| یکشنبه، 01 خرداد 1401
مدیر کل آموزش و پرورش گیلان:
       کد خبر: 38012

نگاه ایران: مدیر کل آموزش و پرورش گیلان از بازنشستگی یک هزار نفر نیروی این نهاد خبر داد و گفت: این امر در حالی صورت گرفت که حتی یک نفر ورودی نداشتیم.

مهدی حاجتی  با اشاره به اینکه تعطیلی مدارس در 14 فروردین شایعه بود، اظهار کرد: امروز در آغاز سال تحصیلی سال 95 دانش آموزان به مدرسه رفتند و سر کلاس ها حاضر شدند.

وی با بیان اینکه امسال مراسم بزرگداشت هفته مقام معلم را در پیش داریم، تصریح کرد: از اکنون برای هفته بزرگداشت مقام معلم در اردیبهشت ماه برنامه ریزی می کنیم.

مدیر کل آموزش و پرورش گیلان تولید نیروی انسانی را جزو رسالت معلمان دانست و گفت: همزمان با هفته بزرگداشت مقام معلم کنگره ملی هشت هزار شهید گیلان نیز برگزار می شود که در حوزه آموزش و پرورش یک هزار شهید داریم که 156 شهید معلم و بقیه شهدای دانش آموز هستند.

وی درباره فعالیت آموزش و پرورش در سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل، خاطرنشان کرد: در حوزه آموزش و پرورش از ظرفیت نیروی انسانی برای تحقق پیام سال استفاده می کنیم.

حاجتی با اشاره به اینکه امسال سال گذشته یک هزار نفر نیروی آموزش و پرورش گیلان بازنشسته شده بودند، یادآور شد: این امر در حالی صورت گرفت که حتی یک نفر ورودی نداشتیم اما نظام حق التدریس را کاهش دادیم.

وی پرورش انسان را رسالت اصلی آموزش و پرورش عنوان کرد و یادآور شد: برای تحقق پیام سال از امکانات، فضا، تجهیزات، نیروی انسانی و... استفاده می کنیم.

مدیر کل آموزش و پرورش گیلان با اشاره به امتحانات دانش آموزان، خاطرنشان کرد: در حوزه ابتدایی ارزشیابی توصیفی داریم و دانش آموزان با امتحان خود را محک می زنند و برای کنکور آماده می کنند.

 
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code