| دوشنبه، 11 اسفند 1399

نگاه ایران: صبح امروز در جریان رژه نیروهای مسلح در اهواز یک تیم چهار نفره تروریستی به صورت مسلحانه به این مراسم حمله کردند که آمارها از شهادت ۱۱ نفر و زخمی شدن ۶۰ نفر تا این لحظه حکایت دارد.

به گزارش مهر: صبح امروز به مناسبت هفته دفاع مقدس، روبروی لشکر ۹۲ زرهی در اهواز مراسم رژه نیروهای مسلح در حال برگزاری بود که چند نفر به سمت این مراسم شلیک کردند.  این تیراندازی حوالی ساعت ۹ صبح آغاز شد و در آن افرادی با لباس نظامی از پشت جایگاه ویژه به سمت مردم تیراندازی کردند. آمبولانس های فوریت های پزشکی به سرعت مجروحان را به مراکز درمانی انتقال دادند. آرامش نسبی بعد از گذشت حدود نیم ساعت از تیراندازی در منطقه حاکم شد. تعدادی از مردم به پادگان ۹۲ زرهی ارتش در اهواز منتقل شدند تا بعد از ایجاد امنیت به خانه بازگردند. آخرین جزئیات و اخبار این حمله تروریستی را در زیر می خوانید

جدیدترین جزئیات از حمله تروریستی اهواز به روایت خبرنگار و عکاس حاضر در حادثه 
خبرنگاری که صبح امروز در مراسم رژه نیروهای مسلح اهواز حضور داشته و از نزدیک شاهد حمله تروریستی بوده است، اظهار کرد: تجربه بسیار وحشتناکی بود و هنوز هم وقتی فکر می کنم چطور توانستم در آن شرایط خبر بخوانم، باورم نمی شود.

به گزارش نامه نیوز، او درباره حادثه تروریستی صبح امروز (شنبه ۳۱ شهریور ماه) در اهواز ، اظهار کرد: من به غیر از خودم، خبرنگاری را در مراسم ندیدم. در ابتدای مراسم که از ساعت شش صبح برای دریافت کارت به محل رفتم، محدودیت هایی برای حضور خبرنگاران و عکاسان وجود داشت که همگی باید حتما با کارت به مراسم وارد می شدند.

او ادامه داد: اما از طرفی دیگر حضور مردم در مراسم رژه آزاد بود. مردم از سمت چپ جایگاه ویژه وارد می شدند و در همان سمت نیز قرار می گرفتند و پشت جایگاه نیز پارک قرار داشت. سه گروهان اول حرکت کردند و به محض این که حرکت گروهان چهارم به پایان رسید، صدای تیراندازی شنیده شد. در ابتدا همه شوکه شده بودند و تصور می کردند که این بخشی از مانور است، اما صدای رگبار وحشتناک تیراندازی و فریاد برخی از فرماندهان که فرار کنید و زمین بخوابید، باعث شد تا جمعیت در لحظه ای متفرق شوند.

این خبرنگار خاطرنشان کرد: صدای تیراندازی از همه جهات شنیده می شد و من به همراه یک عکاس دیگر در وسط و مقابل جایگاه ویژه روی زمین خوابیدیم. از همان زمان من فعالیت خبری ام را با گرفتن فیلم از فرار مردم و صدای تیراندازی که به صورت رگباری شنیده می شد، شروع کردم. پس از این که توانستم از قسمت وسط حرکت کنم با سردبیر تماس گرفتم و حمله تروریستی را اعلام کردم؛ فکر می کنم ما اولین جایی بودیم که این خبر را منتشر کردیم.

او درباره این تجربه کاری خود، اظهار کرد: تجربه بسیار وحشتناکی بود و هنوز هم وقتی فکر می کنم چطور توانستیم در آن شرایط خبر بخوانم خودم باورم نمی شود.

این خبرنگار بیان کرد: فکر می کنم هدف تیراندازی مشخص نبود، چرا که تا آن جا که متوجه شدم هیچ تیراندازی به سمت جایگاه صورت نگرفت و مدام این مردم بودند که هدف تیراندازی قرار می گرفتند و روی زمین می افتادند. حتی به سمت آمبولانس ها نیز شلیک می شد. هیچکس نمی دانست باید چه کاری انجام دهد. اسلحه سربازان خالی بود و با توجه به این که صدای تیر از همه جهات شنیده می شد فرماندهان نیز توان مقابله نداشتند. بعد از حدود ۲۰ دقیقه که صدای تیراندازی به پایان رسید، صدای آمبولانس ها بود که از همه جهات به گوش می رسید.

