| چهارشنبه، 06 مرداد 1400
با حضور حسین مرعشی و جهانبخش خانجانی؛
       کد خبر: 3491

به گزارش نگاه ایران: حسین مرعشی عصر امروز در مراسم معارفه اعضای جدید شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی گیلان با قدردانی از نخستین یاران کارگزاران سازندگی در کشور، اظهار کرد: هنوز احزابی که در جبهه اصلاح طلبی و اصولگرایی کشور بتوانند با نیازهای سیاسی و عظمت مردم ایران همراه باشند، نداریم.

وی به دو جناح نیرومند اصلاح طلبی و اصولگرایی در عرصه سیاسی کشور اشاره کرد و افزود: نمی توان از دو جبهه مذکور غفلت کرد.

مرعشی با تأکید بر اینکه سیاست مهم ترین امر در کشور است، بیان کرد: ساختن زندگی فردی همراه با ساختن بخشی از جامعه حائز اهمیت است.

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی ایران، جامعه را علاقمند به افراد خیراندیش برای مردم خواند و تصریح کرد: جامعه در بخش فردی از واقعیت ها عقب است و اگر افراد بخواهند خانه و خودروی خوب داشته باشند را مذمت می کند و مال اندوز تلقی می شوند، اما بخش دوم را بیشتر می پسندد.

وی با بیان اینکه بین خدمت به مردم و سیاست بدون تردید سیاست را انتخاب می کنم، خاطرنشان کرد: سیاست، مادر تمام خدمت ها محسوب می شود و سیاست بد مادر تمام خیانت هاست.

مرعشی به وضعیت دو کشور عراق و مالزی اشاره کرد و متذکر شد: عراق با داشتن ویژگی تاریخی بسیار، حامل تمدن بین النهرین است و یکی از سه کشور بزرگ نفتی برای ۳۰ سال آینده محسوب می شود.

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی ایران، عقب ماندگی عراق را به دلیل سیاست های غلط صدام عنوان کرد و یادآور شد: اکنون خشونت در عراق اصل شده و وضعیت این کشور تا دو دهه آینده به سرانجام نمی رسد.

وی با اشاره به وضعیت مالزی و اجرای سیاست های صحیح توسط ماهاتیر محمد، اظهار کرد: اجرای سیاست های صحیح سبب توسعه و ارتقای اقتصاد کشور مالزی شده است.

مرعشی بر ضرورت سازماندهی آرای مردم توسط احزاب تأکید کرد و افزود: در دموکراسی تفاوتی بین رأی فرد ساده و سیاستمدار وجود ندارد اما با حضور احزاب تفاوت آراء معنا پیدا می کند.

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی ایران با بیان اینکه فرد سیاستمدار با تشکیل حزب، صدها هزار رأی را سازماندهی می کند، تصریح کرد: حزب در نقطه تکاملی دموکراسی معنا پیدا می کند.

وی، اداره کردن حزب را دارای لوازمی خواند و بیان کرد: بردباری، تعامل و تحمل همدیگر از لوازم فعالیت حزبی است و می تواند آرای توده های مردم را جهت دهد.

مرعشی از وجود ۲۰۰ حزب در کشور خبر داد و گفت: تعداد بالای حزب در کشور به معنای نداشتن حزب است، چراکه هنوز یاد نگرفتیم با همدیگر فعالیت جمعی داشته باشیم.

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی ایران با تأکید بر اینکه حزب باید برآیند افکار نیروهای داخلی خود باشد، عنوان کرد: بردباری و با هم بودن را باید در احزاب تمرین کنیم و نباید به محض اختلاف از همدیگر جدا شویم.

وی یادآور شد: آقایان مهرعلیزاده، کروبی و معین به آقای هاشمی رحم نکردند و در جبهه اصولگرایی آقایان قالیباف، لاریجانی و محسن رضایی با همدیگر رقابت کردند.

