| چهارشنبه، 28 اردیبهشت 1401
به گزارش نگاه ایران: مهدی حاجتی ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش گیلان با اشاره به اینکه فصل برنامه ریزی آموزش و پرورش در تابستان است اظهار کرد: مهر ماه فصل تحصیل دانش آموزان با برنامه ریزی صحیح است.

وی با قدردانی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی مبنی بر مخالفت با استیضاح علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش، افزود: از 13 نماینده مردم گیلان در مجلس تعداد 11 نماینده با استیضاح فانی مخالفت کردند.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان به اجرای پروژه مهر اشاره کرد و گفت: سال گذشته گیلان در اجرای طرح مذکور جزو استان های عالی بود ضمن اینکه در ساماندهی نیروی انسانی و تجهیزات مدارس استان اتفاق خوبی افتاده است.

حاجتی با بیان اینکه اجرای طرح مهر مانند سال گذشته در گیلان پیگیری می شود، تصریح کرد: ثبت نام سهل دانش آموزان در دستور کار آموزش و پرورش استان است.

وی از ثبت نام تمام دانش آموزان پایه اول ابتدایی در گیلان خبر داد و بیان کرد: 22 هزار نفر معادل 90 درصد از دانش آموزان در سامانه آموزش و پرورش ثبت نام کردند.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با اشاره به اینکه ثبت نام دانش آموزان مقاطع متوسطه اول و دوم از ابتدا تا پایان تیر ماه جاری در حال انجام است، خاطرنشان کرد: بازدیدهای میدانی از مدارس گیلان در حال انجام است.

درخواست عزل 3 مدیر مدرسه

حاجتی به 134 مورد بازدید میدانی از مدارس گیلان اشاره کرد و یادآور شد: اگر احساس کنیم مدرسه ای به ضوابط قانونی و مقررات عمل نمی کند تذکر می دهیم و تاکنون 20 مورد تذکر شفاهی و چهار مورد تذکر کتبی دادیم ضمن اینکه سه مورد درخواست عزل مدیر مدرسه داشتیم که نسبت به مقررات توجه لازم را نداشتند.

وی ساماندهی نیروی انسانی را از موضوع های کلیدی در آموزش و پرورش خواند و اظهار کرد: سال 92 هنگام تحویل گرفتن آموزش و پرورش گیلان یک هزار و 500 نیروی مازاد در این سازمان وجود داشت که محصول برنامه های دولت نهم و دهم بود.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه زمانی 19 میلیون نفر دانش آموزان در کشور داشتیم، تصریح کرد: سال های گذشته تعداد شش میلیون نفر از دانش آموزان کاهش پیدا کرد اما نیروی انسانی موجود در آموزش و پرورش کاهش پیدا نکرد بلکه 100 هزار نفر افزایش نیرو داشتیم.

حاجتی تدبیر، نگاه به آینده و نگاه جامع را شرط مدیریت عنوان کرد و افزود: افزایش نیرو موجب افزایش هزینه ها در آموزش و پرورش شده است.

وی با اشاره به اینکه مسئولان دولت گذشته باید به دولت یازدهم پاسخگو باشند، بیان کرد: آنها که باید پاسخگو باشند اکنون مطالبه گری دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان به 54 هزار ساعت حق التدیس معلمان با کد 97 در سیستم این سازمان در سال 91 و 92 اشاره کرد و گفت: سال های 92 و 93 حق التدریس معلمان به 42 هزار ساعت رسید ضمن اینکه ساعت های حق التدیس معلمان در سال جاری به 25 هزار ساعت کاهش پیدا کرده است.

حاجتی با بیان اینکه یک هزار نفر در آموزش و پرورش گیلان بازنشسته شدند، خاطرنشان کرد: تاکنون حتی یک نفر برای ورود و جایگزینی معلمان بازنشسته نداشتیم.

وی، سقف حق التدیس معلمان در گیلان را 30 هزار ساعت عنوان کرد و یادآور شد: حق التدیس معلمان باید 54 هزار ساعت باشد و با تدبیر اندیشیده شده این زمان را به 22 هزار ساعت کاهش دادیم و این امر نشان دهنده استفاده بهینه از نیروهای موجود است.

بازنشستگی 1200 نفر در دستور کار آموزش و پرورش گیلان

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با اشاره به اینکه بازنشستگی یک هزار و 200 نفر در دستور کار این سازمان است، اظهار کرد: بازنشستگی نیروها باید به گونه ای باشد فشاری به دولت وارد نشود.

حاجتی به شش میلیارد تومان هزینه کرد دولت برای کد 97 آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: تلاش می کنیم با اجرای برنامه های صحیح آموزش و پرورش گیلان را به طرف جلو هدایت کنیم.

وی تعمیر و تجهیز مدارس را از نگرانی های مسئولان در آموزش و پرورش خواند و بیان کرد: مهر ماه امسال فضای آموزشی باید برای دانش آموزان آماده باشد.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code