| جمعه، 19 خرداد 1402

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با اعلام این خبر که لایحه رتبه بندی بر اساس مفاد ماده ۶۳ قانون برنامه ششم تدوین و به دولت ارائه و در کمیسیون علمی تصویب و به زودی در صحن دولت مطرح و به مجلس تقدیم خواهد شد

به گزارش نگاه ایران به نقل از ایسنا، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش درباره آخرین وضعیت تصویب لایحه رتبه بندی فرهنگیان اظهار کرد: بر اساس قانون برنامه ششم توسعه موظف هستیم علاوه بر سازوکارهای قانون مدیریت خدمات شرایط رتبه بندی فرهنگیان را فراهم کنیم تا بر اساس سه بعد صلاحیت عمومی، صلاحیت تخصصی و صلاحیت حرفه ای در رتبه هایی قرار گرفته و بر اساس آن مشوق مالی و غیرمالی دریافت کنند.

وی افزود: باید از طریق رتبه بندی، کیفیت آموزش را ارتقاء و سازوکارهای خودانگیزشی ایجاد کنیم تا معلمان فرایندهای یاددهی و یادگیری را به صورت اثربخش تری مدیریت کنند. طی هفت هشت سال گذشته دو مرتبه با سازوکارهای مندرج در قانون مدیریت خدمات کشوری، دریافتی فرهنگیان را از طریق رتبه بندی افزایش دادیم که باعث شد فاصله آنها با سایر کارکنان دولت کمتر شود.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه فرهنگیان از برخی امتیازات قانون مدیریت خدمات کشوری برخوردار نبودند که در مهر ۹۴ ، مهر ۹۸، اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹ توانستیم با سازوکارهایی این موارد را برقرار کنیم گفت: اما هنوز تکلیف قانون برنامه ششم توسعه برای رتبه بندی پابرجاست.

الهیار ادامه داد: با پیگیری وزیر آموزش و پرورش، لایحه رتبه بندی بر اساس مفاد ماده ۶۳ قانون برنامه ششم تدوین و به دولت ارائه و در کمیسیون علمی تصویب شده و به زودی در صحن دولت مطرح و به مجلس تقدیم خواهد شد. با اجرای رتبه بندی امتیازات اعمال شده از طریق قانون مدیریت خدمات کشوری کماکان ادامه می باید و این امتیازات برقرار است، اما همکاران برای رسیدن به فوق العاده رتبه بندی باید امتیازاتی را کسب و در رتبه های پنج گانه قرار بگیرند.

وی با بیان اینکه یکسری ضرایب خاص مالی و غیرمالی پیش بینی شده که بعد از تصویب در دولت و رفتن به مجلس می توانیم اطلاعات تکمیلی و دقیقی را اعلام کنیم گفت: در ماه جاری این لایحه بررسی و در دولت نهایی می شود و به مجلس می رود. امید است نمایندگان اولویت سه فوریتی به رتبه بندی بدهند و همزمان با بودجه ۱۴۰۰ تصویبش کنند. اعتبار مورد نیاز برای اجرا در سال اول در لایحه بودجه پیش بینی شده است و می توانیم آن را از سال آینده اجرایی کنیم.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code