| پنجشنبه، 25 شهریور 1400
رئیس ستاد پدافند غیر عامل وزارت بهداشت؛
       کد خبر: 207958
نگاه ایران: طی روزهای گذشته مسمومیت بر اثر مصرف مشروبات الکلی در شهرهای مختلف کشور باعث مرگ چند تن از هموطنانمان شده است.

رئیس ستاد پدافند غیر عامل وزارت بهداشت از افزایش شمار مسمومان و کشته شدگان بر اثر مصرف الکل متانول در کشور خبر داد و گفت: تاکنون ۱۵۴ نفر مسموم و ۱۲ نفر فوت شده اند

به گزارش  ایلنا، پیرحسین کولیوند، رئیس ستاد پدافند غیر عامل وزارت بهداشت از افزایش شمار مسمومان و فوتی های مصرف ماده الکل متانول در کشور خبر داد.
آخرین جزییات مسمومان الکلی در بندرعباس رئیس مجتمع آموزشی درمانی پژوهشی پیامبر اعظم (ص) بندرعباس به تشریح جزییات مسمومان الکلی مراجعه کننده به این بیمارستان پرداخت و افزود: با مراجعه بیمارانی مواجه شدیم که دچار پدیده مسمومیت الکلی شده اند. وی با بیان این که 22 نفر مراجعه کرده اند، خاطرنشان کرد: از این تعداد چهار نفر فوت کرده اند که دو نفر قبل از رسیدن به بیمارستان فوت کرده بودند و علت فوت را می توان در دیر مراجعه کردن به بیمارستان دانست. رئیس مجتمع آموزشی درمانی پژوهشی پیامبر اعظم (ص) بندرعباس ،با بیان این که وضعیت چهار بیمار دیگر وخیم است ادامه داد: به نظر می رسد آمار هرلحظه بیشتر می شود و همه پزشکان، گروه های پرستاری و کلیه همکاران در آماده باش به سر می برند. حسنی آزاد اضافه کرد: در هفته گذشته مراجعه چهار نفر به دلیل مسمومیت الکلی داشتیم که متأسفانه دو نفر فوت کردند. مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان هم با بیان این که از این تعداد چهار نفر فوت شدند و از میان 10 نفر دیگر هم که تحت درمان هستند، وضعیت دو بیمار وخیم گزارش شده است، گفت: پیگیری درمانی مابقی بیماران در حال انجام است. هم چنین رئیس بخش فوریت های بیمارستان شهیدمحمدی بندرعباس در گفت وگویی با بیان این که مشروبات الکلی دست ساز بسیار خطرناک است، تصریح کرد: کسی که مشروبات الکلی مسموم مصرف می کند حالت مستی احساس نمی کند و به دنبال مصرفش ظرف شش تا دوازده ساعت با علائمی هم چون مشکلات بینایی شامل تاری دید یا سفید شدن چشم، کاهش سطح هوشیاری و تشنج مواجه می شود و عوارض بعدی آن هم تأثیرات نامناسب بر روی قلب و کلیه و دستگاه گوارشی است که بروز می کند. دکتر اشکان طبیب زاده اظهار کرد: اگر کسی مشروبات الکلی دست ساز مصرف کند خود را در معرض مسمومیت قرار داده و باید هرچه زودتر به بیمارستان مراجعه کند. اگر این بیماران زودتر به بیمارستان مراجعه کنند شانس خدمات رسانی و بهبود زودتری خواهند داشت. رئیس بخش فوریت های بیمارستان شهیدمحمدی بندرعباس اضافه کرد: مصرف 30 سی سی الکل مسموم موجب کوری دائم و 50 سی سی موجب مرگ می شود. پنجمین فوتی بر اثر مسمومیت الکلی در بندرعباس همچنین مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از فوت پنجمین نفر بر اثر مسمومیت الکلی در بندرعباس خبرداد. وی اظهار کرد: پیگیری درمانی مابقی بیماران در حال انجام است. نوروزیان در پایان گفت: سن افراد مسموم شده بین 17 تا 50 سال است. مسمومیت الکلی این بار در بجنورد با یک فوتی رئیس بیمارستان امام حسن (ع) بجنورد گفت: مصرف مشروبات الکلی در این شهرستان منجر به مسمومیت ۱۳ نفر شد که یکی از آنان جان باخت. رامین حقیقی اظهار کرد: از ۱۲ فرد مسمومی که در این بیمارستان بستری شده اند، چهار نفر وضعیت مساعدی ندارند. حقیقی افزود: دو نفر از بیماران با تشخیص پزشک از بیمارستان مرخص شدند.
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code