شنبه، 03 آبان 1399 | 2020 Saturday 24 ,October  

نگاه ایران: آیت الله زین العابدین قربانی در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت ضمن تبریک هفته وحدت با اشاره به موانع ایجاد و تقویت وحدت در جوامع اظهار کرد: زبان، نژاد و رنگ پوست مشترک اگر چه می توانند زمینه ساز وحدت در ابعاد کوچک باشند اما نمی توانند وحدت واقعی را در جوامع به وجود آورند.

وی افزود: همانطور که خدواند در قرآن آورده و پیامبر اکرم نیز بارها به آن اشاره کرده است، میزان تقوای افراد و دینداری آنها و اعتقاد به ادیان توحیدی عامل اصلی ایجاد وحدت است.

آیت الله قربانی با اشاره به شان نزول آیه ۱۰۲ سوره آل عمران تصریح کرد: متاسفانه امروز مسلمانان جهان به جای وحدت، اسیر نقشه ها و تفرقه افکنی های دشمنان اسلام شده و به جان یکدیگر افتاده اند و اسرائیل و آمریکا را راحت گذاشته اند.

وی تاکید کرد: هفته وحدت برای این است که بگوییم هرکسی که ما با کسی که اعتقاد به خداوند یکتا دارد، سر جنگ و ستیز ندارم بلکه تمام جنگ ما با یک عده نامسلمان سلفی و صهیونیست است که به کشورهای اسلامی حمله کرده و خون هزاران بیگناه را در این سرزمین ها به زمین می ریزند.

امام جمعه رشت در ادامه با تبریک به مناسبت میلاد حضرت مسیح (ع) خطاب به مسیحیان گفت: ظلم ستیزی از خصوصات بارز حضرت مسیح(ع) بود که پیروان واقعی او نیز باید به ایشان اقتدا کرده و با مبارزه علیه ظلم و ستم، راه ایشان را ادامه دهند.

آیت الله قربانی همچنین با تبریک ولادت حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع) بر تحکیم وحدت بین شیعه و سنی تاکید کرد و افزود: خوشبختانه وحدت بین مسلمانان در کشور ما مثال زدنی بوده و هیچ گاه به توطئه های تفرقه انگیز دشمنان اسلام وقعی نمی گذارند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به شهادت علامه زکزاکی و شهید قنطار در نیجریه و سوریه آن را مایه ننگ حکام نیجریه و اسرائیل دانست و تصریح کرد: متاسفانه دنیا در برابر این جنایات سکوت کرده و واکنشی نشان نمی دهد.

وی افزود: همانطور که سید حسن نصرالله درباره شهادت شهید قنطار گفته است، رژیم صهیونیستی باید آماده باشد چرا که در زمان و مکان مناسب حزب الله انتقام شهید قنطار را از رژیم صهیونیستی خواهد گرفت.

امام جمعه رشت در ادامه با اشاره به وقایع هشتم و نهم دی ماه سال ۸۸ خاطر نشان کرد: اگر ملت ایران در برابر فتنه گران نخروشیده بودند، اکنون وضعیت مملکت معلوم نبود و خوشحالیم که مردم گیلان از بصیرت بالایی برخوردار بوده و یک روز زودتر در مقابل فتنه گران ایستادند.

آیت الله قربانی به بدعهدی های آمریکا در تصویب قطعنامه های ضد ایرانی پس از برجام اشاره و تصریح کرد: اگر آمریکا بخواهد با این بد عهدی ها برجام را پیش ببرد، باید فکر برجام را از ذهن خود بیرون کند.

وی همچنین با اشاره به استقبال داوطلبان مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری برای نام نویسی در انتخابات تاکید کرد: مردم باید با انتخاب درست افراد شایسته را به مجلس بفرستند و شورای نگهبان هم باید مراقب باشد تا به دور از جناح بندی های سیاسی، از ورود افراد نفوذی به مجلس جلوگیری کند.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code