| سه شنبه، 25 مرداد 1401

نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات در نامه به رییس جمهور خواستار لغو آیین‌نامه فعالیت دستگاه‌های اجرایی در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت و بازگشت اگهی‌های دولتی به مطبوعات شد.

به گزارش نگاه ایران، پدرام پاک آئین، نماینده مدیران مسئول در هیأت نظارت بر مطبوعات طی نامه‌ای به رئیس جمهور با یاداوری شرایط دشوار مطبوعات کشور، خواستار لغو آئین نامه نحوه فعالیت دستگاه‌های اجرایی در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد) و بازگشت اگهی های دولتی به مطبوعات شد.

در این نامه با استناد به قوانین آئین دادرسی، تجارت و برگزاری مناقصات که درج آگهی‌های دولتی را در مطبوعات الزام می‌کند، اجرای این تکلیف قانونی، کمکی حداقلی و ضروری به مطبوعات توصیف شده است.

متن کامل نامه پدرام پاک آئین نماینده مدیران مسئول در هیأت نظارت بر مطبوعات به حسن روحانی رئیس جمهور به این شرح است:

حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر حسن روحانی

رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام و تحیت
همچنان که مستحضرید، در شرایط دشوار اقتصادی و همه گیری بیماری کرونا چراغ مطبوعات کشور، یکی پس از دیگری خاموش و مطبوعات رفته رفته از سبد خانوار حذف می‌شود. در چنین وضعی از دستگاه‌های ذیربط انتظار می‌رود تا به وظیفه قانونی خود مبنی بر تأمین حداقل‌های زنجیره مالی مطبوعات عمل کنند و با تحرک و دلسوزی بیشتر باری از دوش مطبوعات نجیب و صبور کشور برگیرند. واقعیت این است که ابلاغ آئین نامه نحوه فعالیت دستگاه‌های اجرایی در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد) که انتشار فراخوان‌ها بر بستر مذکور و حذف آگهی روزنامه برای مزایده‌ها و مناقصه‌ها را مقرر داشته، جامعه مطبوعانی را مأیوس و حیرت زده کرده است. مسبوقید که قوانین متعدد آئین دادرسی، تجارت، برگزاری مناقصات و … درج آگهی‌های دولتی را در رسانه‌های چاپی الزام می‌کند و از قضا این تکلیف قانونی، کمکی حداقلی و ضروری به جامعه مطبوعات است. تصدیق می فرماییدکه مطبوعات به عنوان جریان اصیل و رسمی اطلاع رسانی از مرزهای اعتقادی و آرمانی ملت بزرگ ایران در برابر تهاجم دستگاه تبلیغانی دشمن صیانت می‌کنند و از این رو حمایت و اعتماد نسبت به آنها به ویژه نشریات استانی و شهرستانی، ضرورتی اجتناب ناپذیر است. بنا به توضیحات فوق خواهشمند است مصوبه مورد اشاره را که به مرگ مطبوعات مظلوم و مستقل کشور می‌انجامد، لغو و کان لم یکن اعلام فرمائید.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code