| چهارشنبه، 02 تیر 1400

فصل نقل و انتقالات همیشه برای هواداران با هیجان همراه است. بیشتر آنها از کوچ ستاره‌هایی که به نظر تا ابد وفادار می‌آمدند دلشان می‌شکند، به خریدهای تازه تردید دارند و البته به سبد رقیبان با حسرت نگاه می‌کنند. 


به نقل از عصرایران، فصل نقل و انتقالات همیشه برای هواداران با هیجان همراه است. بیشتر آنها از کوچ ستاره‌هایی که به نظر تا ابد وفادار می‌آمدند دلشان می‌شکند، به خریدهای تازه تردید دارند و البته به سبد رقیبان با حسرت نگاه می‌کنند.

شکست پرسپولیس مقابل استقلال در جام حذفی یک ترک بزرگ در باور بعضی از هواداران به یحیی گل‌محمدی ایجاد کرد. شاید منصفانه نباشد اما آنها می‌گویند اصرار یحیی برای دو خرید فاجعه‌بار (استوکس و اوساگونا) که عملکردی معادل صفر داشتند اما هزینه سنگینی روی دست باشگاه گذاشتند نشان می‌دهد که مرد تقریباً آرام نیمکت پرسپولیس نه خریدار خوبی است نه فروشنده خوبی!

عملکرد پرسپولیس در چند روز گذشته را بررسی کنیم:

مهدی ترابی: پسر سایپا، کمتر از دو سال برای پرسپولیس بازی کرد و چند جام بُرد اما عدم پایبندی باشگاه به پرداخت 10 درصد قرارداد را بهانه کرد(چنانکه می‌گویند) و به العربی پیوست. او 25 ساله است، احتمالاً پول خوبی گرفته و البته چشم به ترانسفر دارد. از علی دایی گرفته تا علی کریمی و جواد نکونام و مهدی طارمی و ... همه از کشورهای عربی به اروپا رفته اند. شاید خوشمان نیاید اما واقعیت دارد که لیگ‌های عربی انگار بهتر و دقیق‌تر دیده می‌شوند.

علی علیپور: آقای گل قرمزها هم رفت. او در نامه خداحافظی‌اش نوشت محدودیت‌های مالی باشگاه را درک می‌کند، عنوان شد که برای این فصل 10 میلیارد تومان خواسته است. بازیکنی که در 6 سال پوشیدن لباس پرسپولیس به بهترین گلزن تاریخ این تیم در لیگ برتر تبدیل شد و حتی در روزهای بدش هم اثرگذار بود حالا عنوان می‌شود از مارتیموی پرتغال پیشنهاد دارد. بعید است پرتغالی‌ها به او 10 میلیارد تومان بدهند اما تا این لحظه او هم از جداشدگان است.

عیسی آل‌کثیر: فوتبال را چشم‌نواز بازی می‌کند. کاشته‌زن خوبی است و در چندسال اخیر صنعت‌نفت با او درخشید. میزان قراردادش با توجه به سن 31 ساله‌اش مورد نقد قرار گرفته است. پسر دزفولی فوتبال ایران سابقه بازی در پیکان، نفت تهرانف آلومینیوم هرمزگان و حتی البدر بندر کنگ را دارد اما بعضی‌ها می‌گویند احتمال دارد زیر فشار بازی در پرسپولیس، تمرکز رسانه‌ها و توقع هواداران کمر خم کند. این تردیدها را فقط باید با گل جواب بدهد نه دلبری در شبکه‌های اجتماعی!

حامد لک: بعد از ترانسفر بیرانوند و نمایش متزلزل رادوشویچ کمتر کسی تردید داشت که پرسپولیس به دنبال یک دروازه بان سرشناس می‌رود اما پیوستن لک که در 29 سالگی شش باشگاه (صبا، تراکتور، سایپا، نساجی، ماشین سازی) را تجربه کرده است به دلیل پاره‌ای از رفتارها و حاشیه‌ها غیرمنتظره بود. زمانی عادل فردوسی‌پور به او بند کرده بود که آیا جوراب‌های نازکی که می‌پوشد زنانه است؟! دروازه‌بان خوبی است اما از همین امروز هم می‌توان حدس زد که جنجال‌هایی می‌آفریند!

احسان پهلوان: همه از او انتظار دارند تا برای پرسپولیس هم گل‌های راه دور بزند. اهل بجنورد است و او را با ذوب‌آهن می‌شناسیم گرچه در سپاهان و تراکتور هم قرضی بازی کرده است. او از جمله معدود بازیکنانی است که در تمامی رده‌های تیم ملی شامل تیم ملی نونهالان، نوجوانان، جوانان، زیر ۲۲ سال تیم ملی امید و بزرگسالان بازی کرده است. در 27 سالگی احتمالاً می‌تواند به یک مهره کلیدی تبدیل شود و جای مهدی ترابی را پر کند، گرچه ترابی در حمل توپ و شکافتن خط دفاع حریف یک استثنا بود.

میلاد سرلک: یک سپاهانی قدیمی که از شهرخودرو به پرسپولیس پیوست. هافبک دفاعی جنگنده و بالا بلند که شاید بتواند اعتبار از دست رفته خط دفاعی پرسپولیس را ترمیم کند. او در سپاهان تجربه قهرمانی لیگ را دارد، برهه کوتاهی در نساجی بود و حالا پرسپولیسی شده است. سرلک از ورود به درگیری‌های استقبال می‌کند، سرزن خوبی است و احتمالاً جا را برای یکی دو بازیکن قدیمی پرسپولیس تنگ می‌کند!

سعید آقایی: تبریزی‌ها در پرسپولیس معمولاً خوب و با کیفیت بازی کرده‌اند. آقایی که از مهره‌های مورد اعتماد قلعه‌نویی در چندسال اخیر بود سابقه بازی در تراکتور و ماشین‌سازی را دارد، به عنوان یک دفاع چپ شناخته می‌شود اما توانایی بازی کردن در دو پست دیگر را هم دارد. نترس، تکل زن، خلاق در عبور از نفر مقابل و البته اندکی حاشیه‌ساز. او از جمله بازیکنانی است که امیدوار است از پرسپولیس به تیم ملی یک پل مطمئن بزند.

اوساگونا: فسخ کرد و رفت. خبر خوبی است دستکم جا برای یک جوان یا یک نوجوان ایرانی باز می‌شود!

یحیی گل‌محمدی: سرمربی که خریدها زیر نظر او صورت گرفته شاید خودش برود ...همه چیز تا این اندازه روی هواست!نویسنده: احسان محمدی
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code