| پنجشنبه، 20 مرداد 1401

نگاه ایران: در آستانه آغاز تبلیغات نمایندگی مجلس شورای اسلامی نشست مشترک ستاد انتخابات و فرمانداران به ریاست استاندار گیلان عصر امروز برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان، دکتر نجفی در این نشست پس از گزارش رئیس و مسئولان کمیته های ستاد انتخابات و فرمانداران با بیان اینکه گزارشات رسیده و شواهد موجود حاکی از انتخابات خوب، پرنشاط و با حضور حداکری مردم در هفتم اسفند ماه است گفت : مردم با اطمینان پای صندوقهای اخذ رأی حاضر شوند و بدانند همه ما در بخش های اجرایی، نظارتی و امنیتی حافظان رأی آنها هستیم.

وی با بیان انیکه تبلیغات انتخاباتی کلیه نامزدهای تائید صلاحیت شده مجلس شورای اسلامی از بامداد پنجشنبه 29 بهمن ماه آغاز خواهد شد گفت : در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی 194 نفر در گیلان برای کسب 13 کرسی نمایندگی رقابت می کنند که البته چند نامزد دیگر نیز از خارج از استان انتقال به حوزه های انتخابیه ی گیلان را تقاضا کرده اند که در حال بررسی است.

استاندار گیلان خاطر نشان کرد : تعداد داوطلبانی که از فردا رقابتشان را در گیلان آغاز می کنند 70 درصد بیش تر از دوره ی گذشته ی مجلس است.

دکتر نجفی افزود : در این دوره از انتخابات 2508 شعبه اخذ رأی نیز تدارک دیده شده است که این تعداد شعبه به منظور جذب آرای بیش تر، 3 درصد بیش تر از انتخابات مجلس نهم است.

وی افزود : در این دوره یک میلیون و 861 هزار و 370 نفر نیز واجد شرایط رأی دادن هستند که از این تعداد 78 هزار نفر رأی اولی اند.

وی با بیان اینکه عرصه ی انتخابات نشان دهنده ی بلوغ سیاسی نظام است گفت : انتخابات همواره از افتخارات نظام بوده است و از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون مردم با مشارکت در تصمیم گیری های کلان اعتمادشان را به نظام اسلامی نشان داده اند.

وی همچنین با تشکر از اصحاب رسانه و صدا و سیما برای پرشور کردن فضای انتخابات گفت : مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری تحلیلی گیلان در این مدت همراهی خوبی داشتند و از حرکت جدیدی که در طرد بداخلاقان رسانه ای شروع کرده اند قدردانی می کنم و از نهادهای ذیربط نیز خواسته ام براساس مقررات با بداخلاقی های انتخاباتی رفتار کنند.

استاندار گیلان با بیان اینکه رعایت اخلاق انتخاباتی و پرهیز از تخریب رقبا نکته ی بسیار مهمی است که رسانه ها در آن نقش تاثیر گذار دارند گفت : خوشبختانه افراد فرهیخته در جامعه رسانه ای گیلان فراوان هستند.

نشست استاندار و فرماندران (4)

نشست استاندار و فرماندران (5)

نشست استاندار و فرماندران (1)

نشست استاندار و فرماندران (2)

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code