| جمعه، 31 شهریور 1402
آخرین اخبار غیر رسمی و تایید نشده از تایید صلاحیت ها (بروز رسانی می شود)
       کد خبر: 27929

نگاه ایران: اطلاعات جدید در مورد نتیجه بررسی صلاحیت ها خبر از تایید صلاحیت ۱۴۰۰ چهره دیگر دارد که هنوز اسامی شاخص های اصلاح طلب در میان آن وجود ندارد.

با پایان مهلت بررسی ها در هیات های اجرایی، اخبار خوشحال کننده ای به اصلاح طلبان رسید اما در مرحله بعد هیات های نظارت  روی خوشی به اصلاح طلبان نشان ندادند؛ با توجه به جدول زمان بندی انتخابات، شورای نگهبان امروز نتیجه بررسی نهایی رد یا تایید صلاحیت ها را اطلاع رسانی خواهد کرد. مهلت ده روزه بررسی صلاحیت کاندیداهای معترض که در مرحله قبل صلاحیت شان احراز نشده بود، نیمه شب گذشته به پایان رسید، قرار است اسامی کسانی که صلاحیت آنها احراز شده است تا پایان وقت امروز در اختیار وزارت کشور قرار گیرد.

به گفته سخنگوی شورای نگهبان تا کنون حدود 25 درصد از رد صلاحیت شدگان موفق به احراز صلاحیت شده اند، ابراهیمیان در حاشیه نشست راهبردهای نظارتی در نظام انتخاباتی ایران و جایگاه شورای نگهبان در جمع خبرنگاران درباره اینکه آیا تا به این لحظه آمار کلی از تایید صلاحیت کسانی که اعتراض کرده اند وجود دارد یا خیر؟ گفت: هنوز مشخص نیست.

وی افزود: البته بنده حدس می زنم، براساس کاری که خودم انجام دادم، بیش از 20 تا 25 درصد از افراد باشند که صلاحیت شان تایید شده است.

اما در این میان بازار اخبار تایید نشده گرم است، و از روز گذشته لیست های متفاوتی از تایید صلایت شدگان در فضای مجازی در حال دست به دست شدن است.

یکی از این لیست ها که با استقبال زیادی از سوی کاربران مواجه شده لیست زیر است، البته هیچ یک از این اسامی از سوی مراجع رسمی تایید نشده اند و تنها این خبرهای تایید نشده و غیر رسمی توسط خود کاندیداها و در مواردی توسط رسانه های همسو با کاندیداها و در برخی از موارد در شبکه های اجتماعی منتشر شده یا می شود.

14:30 مهرعلیزاده رد صلاحیت شد

نام محسن مهرعلیزاده معاون رییس جمهور اسبق در میان رد صلاحیت شده ها قرار دارد.

غلامعلی جعفرزاده تایید صلاحیت شد

14:20 طبق اخبار رسیده به نگاه ایران غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی توانسته صلاحیت خود را برای ادامه حضور در انتخابات دهمین دوره مجلس اخذ کند.

جعفرزاده در این باره گفت: پس از اعلام نظر هیات های نظارت بنده ردصلاحیت شدم و تقاضای رسیدگی مجدد دادم که هنوز جواب مکتوبی به بنده اعلام نشده است. او توضیح داد اخبار غیررسمی موثق حکایت از این دارد که صلاحیت بنده برای شرکت در انتخابات دهمین دوره مجلس تأیید شده است.

13:27 نادمی، راکعی و  حق شناس رد صلاحیت شدند

به گزارش تابناک مهدی نادمی از دیگر چهره هایی است که رد صلاحیت شد.همچنین صلاحیت محمدجواد حق شناس توسط شورای نگهبان تایید نشده است. فاطمه راکعی از سوی شورای نگهبان رد صلاحیت شده است.

13:25 مرتضی اشراقی صلاحیتش تایید نشد

نام حجت الاسلام مرتضی اشراقی در میان تایید صلاحیت شدگان دیده نمی شود.  

13:25  محمد اشرفی اصفهانی رد صلاحیت شد

حجت الاسلام محمد اشرفی اصفهانی رد صلاحیت شده است.  

