| یکشنبه، 02 آبان 1400
آغاز چهاردهمین دوره رقابت های بین المللی شطرنج جام خزر:
       کد خبر: 29280

نگاه ایران: چهاردهمین دوره رقابت های بین المللی شطرنج جام خزر عصر امروز با برگزاری مسابقه بین دکتر محمدعلی نجفی استاندار گیلان و آناتولی کارپوف قهرمان اسبق شطرنج جهان در زیبارکنار رشت آغاز شد.

محمد علی نجفی شامگاه پنجشنبه در آیین افتتاحیه مسابقات بین المللی شطرنج جام خزر در منطقه آزاد انزلی اظهار کرد: رقابتهای شطرنج بعنوان آوردگاه اندیشه و تفکر در سرزمینی برگزار می شود که مردم آن در سایه دولت تدبیر و امید در راستای ایجاد روابط دوستانه و صلح آمیز در صحنه های بین المللی تلاش می کنند. وی به پیروزی سیاستمداران ایران در عرصه سیاسی اشاره و ابراز امیدواری کرد ، برگزاری این مسابقات زمینه های لازم را به جهت افزایش تعاملات فرهنگی و ورزشی ایران و گیلان در عرصه های مختلف بین المللی فراهم آورد.

دکتر نجفی گفت: در خجسته سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند انقلاب اسلامی میزبان برگزاری مسابقات و پیکار شطرنج بازان از اقصی نقاط جهان در دیار باران های نقره ای و مهد شطرنج کشور می باشیم.

در ادامه رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: ورزش در نظام جمهوری اسلامی ایران بعنوان یک پدیده فرهنگی محسوب می شود.رضا مسرور با اشاره به حرکت همه عناصر دولت در رسیدن به افق 1404 افزود : رسیدن به این مقصود نیازمند ساختارهای لازم است که علاوه برحفظ انضباط اجتماعی در راستای اخلاق نیز گام بر دارد. وی به تلاش منطقه آزاد انزلی در راستای افزایش توریسم ورزشی اشاره و بیان کرد: ما براین باوریم که در گیلان استعدادهای ورزشی بسیاری وجود دارد که می توانند در عرصه های بین المللی بدرخشند .

درادامه این مراسم مدیرکل ورزش و جوانان نیز با قرائت متنی به شرکت کنندگان در این دوره از مسابقات خیرمقدم گفت و برایشان آرزوی موفقیت کرد. رقابتهای بین المللی جام خزر از سال 1380 و با شرکت دو تیم خارجی در رضوانشهر آغاز و دوره های دوم و سوم در صومعه سرا برگزار شد و پس از هشت دوره برگزاری در رشت مرکز استان گیلان، امسال در منطقه آزاد انزلی درحال برگزاری است . به گزارش خبرنگار ایرنا، چهاردهمین دوره رقابتهای بین المللی شطرنج جام خزر با حضور آناتولی کارپف و احسان قائم مقامی عصر پنجشنبه در زیباکنار منطقه آزاد انزلی آغاز بکار کرد. دراین مسابقه 800 شرکت کننده ایرانی و خارجی تا 29 بهمن با همدیگر رقابت خواهند کرد.

گفتنی است چهاردهمین دوره رقابت های بین المللی شطرنج جام خزر از 22 تا 29 بهمن با حضور 670 شطرنج باز از 16 کشور دنیا در 9 دور به روش سوئیسی در زیباکنار رشت برگزار می شود.

شطرنج جام خزر (8)

شطرنج جام خزر (5)

شطرنج جام خزر (9)

شطرنج جام خزر (10)

شطرنج جام خزر (6)

شطرنج جام خزر (11)

شطرنج جام خزر (12)

شطرنج جام خزر (2)

شطرنج جام خزر (4)

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code