| دوشنبه، 07 اسفند 1402

استاندار از محل اجرای طرح جامع دهکده دانش بنیان گیلان بازدید کرد و در جریان مسایل و مشکلات روند اجرای این طرح قرار گرفت.


به گزارش نگاه ایران به نقل از استانداری گیلان دکتر اسدالله عباسی عصر شنبه پس از این بازدید، در گفت و گو با خبرنگاران بیان داشت: ۷۸ میلیارد تومان که ۶۰ میلیارد تومان آن از محل اعتبارات در اختیار استاندار در سفر رئیس جمهوری است، برای راه اندازی دهکده دانش بنیان استان اختصاص یافته است.
وی با بیان اینکه طرحی که در گیلان متوقف شده بود برای اجرای این دهکده شناسایی شده ، افزود: مجموعه ۳۰ هکتار است که قرار شد برای فعالیت های تولیدات دانش بنیان در بخش های صنعت، کشاورزی و خدمات و مانند اینها آغاز به فعالیت کنند.
وی ادامه داد: به دستگاه های متولی تکلیف دادیم با زمان بندی مشخص شروع به کار کنند.
نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه زیرساخت های لازم آب، برق و گاز این منطقه فراهم است، گفت: علاوه بر تسهیل در امور اداری به طور ویژه، بخش زیادی از هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلاتی که در سفر دکتر رئیسی برای استان در نظر گرفته شده ، به تولیدات دانش بنیان اختصاص می یابد.
دکتر عباسی تاکید کرد: بر اساس تاکید رهبر معظم انقلاب نباید فقط در سربرگ مکاتبات و سردرب اداره‌ها شعار سال نوشته شود بلکه بایستی در عرصه و میدان، عملیاتی شدن این شعار به اثبات برسد.
پیش از این بازدید نیز جلسه ستاد تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین گیلان به ریاست استاندار برگزار شد.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code