| چهارشنبه، 28 مهر 1400
نگاه ایران: صاحب روزنامه ایندیپندنت از نشریه های معتبر بریتانیایی، روز جمعه (٢٣ بهمن) اعلام کرد که از روز ٢٦ ماه آینده، این روزنامه تنها از طریق نسخه اینترنتی در دسترس خواهد بود و چاپ کاغذی آن متوقف خواهد شد.
 بی.بی.سی افزود: آخرین نسخه کاغذی هفته نامه «ایندیپندنت آن ساندی» که روزهای یکشنبه منتشر می شود نیز در روز ٢٠ مارس انتشار خواهد یافت.
قرار است تعداد قابل توجهی از کارکنان این دو نشریه به موسسه انتشاراتی 'جانستون پرس' منتقل شوند که در حال حاضر، مالک چندین نشریه است هر چند انتظار می رود شماری از کارکنان ایندیپندنت کار خود را از دست بدهند.
توقف انتشار کاغذی روزنامه ایندیپندنت نشانه ای از وضعیت مطبوعات است که با گسترش استفاده از اینترنت، با کاهش قابل توجه تقاضا مواجه شده است.
ایندیپندنت را می توان نخستین روزنامه معتبر و نسبتا با سابقه ای دانست که گرفتار عواقب تحول فناوری و تاثیر آن بر عادات مخاطبان روزنامه ها می شود.
تیراژ این روزنامه در اوج محبوبیت آن به حدود 400 هزار نسخه می رسید که در این اواخر، تا حد چهل هزار نسخه هم کاهش یافته بود.
'اوگنی لبدوف' صاحب روسی ایندیپندنت در بیانیه ای در روز جمعه گفت که 'تصمیم به توقف چاپ ایندیپندنت کاغذی با هدف حفظ عنوان این نشریه اتخاذ شده و به ما امکان آن را می دهد تا به سرمایه گذاری در ارتقاء کیفی محتوای آن ادامه دهیم.'
وی گفت که مخاطبان اینترنتی این روزنامه رو به افزایش بوده و ابراز اطمینان کرد که این روند ادامه خواهد یافت.
لبدوف افزوده است که 'صنعت تولید مطبوعات دستخوش تحولات سریع ناشی از خواست خوانندگان است که نشان می دهد مسیر آتی حرکت نشریات، مسیر دیجیتالی است.'
روزنامه ایندیپندنت در سال ١٩٨٦ توسط سه تن از روزنامه نگاران سابق روزنامه دیلی تلگراف تاسیس شد که به نشانه قصدشان برای به چالش کشیدن گاردین و تایمز، دو روزنامه عمده متمایل به چپ و متمایل به راست، نام ایندیپندنت (مستقل) را بر این روزنامه جدید نهادند.
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code