| یکشنبه، 02 آبان 1400
نگاه ایران:اعضای شورای اسلامی آستانه اشرفیه پیش از ظهر امروز از پاسخ علی شفیعی شهردار این شهر قانع نشدند و وی را با اکثریت آرا برکنار کردند.

رئیس شورای شهر آستانه اشرفیه در جلسه طرح سئوال از شهردار این شهر اظهار کرد: ضمن قدردانی از تلاش های علی شفیعی، طبق اختیارات قانونی اعضای شورا، نقاط ضعف و قوت عملکرد شهردار در قالب تذکر و سئوال به شهردار اعلام شد.

محمد گلباغی با بیان اینکه علی شفیعی نتوانست به سئوالات اکثریت اعضای شورای شهر آستانه اشرفیه پاسخ قانع کننده دهد و در نتیجه استضیاح شد، تصریح کرد: با اختیاراتی که قانون به شورا داده است، در این مدیریت نقاط ضعف و قوت را شناسایی کردیم تا پاسخگوی برنامه های شورا و مردم باشیم.

وی با اشاره به اینکه برای سال 95 برنامه دارم، افزود: اکنون درصدد جمع آوری نظرات هستیم تا برنامه های سال آینده را انجام دهیم.

ابراهیم نجفی و یوسف دوست جلالی دو نفر از اعضای شورای شهر آستانه اشرفیه به دفاع از عملکرد شورا پرداختند و خدمات شهردار را در طول دو سال قابل قدردانی دانستند و تابع تصمیم اکثریت اعضای شورای شهر شدند.

حسن امیدوار عضو دیگر شورای شهر آستانه اشرفیه در مخالفت با عملکرد شهردار گفت: انتظار می رفت شهردار در اجرای برنامه های شورا شهامت و شجاعت بیشتری داشته باشد.

مجید همتی دیگر عضو مخالف فعالیت شهردار آستانه اشرفیه نیز اظهار کرد: ظرفیت شورا بسیار بالاست و به حداقل قانع نیستیم و هدف ما توسعه حداکثری در شهر است.

علیرضا تیغ نورد، دیگر عضو شورای شهر آستانه اشرفیه نیز مخالفت خود با عملکرد شهردار این شهر را اعلام و تصریح کرد: دل ما برای شهرمان می تپد و هیچ غرض ورزی در برکناری شهردار نیست اما عدم شفافیت در دریافت عوارض و تخفیف ها از موارد مبهم برای اعضای شورا بود.

مهدی رحمدل عضو دیگر شورای اسلامی شهر آستانه اشرفیه نیز با اشاره به توانمندی شهردار این شهر اظهار کرد: نمره شهردار اگر چه خوب بود اما همانگونه که بهترین بازیکنان دنیا نیر تعویض می شوند ممکن این تغییر شهردار برای تحرک بیشتر شهر لازم باشد.

شهردار برکنار شده آستانه اشرفیه نیز در جلسه مذکور ضمن دفاع از عملکرد خود به تشریح بخشی از برنامه هایش پرداخت و گفت: بر اساس مستندات موجود بنده طبق برنامه های ابلاغی با نظر تمام اعضای شورای شهر انجام وظیفه کرده ام.

علی شفیعی با قدردانی از تمام اعضای شورای اسلامی این شهر به بخشی از مطالب ارائه شده اعضای شورای شهر پاسخ داد.

 در پایان جلسه مذکور علی شفیعی شهردار آستانه اشرفیه با 5 رأی مخالف و 2 رأی موافق استیضاح و از ادامه همکاری در تصدی شهرداری این شهر برکنار شد.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code