| سه شنبه، 30 شهریور 1400

نگاه ایران: جان احمد آقایی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای پیشگیری از جرایم در این شهرستان با تکذیب خبرهای مربوط به تصرف اراضی در منطقه گردنه حیران در سال جاری، اظهار کرد: از مسئولانی که در ماه های اخیر مصاحبه هایی مبنی بر تصرف اراضی در گردنه حیران داشته اند می خواهیم واقعیت ها را بیان کنند.

وی با اشاره به موضوع تصرف در گردنه حیران که سال گذشته رسانه ای و موجب تنش در بین تنی چند از دستگا ه ها شد، افزود: دستگاه قضایی با قاطعیت وارد ماجرا شده و تمام کسانی که با دور زدن قانون تخلفاتی را در این منطقه بکر توریستی داشته اند، تحت تعقیب قرار داده است.

معاون اجتماعی رئیس کل دادگستری گیلان ادامه داد: گیلان و اردبیل در طول تاریخ در مناسبت های مختلف در کنار یکدیگر بوده اند و این دو استان با تدبیر مسؤولان بلندپایه در راستای مقابله با زمین خواری به ویژه در گردنه حیران فعالیت دارند.

وی از تمام مسئولان محلی و استانی خواست تا اجازه ندهند عده محدودی با عنوان گردشگرنما با ورود به حیران اقدام به تخلف و زمین خواری کنند.

آقایی با تصریح بر اینکه سواحل شهرستان های آستارا، لنگرود، انزلی و رودسر بیشترین میزان تعرض را داشته است، خاطرنشان کرد: حتی برخی سودجویان نیز به حریم دریا تجاوز کرده اند.

وی با اشاره به اینکه طبق بخشنامه ابلاغی باید تا سال 83 تمام سواحل منطقه آزادسازی می شد، گفت: با گذشت بالغ بر یک دهه از این موضوع هنوز شاهد تصرفاتی در سواحل استان گیلان هستیم.

معاون اجتماعی رئیس کل دادگستری گیلان دریا و ساحل آن را متعلق به اشخاص خاص ندانست و تصریح کرد:دریا و ساحل متعلق به تمام نسل هاست و ما باید در نگهداری آن بیش از پیش تلاش کنیم.

وی بیکاری را یکی از عوامل مهم بزهکاری و جرم در جامعه عنوان کرد و یادآور شد: بسیاری از بزهکاران دستگیر شده افراد بیکار هستند و باید تدبیر ویژه ای برای مقابله با این معضل اجتماعی داشته باشیم.

آقایی نقش خانواده را در کاهش جرم و بزهکاری در جامعه پررنگ برشمرد و یادآور شد: خانواده یک رکن مهم در نظام اسلامی است و پدران و مادران وظیفه سنگینی برای هدایت فرزندان و گرفتار نشدن آنها در دنیای امروزی دارند.

وی از فضای مجازی به عنوان یک دشمن واقعی خانواده ها نام برد و خاطرنشان کرد: در این محیط به ظاهر آرام و بی سرو صدا، شاهد وقوع جرایم پر سر و صدا و وحشتناکی هستیم که وظیفه خانواده ها کنترل فرزندان و استفاده بهینه از این دشمن مجازی است.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code