| دوشنبه، 24 مرداد 1401

نگاه ایران/ابراهیم فلاح: مراسم تکریم و معارفه دادستان عمومی و انقلاب شهرستان فومن صبح روز یکشنبه 30 خرداد در تالار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فومن برگزار شد. (گزارش تصویری جلسه)

در این مراسم حسن آهنگری تکریم و حجت الاسلام و المسلمین محمدصادق ایران عقیده بعنوان دادستان عمومی و انقلاب شهرستان فومن معارفه شد. وی متولد 1351 است که پیش از این دادستان شهرستان بندرانزلی بود.

تودیع و معارفه دادستان فومن (12)

جمشید مهرپیما رئیس دادگستری شهرستان فومن در این مراسم گفت: اقدامات خوبی در سالهای اخیر در قوه قضاییه صورت گرفته است البته تارسیدن به قله های آرمانی راه باقی است. رییس دادگستری شهرستان فومن گفت: بحث مجلس زدایی ، قضازدایی ، حقوق شهروندی ، پیشگیری از وقوع جرم و طرح تحول قانون مجازات اسلامی و ... از اقدامات خوبی بوده است. وی افزود: اولین خواسته ای که مردم دارند بحث اجرای عدالت است و بی تفاوتی نسبت به خواسته های مردم آفت بسیار مهمی است که می تواند قوه قضاییه را تهدید نماید.

رییس دادگستری شهرستان فومن گفت: خروجی قوه قضاییه باید عدالت باشد و در اسلام نیز تاکید زیادی به عدالت شده است و آیا متعددی در این زمینه در قرآن داریم و این عدالت چیزی نیست که به راحتی به دست بیاید و چیزی نیست که قضات در دادگستری بر تن کنند و در بیرون از اداره خیر. مهرپیما افزود: قاضی امین مردم و رهبری است باید امانتدار مردم باشد. وی با اشاره به حضور سه ساله خود در فومن گفت: آقای آهنگری بیش از 8 سال در شهرستان متدین فومن حضور دارند.

وی افزود: ایشان دادستان شجاع و صبوری هستند و دلسوز نبت به بیت المال هستند و بسیار در کار منظم اند، ایشان مانند نویسنده ای هستند که اول و آخر کتاب شان را خوب نوشتند. وی گفت: ایشان در رسیدگی به امور زندانیان بسیار پیگیر هستند بنده یک روز هم نتوانستم زودتر از ایشان در اداره حاضر شوم و همیشه زودتر از همه می آمدند. ایشان مومن واقعی و سرباز گمنام امام زمان (عج) هستند و امتحان خودشان را به نحو احسن انجام دادند و در سنگر جدید برای ایشان آرزوی موفقیت دارم. وی در خصوص دادستان جدید گفت: جناب حاج آقای ایران عقیده استاد اخلاق و با تجربه هستند و در رودبار و انزلی کارنامه درخشانی دارند و ایشان خلأ وجودی آقای آهنگری را پر می کنند.

تودیع و معارفه دادستان فومن (20)

در ادامه حسن آهنگری نیز با ذکر جمله ای از آیت ا... بهجت (ره) در مورد اینکه "ما آمده ایم با زندگی کردن قیمت پیدا کنیم، نه اینکه با هر قیمتی زندگی کنیم" با همین دیدگاه پیش رفته ایم و سیستم قضایی نیز اینگونه است. دادستان سابق شهرستان فومن افزود: شیوه تعامل با بسترهای امنیت نیز بسیار مهم است و دادگستری در این راستا هیچگاه قصد برتری جویی نداشته است و در این پازل امنیت بخشی قصد کمک داشته است و دادگستری قطعه ای از پازل بوده است و در کنار نهادهای دیگر کارها را پیش برده است.

وی گفت: جا دارد از زحمات روسای پیشین دادگستری شهرستان آقای علی آبادی و فرمانداران قبل شهرستان آقایان فلاح شجاعی و قربانزاده تشکر نمایم. وی گفت: خوشحالی من این است که کسی آمده است که استاد من است و اگر قصوری از بنده در طول مدت مسئولیتم پیش آمده است ایشان پوشش می دهند. آهنگری گفت: قصد داشتیم با قلیانسراها برخورد داشته باشیم اما مطابق با مصالحی متوقف شد که البته باید استارت این کار را زد.

