| دوشنبه، 04 بهمن 1400

خواهر آندره فردا (پنج شنبه) صدوهفدهمین سالروز تولد خود را جشن خواهد گرفت. 


"خواهر آندره" 117 ساله پس از 3 هفته مبارزه با کرونا در یک خانه سالمندان در شهر "تولوز" در جنوب فرانسه، این ویروس را شکست داد و قرار است فردا (پنج شنبه) صدوهفدهمین سالروز تولد خود را جشن بگیرد.

به گزارش نگاه ایران به نقل از رویترز، "لوسیل راندون" راهبه کاتولیک فرانسوی که در سال 1944 پس از پیوستن به کلیسایی کاتولیک نام خود را به "خواهر آندره" تغییر داده، پیرترین فرد اروپا و جهان است که کرونا را شکست داده است.

او متولد 11 فوریه 1904 است و پس از "کین تاناکای" ژاپنی که در ژانویه امسال صدوهجدهمین سالروز تولد خود را جشن گرفت، دومین فرد پیر جهان است.

تست کرونا او به همراه 80 نفر دیگر از اعضای خانه سالمندان در روز 16 ژانویه گذشته (25 روز پیش)، مثبت اعلام شد و پس از آن پزشکان مداوای او را آغاز کردند و حالا با شکست دادن کرونا حالش خوب است و خود را مهیای برگزاری جشن تولدش در کنار گروه کوچکی از اعضای خانه سالمندان می کند.

این راهبه نابینای فرانسوی در پاسخ به سوال مجری تلویزیون فرانسه درباره ترسیدن خود از ابتلا به کرونا گفت:" نه ، من ترس نداشتم چون از مرگ نمی ترسم ... خوشحالم که اینجا با شما هستم و خوشحال خواهم بود که در صورت مرگ در جایی دیگر به برادر بزرگ و پدربزرگ و مادربزرگم خواهم پیوست."

او در مصاحبه ای دیگر با روزنامه فرانسوی" وار ماتین" گفته است: من حتی نفهمیدم به کرونا مبتلا شده ام."

"دیوید تاولا"  سخنگوی خانه سالمندان" سنت کاترین لیبور" در شهر تولوز فرانسه با خوب اعلام کردن حال خواهر آندره  به خبرنگاران گفت:"  ما او را مداوا کردیم. او بسیار آرام است و مشتاقانه منتظر است تا روز پنجشنبه (فردا) 117 سالگی خود را جشن بگیرد."

او افزود: خواهر آندره تنها سوالی که از ما داشت این بود که آیا برنامه غذایی و یا زمان خواب او در اثر ابتلا به کرونا تغییر خواهد کرد یا نه...او همچنین بسیار نگران دیگر سالمندانی بود که کرونا گرفته بودند."

به گفته این مدیر خانه سالمندان، خواهر آندره هر روز صبح عادت دارد در وعده صبحانه تکه ای شکلات بخورد.

البته همه اعضای خانه سالمندان مثل خواهر آندره خوش شانس نبودند چون از میانه ژانویه به بعد که تست کرونا 81 نفر از 88 نفر این خانه مثبت شد، 10 نفر از آنها در اثر ابتلا به کرونا فوت کردند.

خواهر آندره در لیست 20 سالمند بالای 110 سال زنده جهان در رتبه دوم قرار دارد. همه افراد این لیست زن هستند.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code