| دوشنبه، 10 مهر 1402
نگاه ایران:  استاندار گیلان با بیان اینکه عملکرد برخی دستگاه های اجرایی استان در نحوه پرداخت تسهیلات عادلانه نیست از آنان خواست تا برای حفظ کرسی مدیریت تسلیم خواسته صاحب منصبان نشوند و وجدان خود را زیر پا نگذارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان، دکتر مصطفی سالاری عصر امروز در جلسه کارگروه اشتغال که در استانداری گیلان برگزار شد اظهار داشت: برخی مدیران دستگاه های گیلان به جای کسب رضای خدا در نحوه پرداخت تسهیلات اشتغال به فکر حفظ صندلی خود با توسل به افراد صاحب منصب هستند.

وی با تأکید بر اینکه پرداخت غیر منصافه تسهیلات اشتغال تنها به هدر رفت بیت المال می انجامد افزود: پذیرفتن امضاء و سفارشات برخی افراد که صاحب نفوذ هستند به جای در نظر گرفتن رضای خدا برای پرداخت تسهیلات اشتغال، به مشکل بزرگ این استان تبدیل شده است.

نماینده عالی دولت در استان گیلان عنوان کرد: باید به تمام دستگاه های مسئول در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی گیلان اعلام کنم که شما با سهل انگاری و قصور در صیانت از حقوق انسانی و بیت المال به جای کمک به رونق اقتصادی در این استان تنها افراد زورمند را خوشحال کرده اید.

سالاری با تأکید بر اینکه مدیران به سفارشات برخی افراد که در تهران صاحب نفوذ هستند دلخوش کرده اند بیان داشت: تنها خروجی این نوع عملکرد کاهش در میزان تولید بجای فراهم آوردن فرصت های شغلی برای جوانان و به باد رفتن سرمایه ها و بیت المال بجای سازندگی برای استان است.

وی وجود برخی انحرافات در نحوه پرداخت تسهیلات اشتغالزایی در گیلان را نگران کننده خواند و عنوان کرد: از همه متولیان در امر پرداخت تسهیلات اشتغالزایی گیلان انتظار دارم به جای قبول کردن نامه های سفارشی افراد بانفوذ و تلاش برای حفظ کرسی مدیریت به فکر اصلاح رویه خود در این عرصه باشند.

استاندار گیلان کیفیت کار را از جایگاه و رتبه ای که در پرداخت تسهیلات در کشور به دست می آید مهم تر دانست و تصریح کرد: به اعتقاد بنده اگر گیلان در عرصه پرداخت تسهیلات در کشور در رده های پایین قرار بگیرد بهتر از این است که دچار انحراف در روند پرداخت تسهیلات و واگذاری اعتبار به افرادی فاقد صلاحیت جهت اخذ این منابع شویم.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به اینکه به غیر از دستگاه ها بانک های عامل گیلان نیز عملکرد مطلوبی نداشته اند ابراز داشت: در حال حاضر پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به جای اینکه به سمت طرح های مولد حرکت کند به حوزه خوداشتغالی تغییر مسیر داده که این اصلاً قابل قبول نیست.

سالاری سهم بیشتر تسهیلات پرداخت شده در گیلان را خارج از اهداف ترسیم شده کشوری در حوزه ایجاد اشتغال اعلام کرد و گفت: این نوع عملکرد یعنی خیانت در حق مردم و تلاش برای راضی نگهداشتن افراد قدرتمند که به یققین خیر دنیا و آخرت و رضای خداوند را در بر ندارد.

وی ضمن صدور دستوراتی به معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان جهت جلوگیری از ایجاد انحراف در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی ابراز داشت: در مرحله دوم این پرداخت ها باید با ضمن سرکشی های مداوم به بانک ها ، کارگروه های ویژه جهت اصلاح فرآیندها تشکیل شود.

استاندار گیلان تشکیل کارگروه های مجزا در حوزه هایی که شاهد بروز بیشترین انحراف هستند را ضروری خواند و تصریح کرد: تعیین واسطه یا سپردن کار به شرکت های پشتیبان سالم و فاقد انحراف می تواند به ما در اصلاح کارکردها و جلوگیری از هدر رفت بیت المال کمک کند.

نماینده عالی دولت در استان گیلان اولویت نخست و ویژه پرداخت تسهیلات اشتغالزایی را حوزه طرح های مولد اعلام کرد و اظهار داشت: امیدواریم اتخاذ این رویکردهای نظارتی علاوه بر ارتقاء جایگاه گیلان در عرصه پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به کاهش محسوس انحرافات موجود منجر شود.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code