| سه شنبه، 06 مهر 1400
مدیر کل موسسه استاندارد گیلان:
       کد خبر: 24079

نگاه ایران: محمدعلی یوسفی درباره نقش استاندارد در مقابله با قاچاق کالا، اظهار کرد: موسسه استاندارد عضو ستاد پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا است و طبق دستورالعمل ها در این راستا وارد عمل می شود.

وی نظارت بر بازار را از جمله وظایف استاندارد در مقابله با قاچاق کالا عنوان کرد و گفت: نظارت و کنترل بازار بر اساس نقشه راه تعیین شده جزو وظایف استاندارد است.

مدیر کل موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی گیلان حمایت از تولید با کیفیت داخلی را راهکاری برای مقابله با قاچاق کالا دانست و تصریح کرد: در ماه های اخیر طبق دستورالعمل پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا که از طرف استانداری ابلاغ می شود، محصولات بازار را مورد آزمایش قرار دادیم.

وی با بیان اینکه حدود نیمی از محصولاتی که مورد آزمایش قرار گرفتند مطابق با استاندارد نبودند، افزود: مردم باید هوشیار باشند و بدانند که کالای مورد نظر خود را از مبادی رسمی تهیه کنند تا جلوی قاچاق گرفته شود.

یوسفی بیشترین کالای غیراستاندارد در بازار را لوازم آرایشی و بهداشتی ذکر کرد و یادآور شد: مصرف لوازم آرایشی و بهداشتی غیراستاندارد موجب ناراحتی پوستی و جسمی می شود.

وی با اشاره به اینکه ایران پس از هندوستان دومین کشور مصرف کننده محصولات آرایشی و بهداشتی است، خاطرنشان کرد: تمام دستگاه ها با تعامل و مصرف کننده با هوشیاری و دقت باید به این نتیجه برسند که محصولات را از مجاری رسمی تهیه کنند.

مدیر کل موسسه استاندارد گیلان لازمه تجارت سالم و تولید با کیفیت را ارتقای فرهنگ مصرف دانست و یادآور شد: اگر فرهنگ مصرف از راه کانال رسمی و درست نهادینه شود، راهکار مناسبی برای مقابله با قاچاق کالا است.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code