| چهارشنبه، 06 مرداد 1400
در بازدید مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی از نخستین جشنواره صنایع دستی مناطق آزاد
       کد خبر: 3543

به گزارش نگاه ایران به نقل از مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی: مهندس رضا مسرور رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل این سازمان از نخستین جشنواره صنایع دستی مناطق آزاد کشور که به میزبانی این منطقه در حال برگزاری است دیدار کرد.

در این بازدید که معاونین و مدیران سازمان منطقه آزاد انزلی حضور داشتند، مهندس مسرور، ضمن دیدار از تمامی غرفه های حاضر در این جشنواره، با هنرمندان و فعالین حرفه های مختلف صنایع دستی شرکت کننده به گفتگو پرداخت. وی با تصریح بر اینکه باید با بهره گیری از ظرفیتهای قانونی مناطق آزاد برای توسعه صادرات صنایع دستی هر منطقه بهره برد، اضافه نمود: برگزاری چنین جشنواره ها و نمایشگاه هایی از مهمترین ابزار حمایت از صنایع دستی برای نیل به درآمد ارزی و اشتغالزایی است و امیدوارم  برگزاری این جشنواره به صورت دوره ای  منطقه آزاد ایران استمرار یابد.
گفتنی است هنرمندان صنایع دستی منطقه آزاد اروند در این جشنواره صنایع دستی، عروسک دوزی، کپر، فرش و تابلو فرش؛ فعالین صنایع دستی منطقه آزاد قشم گلابتون دوزی، کار با صدف و چرم دوزی؛ منطقه آزاد قشم نیز همجوشی شیشه، سفال و سرامیک و رودوزیهای سنتی را به نمایش گذاشته اند. منطقه آزاد چابهار با هنرهای سوزن دوزی و خامه دوزی، سکه دوزی، صدف و تزئینات دریایی؛ منطقه آزاد کیش با صنایع دستی معرق و لعاب کاشی، رشته صدف، گلابتون و زری دوزی، رشته خوس دوزی و بادله و غرفه های منطقه آزاد انزلی نیز محل عرضه صنایع دستی چون حصیر بافی، گلیم بافی و نوآوریهای حصیر، البسه محلی، صنایع چوبی و خراطی، سفالگری، مروار بافی، بامبو بافی، چوب و مس، است و معرفی غذاهای محلی گیلان ازجمله رشته و خشکار، آش ترش، نان کشتا و کاکا و شیرینی شکم پر از بخشهای دیگر این جشنواره است. نخستین جشنواره صنایع دستی مناطق آزاد کشور به میزبانی منطقه آزاد انزلی از بیستم خرداد لغایت بیست و سوم همین ماه در حال برگزاری است که در آن آثار هنرمندان مناطق آزاد کیش، قشم، چابهار، اروند، ارس و انزلی در قالب ۳۰ غرفه عرضه می شود و این درحالی است که در این جشنواره که علاوه بر عرضه و فروش صنایع دستی، دارای بخش های جنبی همچون برپایی نمایشهای آئینی و بومی - محلی است و علاقمندان می توانند از ساعت ۱۷ الی ۲۲ از این جشنواره دیدار نمایند.  

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code