| چهارشنبه، 30 خرداد 1403
پس از سالها مبارزه با بیماری سرطان؛
    ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ ۱۱:۴۵    کد خبر: 213827

شاهرخ در سن ۱۴ سالگی ترانه «دوستت دارم» را به دنیای موسیقی پاپ ایران ارائه داد که مورد تشویق و حمایت مردم قرار گرفت،

به گزارش نگاه ایران شاهرخ شاهید خواننده موسیقی پاپ در سن 70 سالگی پس از چندین سال مبارزه با بیماری سرطان در لس آنجلس درگذشت.

شاهرخ شاهید در ۱۰ آذر ۱۳۳۲ در تهران به دنیا آمد. پدرش عیسی و مادرش نرگس نام داشت. وی در سن ۱۱ سالگی مادرش را در بستر بیماری از دست می‌دهد و سه‌سال بعد نیز پدرش فوت می‌کند. شاهرخ در همان دوران نوجوانی در دامان خواهر بزرگ‌تر خود تربیت و پرورش یافت. در دبستان بامشاد و دبیرستان مروی تحصیل کرد و تحصیلات موسیقی خود را در تالار رودکی و تئاتر جامعه باربد گذرانید.

شاهرخ در ۱۲ سالگی فعالیت هنری خود را در برنامه کودک رادیو ایران آغاز نمود و در همان سال‌ها به تشویق پدرش برای فراگیری ردیف‌های موسیقی ایرانی در کلاس‌های اسماعیل مهرتاش به مدت ۱۰ سال شرکت کرد.

شاهرخ در سن ۱۴ سالگی ترانه «دوستت دارم» را به دنیای موسیقی پاپ ایران ارائه داد که مورد تشویق و حمایت مردم قرار گرفت، نام دومین ترانه وی «شبا بی‌تو» و بعدی نیز «راه بیفت» نام داشت و در سریال «غریبه» ترانه‌ای به همین نام اجرا کرد که به مدت ۲ سال هرشب از شبکه یک تلویزیون ملی ایران پخش می‌شد.

در سال ۱۹۷۵ جهت ادامه تحصیل موسیقی و فعالیت در ارکستر فلارمونیک شهر لس آنجلس به ایالات متحده آمریکا مهاجرت می‌کند. او بعد از ویگن دومین هنرمند آوازخوان مقیم لس آنجلس بود.

 

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code