وی افزود: باید مسئولین شهرستان با هم باشند و نباید جزیره ای عمل نماییم؛ فومن جنگل و رودخانه و شن و ماسه و منابع طبیعی و ... دارد و در هر حوزه ای بوده ورود نموده ایم و حتی در بحث انتخابات نیز ورود نمودیم. وی گفت: معمولا 5 ساله عوض می کنند اما ما را 8 سال نگهداشتند. وی از روسای ستادهای انتخاباتی نیز به جهت همکاری در زمان انتخابات تشکر کرد. وی افزود: فکر می کنم انتخابات اخیر باعث شد ما را در استان دیدند زیرا ما را فراموش کرده بودند که 8 سال ماندگار شدیم. وی در پایان اظهار داشت: از مجموعه دادگستری شهرستان و اداره کل تشکر می نمایم و و از جناب سرهنگ علیزاده فرمانده انتظامی تشکر ویژه دارم.

تودیع و معارفه دادستان فومن (18)

در ادامه مجید الهیان با یاد و خاطره شهید آیت ا... دکتر بهشتی اولین رییس قضایی جمهوری اسلامی اظهار داشت: ایشان منشاء خدمات ارزشمندی برای نظام قضایی بودند و اداره مجلس خبرگان اول را برعهده داشتند که یک نظام قضایی اسلامی را پایه ریزی کردند و امیدواریم همکاران بتوانند به قله های قضاء اسلامی برسند. قائم مقام دادگستری استان گیلان گفت: وظیفه دستگاه قضایی عدالت است و باید مراحل را به خوبی طی نماییم.

وی افزود: تودیع در کار نیست و تغییر سنگر است و مسلماً مردم قاضی خوبی هستند. وی گفت: قوه قضاییه متصل به ولایت فقیه است و شان بالایی دارد و انحراف آن نیز بسیار مورد عتاب است. الهیان گفت: آقای آهنگری 8 سال مقتدرانه خدمت کردند و از جمله مدیران موفق هستند و از خصوصیات ایشان این بود که برخط بودند و بر اطلاعات و مسایل اشراف کامل داشتند.

وی افزود: در کارها باید تعامل وجود داشته باشد و همه نهادها باید با هم کار کنند زیرا همه با هم جمهوری اسلامی را تشکیل می دهند. قائم مقام دادگستری گیلان گفت: ایشان بر حفظ بیت المال و ارزشها تاکید داشتند و ان شاء ا... این راه با حضور حاج آقا ایران عقیده ادامه پیدا می کند. وی گفت: تاکید با امنیت قضایی و آسایش و امنیت مردم است و البته شهرستان فومن دارای آرامش است و دارای مواهب گردشگری است و اقتصاد مردم هم باید بچرخد البته اینجا فومن است و باید حفظ حرمت شود.

تودیع و معارفه دادستان فومن (2)

در ادامه حجت الاسلام محمدصادق ایران عقیده با اشاره به اینکه فومن زادگاه مرجعیت شیعه است، گفت: خدا را شاکرم که در شهر آیت ا... بهجت فومنی (ه) مسئولیت دارم. دادستان شهرستان فومن افزود: در نظام جمهوری اسلامی مسئولیت توفیق الهی است و اکنون که به فرموده مقام معظم رهبری در حساس ترین شرایط نظام قرار دارد و تمام هجمه ها از سوی دشمنان بر انقلاب اسلامی است و هیچ کشوری اینت چنین تحت فشار نیست زیرا با نظام اسلامی ما مشکل دارند زیرا نظام در برابر ظلم و استکبار و تهدید سر سوزنی عقب نشینی نمی کند و اگر چنانچه در این برهه از زمان سر سوزنی اشتباه از بنده حقیر سر بزند جبران ناپذیر است.

حجت الاسلام ایران عقیده گفت: کار بنده دفاع از حقوق عامه مردم است و این یک اصل مهم است و باید امنیت و آرامش را برای مردم فراهم آورم و باید دستگاه قضاء با تمام قدرت در برابر ظالم بایستد و در بحث مسایل بیت المال ، جنگل ، منابع طبیعی و ... پیگیر هستیم زیرا اینها مشخصه های استان گیلان است که باید حفظ شوند و با متجاوزین برخورد خواهد شد. دادستان شهرستان فومن افزود: بنده معمولاً درب اتاقم باز است و در همه جا اینگونه خدمت کرده ام و این از مشخصه های من است. وی گفت: از دوست صمیمی خودم آقای آهنگری بسیار تشکر دارم و قطعاً از من انتظار نداشته باشید مانند آقای آهنگری باشم زیرا ایشان بسیار پرتلاش اند و نمیتوان مانند ایشان کار کرد.

به گزارش نگاه ایران؛ در پایان حکم انتصاب حجت الاسلام محمدصادق ایران عقیده به دست قائم مقام دادگستری استان گیلان به وی اعطا شد.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code