| دوشنبه، 03 آبان 1400
همزمان با دومین سالگرد درگذشت پدر خوشنویسی گیلان:
       کد خبر: 49153
نگاه ایران: روز ۸ خرداد همزمان با دومین سالگرد درگذشت استاد محمد ملک مطیعی (فرید الکتاب) خطاط، نقاش ،مینیاتوریست ، شاعر و پدر خوشنویسی استان گیلان سایت این هنرمند فقید گیلانی به نشانی http://malekmoteey.ir/ راه اندازی شد. استاد محمد ملک مطیعی در روز بیست و یکم دیماه هزارو سیصدوسیزده در شهر بندر انزلی بدنیا آمد . وی اولین گیلانی در عرصه هنرخوشنویسی بود که موفق به دریافت درجه استادی از انجمن خوشنویسان ایران گردید . tasavir1004 استاد محمد(فرید )ملک مطیعی، سالها به آموزش هنر خوشنویسی در گیلان پرداخت و هنرجویان متعددی در گیلان در محضر ایشان مدارج خوشنویسی را طی نمودند .

استاد محمد (فرید) ملک مطیعی درموازات هنر خوشنویسی در زمینه هنرنقاشی و مینیاتورنیز فعالیت می نمود و از شاگردان استاد حسین بهزاد مینیاتوریست بنام ایران به شمار میرفتند و همچنین در رشته نقاشی از شاگردان اساتید مطرح آن زمان ازجمله :  استاد کریمی  ،  استاد زاویه  ، استاد رائض  ،  استاد ناصری  محسوب و از محضر آنان این هنرزیبا را بخوبی فرا گرفتند ، و گه گاه نیز ازمحضر استاد یوسفی  و استاد باقری نیز تجربه آموزی پرداختند .

همچنین ایشان در زمینه سرودن شعر از طبع روانی برخوردار بودند و دراشعار خود به استقبال اشعار حافظ وسعدی میرفتند وغزلیات وسرودها و دوبیتی هایی، درکارنامه ادبی خود به یادگار گذاشتند و در این حوزه فعالیت ادبی ، شعرا ، نویسندگان ،اساتید دانشگاه در حوزه ادبیات واهل قلم و ادبیات استان گیلان، استاد ملک مطیعی برای تمامی آنان چهره آشنایی محسوب می شد .

استاد محمد (فرید ) ملک مطیعی درسحرگاه هشتم خردادماه ۱۳۹۳دار فانی را وداع کرد . پیکر پدر خوشنویسی گیلان در زادگاهش،شهربندرانزلی،( گلزار شهدای بندرانزلی )به خاک سپرده شده است.

malek2

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code