| سه شنبه، 08 آذر 1401

سخنگوی دولت با بیان اینکه دولت با برنامه‌ریزی‌های صحیح منطقی و عقلانی بر استقلال ایران پای فشرده است،‌ گفت: جهان همچنان ایران را کشوری دارای منطق و حق می‌شناسد.

به گزارش نگاه ایران به نقل از ایرنا،   علی ربیعی روز سه شنبه در نشست خبری که به صورت آنلاین برگزار شد، با قدردانی از حضور باشکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، این روز را فرصتی برای تبیین آموزه‌های دوران ساز امام خمینی (ره) توصیف کرد و گفت: مراسم امسال آخرین مراسم برگزاری جشن پیروزی انقلاب در دولت دوازدهم و در آستانه قرن جدید و در پایان سقوط فشار حداکثری بود.

 وی ادامه داد: دولت یازدهم و دوازدهم با همه توان و تدبیر، همه تلاش خود را به اجرایی ساختن آرمان‌های شناخته شده انقلاب اسلامی در خصوص استقلال و آزادی و جمهوریتی در پرتو آموزه‌های اسلامی و دو حق سرنوشت مهم یعنی "حق تعیین سرنوشت مردم در داخل و عرصه های بین‌المللی و جهانی و حق تعیین سرنوشت خود ملت ایران به کار برده است.

ربیعی خاطرنشان کرد: دولت بر مبنای یک تفسیر اصیل برای تحقق معنای واقعی استقلال و اجتناب از مترادف گرفتن استقلال با انزوا، در مقابل وابسته شدن کشور یا افزایش تاثیرگذاری‌های خارجی یا تسلیم شدن در مقابل یاغی‌گری‌ها مقاومت کرده و با برنامه ریزی‌های صحیح، منطقی و عقلانی برای استقلال ایران پای فشرده است.

 سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: این معنا را نه با سیاست‌های انزواگرایانه بلکه با سیاست ‌هایی که در عرصه‌های بین المللی با تعامل سازنده در صحنه های بین المللی به فعالیت پرداخته، دنبال کرده ایم.

وی افزود:‌ امروز تحت تاثیر کشوری قرار نگرفتیم و جهان ایران را همچنان کشوری دارای منطق و حق می‌شناسد.

سخنگوی دولت با اشاره به سه شکست دولت یاغی آمریکا در شورای امنیت، دو شکست در دادگاه لاهه و یک شکست در آژانس بین المللی در دولت دوازدهم بودن اینکه ذره‌ای استقلال ایران در جهان مخدوش شود، گفت: در استقلال اقتصادی به رغم تحریم‌ها و جنگ اقتصادی ظالمانه ما با مقاومت در مقابل این فشارها حتی با افزایش رشد مواجه شدیم. هرچند حاشیه‌سازی‌های زیاد مجال نداد تا داستان‌های مقاومت به درستی روایت شود.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code