عکاس خبرگزاری ایسنا نیز که مراسم رژه صبح امروز اهواز و حادثه تروریستی را پوشش تصویری داده بود، اظهار کرد: در ابتدا همه تصور می کردیم که صدای تیراندازی بخشی از مانور است و کسی واکنشی نشان نمی داد؛ اما با ادامه دار شدن صدای تیراندازی همه فراری شدند.

او درباره شرایط عکس برداری در این حادثه نیز توضیح داد: از یک جایی به بعد دیگر به ما اجازه عکاسی ندادند و ما را به عقب می فرستادند.


 تعداد شهدای حادثه تروریستی اهواز به ۱۲ نفر رسید علی حسین حسین زاده معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به حادثه صبح امروز تروریستی اهواز در حین برگزاری مراسم رژه نیروهای مسلح اظهار کرد: متاسفانه تاکنون در این حادثه ۱۲ نفر شهید شده اند که به علت حال وخیم برخی از مجروحان، احتمال افزایش این تعداد شهدا وجود دارد. وی افزود: شهدای این حادثه از بین مردم و نیروهای نظامی بوده اند ولی هیچ یک از مسئولانی ارشد استانی که در محل حضور داشتند، آسیب ندیدند.
اعضای تیم تروریستی حادثه اهواز در همان ابتدا به هلاکت رسیدند قدرت الله دهقان معاون استاندار خوزستان پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در خصوص حادثه تروریستی اهواز اظهار کرد: هنوز در ارتباط با تعداد شهدا و مجروحان در حال بررسی میدانی از بیمارستان ها هستیم ولی اینکه تعدادی از هموطنان مظلوم به ویژه مردم عادی و مظلوم، نیروهای برخی دستگاه ها و خبرنگاران به شهادت رسید اند، مسجل است. وی افزود: آن چیزی که مهم است تیم تروریستی در دقایق اولیه با اقدام به موقع نیروهای امنیتی به هلاکت رسیدند ولی تحقیقاتی در مورد سایر بخش های حادثه ادامه دارد. دهقان عنوان کرد: دستگیری هم داشتیم ولی تیم اصلی حمله کننده به مردم در همان دقایق به هلاکت رسیدند. معاون استاندار خوزستان با بیان اینکه مردم عادی و مظلوم مثل همیشه در این حادثه تلفات داشته اند، عنوان کرد: همه تمهیدات لازم انجام شده و به هیچ وجه این اقدام مذبوح نمی تواند در گرامیداشت هفته دفاع مقدس خللی ایجاد کند.
 پاکستان حمله تروریستی اهواز را محکوم کرد

آمار مجروحان حادثه تروریستی اهواز به ۶۰ نفر رسید ایرج نظری رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: تاکنون تعداد مجروحانی که بعد از حادثه صبح امروز رژه نیروهای مسلح به مراکز درمانی منتقل شده اند، ۶۰ نفر هستند. کلیه بیمارستان ها و مراکز درمانی این دانشگاه برای مداوی مجروحان به حالت آماده باش درآمده اند و کمبودی در این زمینه وجود ندارد.
سردار شکارچی: تیم تروریستی امروز اهواز منهدم شد/ ۳ تروریست به هلاکت رسیدند/افزایش شمار شهدا به ۱۵ تن سردار ابوالفضل شکارچی درباره آخرین جزئیات اقدام تروریستی صبح امروز(شنبه) که در مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز رخ داد با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تسلیت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) گفت: آمریکا، اسرائیل و آل سعود همیشه برای دشمنی با ما در میدان هستند و اینگونه اتفاقات بسیار طبیعی است. وی گفت: یک تیم چهار نفره تروریستی امروز از مخفیگاه شان در داخل پارکی که در مقابل بلوار قدس، محل رژه نیروهای مسلح بود به سمت مردم و رژه روندگان تیراندازی کردند که تعدادی به شهادت رسیدند و مجروح شدند. سردار شکارچی گفت: نیروهای امنیتی بلافاصله وارد عمل شدند و هر ۴ نفر تیم تروریستی را منهدم کردند و هم اکنون ۳ جنازه از این تروریست ها در اختیار نیروهای امنیتی است و یک نفر هم دستگیر شده است تا مشخص شود به کجا وابسته بوده و چطور وارد پارک شده اند؟ وی افزود: این تیم تروریستی از فاصله طولانی از داخل پارک به سمت نیروهای رژه رونده تیراندازی کردند که برخی از این تیراندازی ها به سمت جایگاه مردم هم بود. سردار شکارچی سخنگوی ارشد نیروهای مسلح  با اشاره به حمله تروریستی امروز به رژه نیروهای مسلح در اهواز، گفت:این 4 تروریست که سلاح های خود را از قبل در محل رژه مخفی کرده بودند، به سمت مردم شلیک کردند و تاکنون بر اثر این حمله تروریستی  15 نفر به شهادت رسیده اند. وی با بیان اینکه یکی از شهدا، کودک است، افزود: چون وضع برخی مجروحان خوب نیست، نمی توان آمار قطعی از تعداد شهدا داد اما تا این لحظه، آمار نهایی 15 شهید است. سردار شکارچی افزود: هر خبری غیر از این خبر تکذیب می شود و اخبار تکمیلی را خودمان در اختیار رسانه ها قرار خواهیم داد.

