چهارشنبه، 30 مهر 1399 | 2020 Wednesday 21 ,October  

به گزارش نگاه ایران: حجت الاسلام سید محمود علوی ظهر امروز در نشست شورای اداری استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: باید امنیت توأم با سرور و شادمانی را در جامعه ایجاد کنیم و به همین خاطر احاد جامعه نباید از دستگاه امنیتی بترسند بلکه اسم آن باید برای آحاد جامعه آرامش بخش باشد.

وزیر اطلاعات بیان کرد: چون اولین کسی که برای جامعه بشری امنیت ایجاد می کند پروردگار است و در جامعه مهدوی یکی از دستاوردهای بزرگ همین ایجاد امنیت است.

علوی با بیان این که اولین تولید کننده امنیت برای جامعه بشری خداوند است، افزود: نام خداوند هم برای همه انسان ها اطمینان بخش است.

وی گفت: بر همین اساس اسم وزارت اطلاعات و هر دستگاه اطلاعاتی دیگر باید آرامش بخش و اطمینان آفرین باشد چرا که وزارت اطلاعات کار پروردگار را به نحوی انجام می دهد.

علوی تصریح کرد: امروز وزارت اطلاعات مانند گذشته در دل مردم جای دارد و مردم خوب پی برده اند در شرایطی که در دور تا دور ما ناامنی است این امنیت مثال زدنی در جمهوری اسلامی جز با هم افزایی عناصر و ارگان های نظامی و انتظامی و امنیتی و اطلاعاتی و قضایی حاصل نمی شود.

وی بیان کرد: اگر همراهی و همدلی سپاه و ارتش و نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات و دستگاه قضایی و همه ارکان نباشد این امنیت به این صورت برای جامعه ایجاد و تأمین نمی شود.

وزیر اطلاعات تأکید کرد: مردم این را درک می کنند و خوب احساس می کنند و در این شرایط وقتی امنیت مردم تأمین شد و آن را حس کردند برای آن ها امنیت روانی هم ایجاد می شود.

وی گفت: مقام معظم رهبری در دیدار اخیر نیروی انتظامی با ایشان تأکید داشتند که مردم باید امنیت را احساس و آن را لمس کنند.

علوی خاطرنشان کرد: یعنی نه تنها امنیت فیزیکی باشد و کسی به دیگری تعرض نکند مردم باید این عدم تعرض و امنیت را احساس کنند تا امنیت روانی ایجاد شود.

وی گفت: امنیت روانی وقتی به وجود آمد رفتارها عقلانی و منبعث از عقلانیت می شود و مدیران می توانند با ابتکار و خلاقیت امور جامعه را به پیش برده و سرمایه گذاری صورت گرفته و هنرمندان هنرآفرینی کنند.

علوی اظهار کرد: به این ترتیب وحدت و همدلی و همزبانی در جامعه رو به افزایش می گذارد و یأس را برای دشمنان و امید را برای دوستان ایجاد می کند.

وی گفت: برای این که به چنین نتایج دلنشینی برسیم باید حرمت انسان ها و کرامت آن ها حفظ شود و حیثیت آن ها از ارزش فوق العاده برخوردار شود و با اندک اهادفی با حیثیت آن ها بازی نشود چرا که در احادیث آماده حیثیت مؤمن پا به پای حرمت کعبه تلقی شده است.

وزیر اطلاعات با بیان این که باید امنیت مردم محور و مردم مدار داشته باشیم، تصریح کرد: وقتی مردم کرامت داشته باشند دستشان را به خطار و ناهنجاری آلوده نمی کنند چرا که این سخن رسول گرامی اسلامی است.

وی گفت: اگر شأن و حیثیت مردم بالا رفت آن گاه شاهد ایجاد امنیت بدون هزینه ای برای جامعه خواهیم بود و برعکس اگر شخصیت مردم و حیثیت آن ها آسیب ببیند آنگاه نباید انتظار داشته باشیم که این گوشه و آن گوشه مسائل غیر منتظره ای پیش نیاید.

وی تأکید کرد: کاری کنیم که مردم به نظام حکومتی عقیده پیدا کنند و رفتار ما باعث عقده آن ها نشود که به تعبیر امام صادق(ع) هر آدمی که تکبر و زورگویی به خرج می دهد به خاطر ذلت درونی است که احساس می کند.

