| سه شنبه، 28 دی 1400
عاون رئیس جمهور اعلام کرد: اعتبار ۲۰ هزار میلیارد ریالی دیگر توسط شورای عالی سه قوه برای برداشت از صندوق توسعه ملی تصویب شده است که می توان از آن برای حفظ اشتغال موجود، احیای بافت فرسوده، تقویت بخش گردشگری در استان ها استفاده کرد که این پول هم اینک موجود است و ربطی به خزانه، مالیات و تحریم ندارد.
محمدباقر نوبخت - معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه، در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان قزوین، اظهار کرد: در نیمه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد رشد ۴۰۰ درصدی تخصیص اعتبارات عمرانی بوده ایم.
وی افزود: طبق برنامه ریزی صورت گرفته قول مساعد خواهیم داد که تمام مطالبات ۱۲۶ هزار میلیارد ریالی گندم کاران در خرید تضمینی گندم را تا پایان مهرماه تسویه کنیم که البته این میزان پرداختی نسبت به مدت مشابه سال های گذشته یک ماه جلوتر است.نوبخت خاطرنشان کرد: علیرغم تبلیغات دشمن، وضعیت ذخایر ارزی و پولی در کشور مناسب است و تاکنون با وجود تحریم ها و فشارهای اقتصادی همه یارانه ها حتی بدون تأخیر یک روزه پرداخت شده است. معاون رئیس ‍جمهور ادامه داد: در پرداخت حقوق و مزایای کارکنان دولت هم تاکنون مشکلی نداشتیم و تا شهریور ماه امسال ۳۶ هزار میلیارد ریال از پاداش بازنشستگی فرهنگیان پرداخت شده است. وی اضافه کرد: پرداخت پاداش بازنشستگی سایر دانشگاه ها از جمله علوم پزشکی نیز در دستور کار قرار دارد. رئیس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: با توجه به تحریم ها و تکانه هایی که وجود دارد باید پذیرفت که اقتصاد کشور در وضعیت دشواری قرار دارد که با تلاش، سرعت و سیاست های سنجیده از این شرایط عبور خواهیم کرد. نوبخت تصریح کرد: قطعاً باید تلاش بیشتر در بانک مرکزی مبنی بر شرایط مطلوب در زمینه وضعیت بازار ارز و پول ایجاد شود که امیدواریم در آینده ی نه چندان دور به این هدف دست یابیم. معاون رئیس جمهور یادآور شد: در این شرایط سخت با تدابیر دولت، سیاست های مالی کشور در حوزه اعتبارات هزینه ای اجرا و ۲۷۰ هزار میلیارد ریال نیز برای طرح های عمرانی پرداخت شده است. در حوزه تخصیص منابع و اعتبارات نیز امسال نسبت به سال گذشته ۴۰۰ درصد در پرداخت ها رشد داشته ایم. نوبخت گفت: تکمیل و بهره برداری از طرح های استان قزوین در بخش های راه، آب و راه آهن جزو وظایف ما است و در این زمینه در آینده نزدیک اقدام خواهیم کرد. مدیران استان و نماینده عالی دولت در قزوین می توانند برای جذب سهم خود از ۶۵۰ هزار میلیارد ریال اعتبار که با همکاری نمایندگان مجلس شورای در تبصره ۱۸ برای تولید و اشتغال در ۱۴ برنامه مصوب شده و موجود است اقدام کنند. البته مدیران استان قزوین می توانند با استفاده از این اعتبار تا سقف ۱۰۰ هزار واحد مسکونی را در بافت فرسوده نوسازی و ۵۰ هزار مسکن روستایی احداث کنند.
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code