| شنبه، 08 مهر 1402
    ۱۴۰۱/۰۴/۱۸ ۱۲:۱۱    کد خبر: 213758

مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک قیمت گوسفند زنده در تهران و استان ها را اعلام کرد.

به گزارش نگاه ایران به نقل از فارس، فردا عید سعید قربان است و به رسم دیرینه بسیاری افراد در این روز گوسفند قربانی می کنند بنابراین قیمت آن در بازار برای خریداران مهم است، به ویژه برخی از فروشندگان در آستانه این روز قیمت ها را افزایش می دهند که اگرنظارتی بر آنها نباشد عده ای سود جود پول بادآورده به جیب می زنند و در دیگر سو خریداران متضرر می شوند.

افشین صدر دادرس مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در پاسخ به اینکه قیمت دام زنده در بازار چقدر است؟ گفت:‌ قیمت ها در استان های مختلف متقاوت است و هر استانی بر اساس قیمت تمام شده ای که دارد، قیمت ها را تعیین می کنند اما به طور میانگین قیمت هر کیلو دام زنده در کل کشور 64 هزار تومان تا 71 هزار تومان در کشور عرضه می‌شود.

وی قیمت هر کیلوگرم گوسفند زده در  تهران را هم حدود 65 هزار تومان تا 71 هزار تومان اعلام کرد.

دادرس در پاسخ به اینکه آیا از نظر تامین دام زنده مشکلی وجود ندارد؟ گفت: امکان عرضه مستقیم دام  زنده در مراکز بهداشتی شهرداری و جایگاه های موقت مورد تایید سازمان دامپزشکی ایجاد شده است.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک تصریح کرد: با توجه به مازاد دام درکشور به هر میزان دام زنده که از سوی مردم درخواست شود وجود دارد و اتفاقا فرصت مناسبی است که تولید کنندگان دام مازاد خود را به مردم بفروشند.

نظارت بر بهداشت دام و نیز قیمت دامها در آستانه عید قربان بسیار مهم است که سازمان دامپزشکی کشور کار نظارت بهداشتی را انجام می دهد و شهرداری هم مراکزی توزیع را تعیین می کند.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code