13:20 محسن هاشمی، فاطمه هاشمی از دیگر چهره های هستند که صلاحیت آنها تایید نشده است.

12:55  آخرین اخبار احراز صلاحیت ها در تهران در حوزه انتخابیه تهران تا کنون علی مطهری نماینده کنونی مجلس و محمدعلی وکیلی تایید صلاحیت شده اند. حجت الاسلام رسول منتجب نیا و حجت الاسلام محسن رهامی از جمله شخصیت هایی هستند که نامشان در میان تایید صلاحیت شده ها وجود ندارد.

12:31 صلاحیت 1500 نامزد دیگر مجلس تأیید شد

شورای نگهبان صلاحیت 1500 داوطلب انتخاباتی که در مراحل قبلی بررسی صلاحیت ها رد شده بودند را تأیید کرد.  در مجموع بیش از 6 هزار و 200 نامزد برای حضور در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی تایید صلاحیت شدند. بنابراین برای هر کرسی مجلس حداقل 21 رقیب وجود خواهد داشت.

12:30 پیرموذن: همچنان رد صلاحیتم

یک کاندیدای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با رد شایعه تماس تلفنی معاونان وزارت کشور با وی از تداوم رد صلاحیتش خبر داد. کمال الدین پیرموذن در کانال شخصی تلگرامش نوشت: پسندم آنچه را جانان پسندند، ببخشید بر من عزیزان، اطلاع رسانی تلفنی یکی از معاونین وزیرکشور واقعیت نداشته و اینجانب کماکان رد صلاحیت شده ام. نماینده مردم اردبیل در مجلس نهم از ارائه نامه اعتراضی به شورای نگهبان سخن گفت و افزود: اینجانب فقط یک اعتراضی، با توجه به درخواست دلسوزان نظام و دوستان وفق قانون تحویل شورای نگهبان می دهم و منتظر نتیجه نهایی می مانم و بس.  

12:17 ابوالفضل موسوی بیوکی از یزد تأیید صلاحیت شد

شنیده های خبرنگار یزد تایمز حاکی از آن است که: اقای سید ابوالفضل موسوی بیوکی به جمع تایید شده ها پیوست

12:10 روحانی مانع ارائه لیست نهایی تایید صلاحیت شده ها به فرمانداری ها شد! کانال خبری اصلاح طلبان نیوز مدعی شد: لیست تایید و ردصلاحیت هایی که دیشب توسط شورای نگهبان به وزارت کشور ارسال شده است، رییس جمهور مانع از ارسال آن به فرمانداری ها شده است و درحال رایزنی با شورای نگهبان برای تاییدصلاحیت بیشتر نامزدها است! 12:00 نتیجه بررسی صلاحیت کاندیداهای شهرکرد مطابق اخبار دریافتی انتخاباتی شهرکرد از منابع نزدیک به استانداری، هیچ تغییری در لیست قبلی صورت نگرفته است، همچنین آقای اردشیر نوریان از که در مرحله قبل توسط هیئت مرکزی نظارت تایید صلاحیت شده بود، در این مرحله توسط شورای نگهبان رد صلاحیت شده است.  

11:55 الیاس حضرتی، تایید صلاحیت شد

شنیده ها حاکی از آن است که الیاس حضرتی، از سوی شورای نگهبان تایید صلاحیت شده است. 11:10 لیست نهایی را کسی ندیده است یک منبع اگاه در گفت و گو با تابناک اظهار داشت: لیست نهایی تایید صلاحیت شدگان، شب گذشته از سوی شورای نگهبان به مقیمی داده شده است، اما هنوز لیست برای کسی ارسال نشده و از محتوای آن کسی با خبر نیست.

10:40 آمار بررسی صلاحیت ها تا ظهر به فرمانداری ها ابلاغ می شود

سید شهاب الدین چاووشی، با اشاره به آمار بررسی صلاحیت ها عنوان کرد: این آمار از سوی شورای نگهبان به وزارت کشور ابلاغ شده است، اما هنوز به برخی فرمانداری ها و استانداری ها از جمله استانداری تهران نرسیده است. او افزود: تا ظهر آمار به شکل نهایی به دست فرمانداری ها خواهد رسید و از ظهر روند ابلاغ اسامی به داوطلبان آغاز خواهد شد.