تعداد شهدای حادثه تروریستی اهواز به ۱۱ نفر رسیدند علی حسین حسین زاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به حادثه صبح امروز تروریستی اهواز در حین برگزاری مراسم رژه نیروهای مسلح اظهار کرد: متاسفانه تاکنون بیش از ۳۰ نفر در این حادثه مجروح شده اند و ۱۱ نفر شهید شده اند.
اسامی ۷ نفر از شهدای اهواز اعلام شد اسامی برخی از شهدای این حادثه به شرح زیر اعلام شده است: ۱-علی لویمی ۲- اسماعیل شفیعی نژاد ۳- میلاد جهانگیر نژاد ۴- رضا شفیعی ۵-  سعید کریمی ۶- امید  فرخی زنگنه ۷- یونس پور حلو
واکنش معاون هماهنگ کننده سپاه به حادثه تروریستی در اهواز سردار علی فدوی معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران در حاشیه نشست شنبه های انقلاب در جمع خبرنگاران با اشاره به حادثه تیراندازی در رژه اهواز، اظهار داشت: اگر در هر گوشه ای از کشور دو یا سه نفر به مردم تیر بزنند، آیا این هنر است؟ مگر اینگونه اتفاقات هر روز در آمریکا یا شهرهای اروپایی رخ نمی دهد؟ وی افزود: این مساله تیراندازی نشان دهنده توان و قدرت نیست بلکه نشان از ذلت دشمن و در ادامه اقدامات داعش در عراق و سوریه است که مردم بی گناه را که نه در موضوعیت دفاعی و نه در موضوعیت نظامی هستند، به شهادت می رسانند.
  رئیس سازمان اورژانس کشور به اهواز اعزام شد به دنبال حادثه تروریستی در مراسم رژه نیروهای مسلح اهواز، به دستور وزیر بهداشت، قائم مقام و معاون کل وزیر بهداشت به همراه رییس اورژانس کشور و رییس سازمان انتقال خون به منظور پیگیری و نظارت بر درمان مصدومین این حادثه،  عازم اهواز شدند.
معاون امنیتی استاندار خوزستان: ۹ نفر شهید و ۲۱ مجروح در حادثه تروریستی اهواز علی حسین حسین زاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به حادثه صبح امروز تروریستی اهواز در حین برگزاری مراسم رژه نیروهای مسلح اظهار کرد: متاسفانه تاکنون بیش از ۲۱ نفر در این حادثه مجروح شده اند و ۹ نفر شهید شده اند. حسین زاده با بیان اینکه احتمال افزایش شهدا و مجروحان این حادثه وجود دارد، بیان کرد: یک خبرنگار نیز در بین شهدا دیده می شود. وی همچنین در خصوص افراد مسلح حمله کننده به مراسم نیز بیان کرد: این افراد چهار نفر با لباس نظامی بودند که ۲ نفر از آنها کشته و دو نفر دستگیر شدند.
۱۰ شهید و ۲۰ زخمی در حادثه تروریستی اهواز معاون سیاسی استاندار خوزستان از شهید شدن هشت نفر از نیروهای نظامی و مجروح شدن ۲۰ نفر دیگر در حادثه تروریستی اهواز خبر داد. علی حسین حسین زاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به حادثه تروریستیصبح امروز اهواز در حین برگزاری مراسم رژه نیروهای مسلح اظهار کرد: متاسفانه تاکنون ۲۰ نفر در این حادثه مجروح شده اند و هشت نفر از نیروهای نظامی شهید شده اند. احتمال افزایش تلفات این حادثه وجود دارد.
