| یکشنبه، 06 آذر 1401
وزیر امورخارجه:
    ۱۴۰۱/۰۱/۰۵ ۲۳:۳۲    کد خبر: 213680

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: در مذاکرات رفع تحریم‌ها در وین، جمهوری اسلامی ایران ضمن تأکید بر دستیابی به مطالبات بر حق خود، از خطوط قرمز ترسیم شده که عدم گذشت از منافع و حقوق مردم کشور می‌باشد، عبور نخواهد کرد.

به گزارش نگاه ایران به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، حسین امیرعبداللهیان در ادامه رایزنی‌ها با مقامات عالیرتبه لبنان، عصر پنج شنبه با نجیب میقاتی نخست وزیر این کشور دیدار کرد.

در این ملاقات امیرعبداللهیان بر آمادگی کشورمان جهت همکاری متقابل با لبنان به منظور رفع نیاز‌های این کشور در زمینه انرژی از جمله در زمینه برق و گاز تأکید کرد و افزود: در این راستا علاقمند به توسعه مناسبات با لبنان هستیم.

وزیر امور خارجه کشورمان اظهار داشت: در مذاکرات رفع تحریم‌ها در وین، جمهوری اسلامی ایران ضمن تأکید بر دستیابی به مطالبات بر حق خود، از خطوط قرمز ترسیم شده که عدم گذشت از منافع و حقوق مردم کشور می‌باشد، عبور نخواهد کرد.

امیر عبداللهیان تأکید کرد: ما نسبت به نتایج مذاکرات وین خوش‌بین و در عین حال جدی هستیم. از نظر ما توافق باید به گونه‌ای باشد که لغو تحریم‌ها به صورت حداکثری انجام پذیرد. ما می‌خواهیم توافقات به صورتی باشد که منطقه از آن بهره‌مند شده و روابط خوب ما با کشور‌های منطقه گسترش یابد.

در این نشست نخست وزیر لبنان نیز نسبت به موفقیت مذاکرات وین ابراز امیدواری کرده و تاثیرات مثبت آن بر منطقه و از جمله لبنان را مورد تأکید قرار داد.

نجیب میقاتی همچنین از گفت‌وگو‌های میان جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی استقبال کرد و اظهار داشت: لبنان از حل اختلافات میان دو کشور بهره‌مند خواهد شد. وی از دیپلماسی منطقه‌ای ایران در جهت کاهش تنش و رفع سوءتفاهمات تمجید به عمل آورد.

در این دیدار جمعی از وزرای لبنانی حضور داشتند.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code