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی ایران، مسئولیت احزاب را سنگین خواند و اظهار کرد: تجربه انتخابات سال ۱۳۸۴ را داریم و تمام سیاسیون ایران بابت آن تجربه گرانقدر باید از ملت عذرخواهی کنند.

وی، خواستار درس گرفتن سیاسیون، اصلاح طلبان و میانه روها از انتخابات سال ۸۴ شد و بیان کرد: مدل سال ۹۲ را باید اجرا کنیم و اصلاح طلبان نسبت به همدیگر گذشت داشته باشند.

مرعشی به معرفی شورای حزب کارگزاران سازندگی گیلان اشاره کرد و گفت: حزب کارگزاران سازندگی بیشترین افراد را در عرصه اصلاح طلبی دارد.

 کارگزاران تسلیم تصمیم جمعی اصلاح طلبان

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی ایران با بیان اینکه ادعایی در عرصه سیاسی ایران نداریم، تصریح کرد: کارگزاران تسلیم تصمیم جمعی اصلاح طلبان است.

وی، حزب کارگزاران سازندگی را در خدمت به کشور، حزب و استان دانست و خاطرنشان کرد: شعار حزب کارگزاران سازندگی در دوره جدید توجه و تمرکز بر منافع ملی و اسلامی کشور و همچنین تمرکز بر وحدت اصلاح طلبان است.

مرعشی بر ضرورت ایجاد تشکیلات در احزاب اصلاح طلبی تأکید کرد و یادآور شد: احزاب اصلاح طلبی به تنهایی نمی توانند تمام اصلاح طلبان را پوشش دهند.

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی ایران با اشاره به وجود جمع های اصلاح طلبی خارج از احزاب، اظهار کرد: نمایندگان ادوار مجلس، مدیران سابق در رده های مختلف و شخصیت های منفردی وجود دارند که در احزاب اصلاح طلب نیستند.

وی از اجرای برنامه انتخاباتی اصلاح طلبان با تأیید تمام احزاب اصلاح طلب خبر داد و افزود: در مرحله نخست برنامه ها تدوین شده است.

مرعشی با بیان اینکه اجتماع فراگیری از اصلاح طلبان در تمام استان ها و شهرستان های کشور تشکیل می شود، تصریح کرد: از گروه های میانه رو و اعتدالی دعوت می کنیم با ما همراه باشند.

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی ایران متذکر شد: وظیفه داریم جلوی حاکمیت افکار تند و افراطی که می خواهند کشور و نظام را با نادانی به طرف دره های وحشتناک هدایت کنند، بگیریم.

وی در پایان بر ضرورت اجرای الگوی انتخابات سال ۹۲ تأکید کرد و گفت: بردباری، تحمل همدیگر و مدارا می تواند کشور و مردم را از گردنه های خطرناک عبور دهد؛ ضمن اینکه برای تقویت دولت تدبیر و امید باید همکاری داشته باشیم.

 مراسم معارفه اعضای شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی گیلان عصر امروز با حضور سید حسین مرعشی، جهانبخش خانجانی و نمازی مسئول امور استان های حزب کارگزاران سازندگی ایران در مجتمع فرهنگی هنری خاتم الأنبیا (ص) رشت برگزار شد.

اعضای شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی گیلان معرفی شدند

محمدزالفی دبیر اول و سکینه گلبندی قائم مقامی شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی گیلان را به عهده گرفتند و ایمان ظلمتی منشی این شورا را عهده دار شد.

کامیار چایچی سخنگو و فرزانه زیوری به عنوان عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی گیلان معرفی شدند.

رضاعلی علیپور، عبدالغفار یوسفی، رضا رسولی، اسماعیل محمدی خواه، علی پاینده و عسکر حسنی پور از جمله اعضای شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی گیلان معرفی شدند.

محمد احمدی پور، کاظم کسرایی، سیروس شفقی و محمود قاسم نژاد از دیگر اعضای شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی گیلان معرفی شدند که در جلسه حضور نداشتند.

 
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code