10:30 مینو خالقی از اصفهان تایید صلاحیت شد

خانم مینو خالقی در شهرستان اصفهان توسط شورای نگهبان تاییدصلاحیت شده است.  

10:15 نماینده مسجد سلیمان رد صلاحیت شد

شنیده ها حاکی از این است که اسماعیل جلیلی نماینده مردم مسجد سلیمان رد صلاحیت شده است  

10:01 رسایی رد صلاحیت شد

حمید رسایی  در کانال خود خبر رد صلاحیتش توسط شورای_نگهبان را اعلام کرد و نوشت راضیم به رضای خدا و ظاهرا مامورم به صبر و تقوا  

9:57 هنوز اسامی داوطلبان تأیید صلاحیت شده به فرمانداری ها اعلام نشده است

تا این لحظه هنوز لیست اسامی داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی در اختیار فرمانداری ها قرار نگرفته است. بر اساس اخبار غیرموثق قرار است وزارت کشور عصر امروز اسامی را در اختیار فرمانداری ها قرار دهد.  

9:55 به گزارش تبریز تایمز محمد پورحسن، بهرام سرمست،مصطفی مولوی، سونیا اندیش، شکور اکبرنژاد رد_صلاحیت شدند

9:15 شنیده ها حاکی است افراد زیر پس از بررسی شورای نگهبان تایید صلاحیت شده اند:

از حوزه انتخابیه تهرانشنیده ها حاکی است افراد زیر پس از بررسی شورای نگهبان تایید صلاحیت شده اند: محسن مهرعلیزاده، علی مطهری، مرتضی اشراقی، محمد اشرفی اصفهانی، محمود میرلوحی، الیاس حضرتی، محسن رهامی، محمد علی وکیلی، فاطمه مقیمی، جواد اطاعت، پروانه مافی، مرجان کاووسی، مهدی نادمی، مجیدفراهانی، سجادسالک، عباس علیخانی، رسول منتجب نیا زنجان: افضل موسوی، ساعده سیما - ایلام: داریوش قنبری - کرمان: ابراهیم جهانگیری، محمدعلی کریمی، علی کمساری - خراسان رضوی: حسن رسولی، غلامرضا انصاری، محمدسالاری - کرمانشاه: جهانبخش امینی، موسوی اجاق، مصطفی محمدی - بوشهر: سید مهدی پورفاطمی، سیدمهدی موسوی نژاد - خراسان جنوبی: جواد هروی، حمید آیتی - اردبیل: کمال پیرموذن، ولی آذروش - مازندران: محمد دامادی، یوسف نژاد، مقداد نجف نژاد، سیدهادی حسینی، سید محمدتقی قریشی - همدان: علی حسینی، مافی، فاضل شهبازی، احمد رهبری - فارس: سیدمحسن علوی، قاسم مقیمی، مصطفی معین، علیرضا فیروزی، محمود رضایی - اصفهان: علی محمد ایزدی، قدرت الله نوروزی، نسرین صحراییان، احمد بخشایش – خوزستان: ولی الله شجاع پوریان، جواد سعدون زاده، حجت الله درویش پور، محمدسعید انصاری - هرمزگان: شهریار مشیری، راحله ملایی - البرز: سیدعلی میرباقری، خلیلی اردکانی - مرکزی: جعفر صفری، بهمن اخوان، دانش منفرد - آذربایجان شرقی: شکور اکبر نژاد، مهناز بهمنی

9:20 لیست نهایی داوطلبان به وزارت کشور ارسال شد

لیست نهایی تایید صلاحیت شدگان دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی بامداد امروز(شنبه) به وزارت کشور ارسال شد. این مطلب را یک منبع آگاه در شورای نگهبان اعلام کرد و افزود: با توجه به محرمانه بودن لیست هنوز آماری از داوطلبان تایید صلاحیت شده در اختیار نداریم
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code