| دوشنبه، 14 آذر 1401
نگاه ایران: استاندار گیلان گفت: تعدادی از پروژه های عمرانی گیلان از طریق ویدئوکنفرانس توسط رئیس جمهور افتتاح می شود. محمدعلی نجفی ظهر امروز در مراسم افتتاح چهار طرح صنعتی این شهر با تبریک دهه مبارک فجر، اظهار کرد: تحریم های ناجوانمردانه علیه ایران موجب تنگناها و مشکلات زیادی شده بود. وی تعطیلی سوئیفت ها، قطع شدن ارتباط با دنیا، تورم 40 درصدی، وجود دروازه های باز برای واردات بی رویه اجناس بی کیفیت، قاچاق کالا و... را از جمله مشکلات تولید کنندگان در زمان تحریم عنوان کرد. استاندار گیلان با بیان اینکه امروز با تدبیر و اندیشه فرزندان کشور مشکلات موجود در حال برطرف شدن است، تصریح کرد: فردا از طریق ویدئو کنفرانس با مراسم افتتاح پروژه های کشوری ارتباط برقرار می کنیم. وی چند پروژه گیلان را جزو پروژه های مهم برای افتتاح فردا ذکر کرد و یادآور شد: این پروژه ها همزمان در کشور توسط رئیس جمهور افتتاح می شود. نجفی با اشاره به اینکه امروز بودجه های کشور شفاف شده است، تصریح کرد: با توجه به کاهش قیمت نفت و فشار وارده به کشور، هنوز سختی کار داریم. وی با تصریح بر اینکه صنعتگران با توجه به شرایط سخت توانستند مقاومت کنند و روی پای خود بایستند، یادآور شد: تنگناهایی در صنعت داشتیم و یکی از آنها تحریم های ناجوانمردانه بوده است. استاندار گیلان در ادامه بر شفاف سازی اعضای هیئت مدیره شهر صنعتی رشت تأکید کرد و گفت: از عملکرد هیئت مدیره شهر صنعتی رشت راضی نیستم.   گیلان قطب تولید سلولز در کشور می شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان نیز در مراسم مذکور با تأکید بر حمایت از مدیران با ایده و خوش فکر در دوران پساتحریم، گفت: امروز در گیلان پروژه هایی افتتاح می شود که در گذشته تنها آرزویش را داشتیم.

علی منتظری با اشاره به وجود پسماندها و ضایعات کشاورزی در گیلان، این استان را نیازمند توسعه صنایع سلولزی دانست و گفت: تا دو سال آینده گیلان به قطب تولید سلولز کشور تبدیل می شود.

وی افتتاح کارخانه های کنسانتره میوه، اجرای طرح دانش بنیان تولید خمیر کاغذ از ضایعات کشاورزی، صنایع سلولزی و ... را از مهم ترین طرح های افتتاح شده گیلان در دهه فجر عنوان کرد.

فرماندار رشت نیز در مراسم مذکور با اشاره به افتتاح پروژه های عمرانی، گازرسانی، آبرسانی و ... در گیلان، گفت: امروز در گیلان در بخش گاز رسانی 30 درصد افزایش موفقیت داشته ایم و میزان رشد موفقیت در اجرای طرح های آبرسانی روستایی 12 درصد و در بخش اجرای طرح هادی 15 درصد افزایش داشتیم.

سید عیسی مهدوی، افزایش تولید اشتغال و کشاورزی را موجب رونق اقتصادی در گیلان عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت صنایع ورق ایران نیز در مراسم مذکور اظهار کرد: تولید مانند نوزادی است که ابتدا متولد شده و سپس رشد می کند.

بیژن امینی تصریح کرد: هر شرکتی که توان صادرات نداشته باشد محکوم به فناست و تولید باکیفیت جهانی و قیمت جهانی هدف ما است.

 
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code