 وابستگی عناصر حمله تروریستی به جریان الاحوازیه سردار شریف در گفت وگو با مهر با اشاره به جزئیات حادثه تروریستی امروز در اهواز اظهار داشت: در حال حاضر اوضاع کامل تحت کنترل است. وی با بیان اینکه به رغم شلیک به سمت مردم و نیروهای مسلح در جریان این حادثه، تلفات مردمی گزارش نشده است، افزود: گروه تروریستی عامل این حادثه متلاشی شد. وی با اشاره به وابستگی عناصر حمله تروریستی به جریان الاحوازیه، بیان کرد: چنین اقداماتی از سوی این گروه تروریستی مسبوق به سابقه بوده است. سردار شریف با یادآوری اینکه این گروه تروریستی از سوی رژیم سعودی تغذیه می شود، یادآور شد: این جریان پیش از این به سمت کاروان های راهیان نور در سال های گذشته تیراندازی کرده است.
تیم تروریستی حمله کننده به رژه اهواز متلاشی شد/ اوضاع تحت کنترل است سردار حسن شاهوار پور در گفت و گو با مهر گفت: عوامل تروریستی که صبح امروز شنبه به رژه نیروهای مسلح اهواز حمله کردند، متلاشی شدند. وی با بیان اینکه مسئولان حاضر در جایگاه سالم هستند، تصریح کرد: تروریست ها تحت تعقیب قرار گرفته و این گروه تروریستی متلاشی شد. فرمانده سپاه خوزستان با تاکید بر اینکه اقدامات این گروه های تروریستی در اهواز مسبوق به سابقه است، افزود: عوامل تروریستی در حمله صبح امروز موفق به ورود به جایگاه نشدند. سردار شاهوار پور با تاکید بر اینکه نیروهای امنیتی حاضر در محل اجازه ورود عوامل تروریستی به جایگاه را ندادند، افزود: اوضاع تحت کنترل و آرام است.
کشته شدن دو تروریست حمله به رژه اهواز/ دستگیری یک نفر پس از گریختن و تحت تعقیب قرارگرفتن تروریستهای عامل حمله به رژه نیروهای مسلح دو نفر از آنها کشته شد. یک نفر از تروریستها دستگیر و یک نفر هم زخمی شده است. مقادیری سلاح و مهمات نیز کشف و ضبط شده است. تروریستها لباس نظامی داشتند.
مسئولان خوزستانی حاضر در رژه اهواز سالم هستند صبح امروز به مناسبت هفته دفاع مقدس، رژه نیروهای مسلح در اهواز در حال برگزاری بود که تعدادی افراد مسلح به مراسم حمله کردند. در این مراسم چندین نفر مجروح شده اند ولی به گفته خبرنگار مهر مستقر در حادثه، استاندار خوزستان، نماینده ولی فقیه در استان خوزستان، فرماندار اهواز و سایر فرماندهان ارشد نظامی در سلامت هستند. این حمله تروریستی از پشت جایگاه مربوط به سخنرانان صورت گرفت. هنوز تعداد افراد زخمی یا کشته شده در این حادثه به صورت رسمی اعلام نشده است.
شنیده شدن مجدد صدای شلیک در اهواز/ تروریست ها تحت تعقیب پس از شنیده شدن صدای شلیک اولیه و زخمی شدن تعدادی از حاضران، مجدد صدای گلوله شنیده شد. به گزارش خبرنگار مهر از خوزستان شلیک افراد ناشناس از پشت جایگاه رژه نیروهای مسلح اتفاق افتاده است. افراد ناشناس با شلیک گلوله از پشت جایگاه موفق به ورود به محل رژه نشدند و پس از تیر اندازی گریختند. تروریستها پس از درگیری با نیروهای امنیتی گریخته اند.
تیراندازی در مراسم رژه در اهواز/ تعدادی مجروح شدند
صبح امروز و طی مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز تیراندازی افراد ناشناس منجر به مجروح شدن تعدادی از حاضران شده است.آمبولانس ها در حال حرکت به سمت محل رژه هستند. خبرنگار مهر مستقر در محل برگزاری رژه مجروح شدن برخی از حاضران را گزارش کرده است.به گفته شاهدان عینی مهاجمان دو نفر بودند و لباس نظامی به تن داشتند.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code