توسعه منطقه ای همت بگمارند  .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان، دکتر محمدعلی نجفی در این نشست با بیان اینکه اعتبارات عمرانی در قانون بودجه شامل سه دسته استانی ،ملی و استانی ویژه  با ذکر نام همانند سدها و راه  آهن و  اعتبارات در اختیار وزارتخانه ها و سازمانهای مختلف بصورت کلی و چند استانی نظیر مجمتع های آبرسانی دارای اولویت و تصفیه خانه های شهرکهای صنعتی است گفت : در بخش سوم حدود  10هزار میلیارد تومان اعتبارات کلی در اختیار وزرا تخانه ها و سازمان ها است و هنر مدیران باید جذب هر چه بیشتر اعتبارات از سهم کشوری باشد.

IMG_8318

استاندار گیلان گفت : مدیران موظف هستند گزارش پیگیریهای خود در زمینه جذب این اعتبارات را به استانداری ارائه دهند چون با استفاده از این بودجه ها می توانند در جهت کاهش عقب ماندگی ها تلاش کنند.

دکتر نجفی افزود : به دنبال آن هستیم تا از حداقل امکانات بیشترین بهره وری را در توسعه استان داشته باشیم.

دکتر نجفی توسعه شهرستان و استان را دغدغه مشترک نمایندگان و مدیران دانست و افزود : باید از فرصت حضور نمایندگان در جهت توسعه استان بهره گیریم و نمایندگان در بحث استفاده از این اعتبارات نقش موثری دارند.

استاندار گیلان با بیان اینکه بیان دستاوردها به معنی حل کامل مشکلات مردم نیست  تاکید کرد : برای دستیابی به اهداف ارزشمند دولت در استان و کارهای بزرگی که در حال انجام است نیازمند وحدت هستیم .

وی مدیران اجرایی را کارگزاران دولت و نظام دانست و گفت : انتصابات در شهرستان ها در قالب این سیاست و بهره گیری از مدیران شایسته، پاکدست، سالم و پاک نیت است و مدیران دستگاه های اجرایی موظف به انجام آن هستند.

وی با بیان اینکه تمام تلاش ما بر این است تا از افراد مجرب و توانمند بهره گیریم افزود : باتوجه به اینکه فرمانداران املش و لاهیجان به افتخار بازنشستگی نائل آمدند مجبور به تغییرات در این شهرستان ها شدیم.

دکتر نجفی وی بر لزوم مردمی بودن فرمانداران و مدیران تأکید کرد و گفت : فرمانداران در شهرستانها باید با روی باز شنونده مسائل ومشکلات مردم و در ارتباط مستمر با آن باشند.

وی تاکید کرد : فرمانداران از سیاستهای دولت و نظام دفاع کنند و نسبت به توسعه منطقه ای همت بگمارند .

استاندار گیلان همچنین بر ضرورت فراهم کردن زمینه لازم از سوی دستگاه ها برای پیشرفت هر چه بیشتر دولت الکترونیک در استان تأکید کرد.

وی همچنین یاد و خاطره ی قربانیان زلزله ی 31 خرداد سال 1369 را گرامی داشت و بر ضرورت مقاوم سازی واحدهای مسکونی و نوسازی بافت های فرسوده تأکید کرد.

استاندار گیلان افزود : خاطره ی تلخ زلزله که موجب کشته شدن هزاران نفر از هموطنان ما در استان های گیلان و زنجان شد هیجگاه از اذهان مردم ایران به ویژه گیلانیان پاک نخواهد شد.

در پایان این نشست با قدردانی از تلاشهای فرمانداران سابق لاهیجان و املش، سیدمحمد احمدی به به عنوان فرماندار لاهیجان و یونس محمودی به عنوان  فرماندار شهرستان املش معرفی شدند.

Untitled3

Untitled4

Untitled 7

Untitled_0

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code