علوی با بیان عواقب و مشکلاتی که ممکن است از قبل حقارت ها پیش بیاید، تصریح کرد: اگر انسان دچار عقده شد مسائل سیاسی را امنیتی و مسائل اجتماعی را سیاسی کرده و به همین منوال هزینه های ایجاد امنیت را زیاد می کند.

وزیر اطلاعات خاطرنشان کرد: ما خدمتگزار مردم و نوکر مردم هستیم و خدمتگزار مردم در برابر مردم خود برتربینی و تکبر ندارد لذا به مردم باید با فروتنی و مهر و محبت و با تواضع و عشق و علاقه خدمت کنیم و خدا را شکرگزار توفیق خدمت به این مردم باشیم.

وی با بیان شرایطی که حق الله و حق الناس دارد و اهمیت زیاد حق مردم اظهار کرد: با تأسی به همین احادیث و روایات است که حق و شأنیت و امنیت مردم برای وزارت اطلاعات بسیار مهم است.

علوی تصریح کرد: ما بر این باوریم اگر همان طوری که امام راحل و رهبری معظم انقلاب تأکید کرده اند که امنیت مردم محور و دستگاه امنیتی 70 میلیونی باشد، هزینه تأمین امنیت برای نظام بسیار پایین  می آید که در سال های اخیر این مهم را تجربه کرده ایم.

علوی در همین خصوص گفت: در سال 92 و 93 چنین چیزی نداشتیم و در سال 93 دانشگاهی نداشتیم که در آن تجمعی وجود نداشته باشد اما با این همه مشکلی ایجاد نشد.

وی افزود: بدون این که چتر امنیتی بر سر دانشگاه باشد و با اشراف کامل اطلاعاتی وزارت اطلاعات، 16 آذر در همه جا بدون حاشیه برگزار شد چون مردم در تأمین امنیت مشارکت داده شدند.

علوی بیان کرد: وقتی مردم بیایند و با دستگاه حکومتی همراهی کنند دستگاه وظیفه خود را به راحتی انجام می دهد و امنیت به آسانی ایجاد می شود.

وی خطاب به مدیران در سال همدلی و همزبانی گفت: در شرایطی که دشمن سعی می کند دنیای اسلام را دو قطبی و جنگ شیعه و سنی بسازد و در کشور به هر بهانه ای در هر جا ایجاد دو قطبی در بین قومیت ها کند و در سطح کشور در ارتباط با مذاکرات هسته ای جامعه را دو قطبی جلوه دهد در این شرایط باید این راهبرد رهبری را جدی بگیریم و در جهت همدلی و همزبانی کارها و وظایف را با جدیت انجام بدهیم.

علوی به نقش دستگاه اطلاعاتی اشاره کرد و افزود: بر استقلال وزارت اطلاعات و حرفه ای عمل کردن آن تأکید می کنیم و این عدم وابستگی حزبی وزارتخانه به معنای نفی جناح ها نبوده چرا که کشور متعلق به همه است و همه حق زندگی در چارچوب قواعد را دارند.

وی گفت: باید همه حضور و فعالیت داشته باشند و کار هر جناح و جریانی به امنیت جامعه آسیب برساند دستگاه اطلاعاتی ناچار به برخورد است و طبعا برخورد پیشگیرانه و صیانت گرانه و هدایتگرانه مقدم بر برخورد مچ گیرانه است.

علوی خاطرنشان کرد: ما ترجیح می دهیم دست افراد را برای زمین نخوردن بگیریم نه این که زمین بخورند و سپس مچ آن ها را بگیریم.

وی افزود: برای دستگاه های اطلاعاتی تفاوتی میان جریان های سیاسی اعم از اصلاح طلب و اصولگرا و معتدل نیست چرا که کشور متعلق به همه زیر چتر مقام معظم رهبری است و ما توان توان خود را به کار می گیریم که سربازان زیر چتر آقا را افزایش داده و دوستان آقا را زیادتر کنیم زیرا رسالت ما این است که مخالفین را به موافق تبدیل کنیم.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code