چهارشنبه، 09 مهر 1399 | 2020 Wednesday 30 ,September  
نگاه ایران:«یکی از بزرگ ترین شرکت های مشاوره منابع انسانی جهان به نام Mercer، با در نظر گرفتن مزایای شغلی یک کارمند و با احتساب 10 سال سابقه کاری و پنج روز کار در هفته، مطالعاتی را در خصوص تعطیلات آنها انجام داد. نتایج این مطالعه در قالب یک رده بندی منتشر شد.»
 «در ادامه مطلب خواهیم دید کدام کشور ها بیشترین روزهای تعطیل را دارند. فهرست 10کشور که در میان سایر کشور ها بیشترین میزان دست و دلبازی را در تعطیل کردن به خرج می دهند به شرح زیر است که از شماره 10 تا رتبه یک مرتب شده است.
ایتالیا و نیوزیلند با 31 روز، مقام دهم
در نیوزیلند تمام کارمندان به ازای 12 ماه کاری، حق استفاده از 4 هفته مرخصی با حقوق را دارند. دولت یازده روز را نیز به عنوان تعطیلی رسمی مشخص کرده است. ایتالیا نیز در مجموع با 31 روز تعطیلی با حقوق، دارای وضعیتی مشابه است.
لتونی و جمهوری چک با 32 روز، مقام نهم
کارمندان اهل چک 20 روز مرخصی با حقوق دارند و تعطیلات رسمی شان هم 12 روز است. کشور لتونی هم با 32 روز در همین رده جای می گیرد.
مجارستان، آفریقای جنوبی و اسلوونی با 33 روز، مقام هشتم
تعطیلات در کشور مجارستان بسته به سن کارمندان محاسبه می شود و حداقل آن 20 روز است. 23 روز برای افراد 33 ساله و در نهایت 30 روز برای 45 ساله ها. 10 روز تعطیلی رسمی هم توسط دولت مقرر شده است. در آفریقای جنوبی صحبت از 21 روز مرخصی با حقوق و 12 روز تعطیلی رسمی است. در اسلوونی کارمندان 20 روز مرخصی با حقوق و 13 روز تعطیلی رسمی دارند.
دانمارک و کره جنوبی با 34 روز، مقام هفتم
در دانمارک کارکنان 25 روز در سال مرخصی با حقوق دارند و دولت نیز 9 روز تعطیلی رسمی مقرر کرده است. در کره جنوبی تعطیلات سالانه با سابقه کار و تجربه افراد محاسبه می شود. بعد از 10 سال، 19 روز تعطیلات تعلق می گیرد و 15 روز تعطیلی هم برای افراد دیگر با سابقه های مختلف در نظر گرفته می شود.
نروژ، لوکزامبورگ، پرتغال، قبرس و اسلواکی با 35 روز، مقام ششم
کارمندان این کشور ها با 35 روز تعطیلی از خوشحال ترین مردم دنیا هستند. مردم نروژ و لوکزامبورگ از 25 روز مرخصی با حقوق بهره مندند و 10 روز تعطیلی رسمی دارند. برای کشور پرتغال، 22 روز مرخصی با حقوق و 13 روز تعطیلی رسمی محاسبه شده است. این رقم برای کارکنانی که غیبت ناموجه نداشته باشند از یک تا سه روز هم افزایش می یابد. 20 روز تعطیلی با حقوق و 15 روز تعطیلی رسمی نیز برای کشور های قبرس و اسلواکی در نظر گرفته شده است.
بریتانیا، لهستان، سوئد و اسپانیا با 36 روز، مقام پنجم
از آوریل 2009، انگلیسی ها از 28 روز مرخصی با حقوق و 8 روز تعطیلی رسمی برخوردار شده اند. لهستانی ها حق دارند از 26 روز تعطیلی با حقوق و 10 روز تعطیلی رسمی استفاده کنند. کارمندان سوئدی هم همین شرایط را دارند. در حالی که در اسپانیا 22 روز مرخصی با حقوق و 14 روز تعطیلی رسمی است. ژاپنی ها نیز 20 روز مرخصی با حقوق و 16 روز تعطیلی رسمی دارند.
یونان با 37 روز، مقام چهارم
کارکنان یونانی 25 روز تعطیلی در سال دارند و این در صورتی است که 10 سال سابقه کار نزدِ یک کارفرما یا 12 سال سابقه کار نزد کارفرمایان متفاوت داشته باشند. تعطیلات رسمی این کشور نیز 12 روز است.
جمهوری مالت و اتریش با 38 روز مقام سوم
اهالی مالت 14 روز تعطیلی رسمی و 24 روز مرخصی با حقوق دارند. البته نباید فراموش کرد که آنها 40 ساعت در هفته کار می کنند. اتریشی ها نیز دارای 25 روز مرخصی با حقوق و 13 روز تعطیلی رسمی هستند.
فنلاند، فرانسه و روسیه با 40 روز، مقام دوم
فنلاندی ها و فرانسوی ها پنج هفته تعطیلات در سال دارند. دولت شان 10روز تعطیلی رسمی مقرر کرده و کارکنان 30 روز مرخصی با حقوق دارند. این دو کشور به صورت مشترک رده دوم لیست را اشغال کرده اند.
برزیل و لیتوانی با 41 روز، مقام اول
کارکنان برزیلی 30 روز مرخصی با حقوق در سال، علاوه بر یازده روز در نظر گرفته شده برای تعطیلات رسمی دارند. این کشور با 41 روز تعطیلی در سال در رده اول جای گرفته است.
اما جالب است بدانید که کشور های آسیایی گاهی به اندازه انگشت های دست تعطیلی رسمی دارند! در فیلیپین و تایلند کارمندان حق پنج الی شش روز تعطیلی در سال را دارند. این رقم در چین به 10 روز می رسد.
در اندونزی و هند با 12 روز تعطیلی، وضع کمی بهتر است و این تعطیلی ها در ویتنام، هنگ کنگ و سنگاپور به 14 روز می رسد.
در کشورهای آمریکای شمالی کار نکنید. مسئله تعجب برانگیز دیگر این است که کانادا نیز با 10 روز تعطیلی برای کارمندان، هم ردیف کشور های آسیایی قرار گرفت.»
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code