| شنبه، 04 تیر 1401
نگاه ایران: در نشست خبری مجمع نمایندگان گیلان به توجه اصحاب رسانه به دغدغه ها و ظرفیت های توسعه ای گیلان تأکید شد و نمایندگان از خبرنگاران خواستند تا در حل مشکلات بزرگ یاری گر آنان باشند.

به گزارش  فارس، نشست خبری مجمع نمایندگان گیلان با حضور جمعی از نمایندگان مردم گیلان در مجلس شورای اسلامی و حدود یک صد نفر از خبرنگاران اصحاب رسانه شامگاه شنبه در سالن اجتماعات دیوان محاسبات گیلان در رشت برگزار شد.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی در این نشست با اشاره به پیر بودن استان گیلان اظهار کرد: پیگیری مرکز توان بخشی گیلان از ضروریات است و باید موردتوجه قرار گیرد.

جبار کوچکی نژاد با تأکید بر استفاده از همه ظرفیت های منابع انسانی افزود: برخی از مدیرانی که اکنون در دولت مسئولیت دارند در دولت قبل نیز فرماندار و مدیرکل بوده اند و باید از همه ظرفیت ها استفاده کرد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت تیم سپیدرود رشت گفت: هیچ گاه در تیم سپیدرود اعمال نفوذ نکرده ام و معتقدم کسی که می تواند به تیم کمک کند باید در کنار تیم باشد.

کوچکی نژاد با تأکید بر اینکه نباید مسئولان دولتی در دیوار شیشه ای بنشینند و نظاره گر باشند تصریح کرد: با همکاری حسنی، نماینده رشت نامه ای برای سؤال از وزیر ورزش درباره سپیدرود تهیه کرده ایم و باید استاندار، مدیرکل و وزیر در این رابطه پاسخگو باشند.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت با اشاره به کمک های ایران به کشورهای منطقه ازجمله عراق و فلسطین خاطرنشان کرد: ایران طریق عراق و سایر کشورهای منطقه نفت صادر می کند و اگر هزینه ای در این رابطه می شود برای حفظ نظام و دفاع از مرزها است.

*چای باید به عنوان یک محصول ارگانیک مورداستفاده قرار گیرد

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با اشاره به اعمال محدودیت ها برای مشاوران رسانه ای خبرنگاران اظهار کرد: چندی پیش یک مشاوره رسانه ای برای خود انتخاب کردیم که توسط دولت مردان بایکد خبری شد و خوب است رسانه ها به این موضوع هم بپردازند که دلیل این کار چیست.

ذبیح الله نیکفر با اشاره به برخی عملکرد و اعمال فشارها در حوزه چای افزود: برخی ها در مقابل نظارت ها ما را متهم به تقابل انگاری در مقابل دولت محکوم می کنند درحالی که نمایندگان وظیفه ذاتی نظارت خود را انجام می دهند.

وی با تأکید بر اینکه چای باید به عنوان یک محصول ارگانیک مورداستفاده قرار گیرد گفت: چای توسط عده ای سودجو مورد سو استفاده قرارگرفته است که باید هر چه سریع تر با همکاری و تعامل دولت رفع سو شود.

*خبرنگاران یاری گر نمایندگان باشند

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با اشاره به انعکاس دردمندانه و حقیقت انگارانه اخبار اظهار کرد: هر وقت که بتوانیم در خدمت خبرنگاران خواهیم بود و هیچ دیواری بین مناطق جغرافیایی ما وجود ندارد.

اسدالله عباسی با اشاره به اتحاد و وجود مشترکات در بین نمایندگان گیلان افزود: ممکن است در برخی مواقع تک صدایی از ما شنیده شود اما در اشتراکات ملی و جغرافیایی همه نمایندگان یک صدا هستیم.

وی با اشاره به سایت نفتی خزر تصریح کرد: تجربه استخراج نفت در عمق های مشخص در کشور وجود دارد اما برای احداث سایت پشتیبانی خزر با توجه به شرایط اقتصادی دولت و برجام احداث این سایت منتفی شد و پتروشیمی در آن منطقه در دستور مار قرار گرفت.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی بر لزوم قلم زنی اصحاب رسانه بر اساس واقعیت ها تأکید کرد و گفت: همه دنبال حل مشکلات مردم هستیم اما خبرنگاران باید در حل مشکلات بزرگ یاری گر نمایندگان باشند.

*نباید مواضع رسانه های ضدانقلاب توسط رسانه های داخلی دنبال شود

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست خبری با تأکید بر لزوم کار مضاعف برای مردم اظهار کرد: سعی کرده ام برای مردم کارکنم و تاکنون ۱۰ برابر خودم تلاش کرده ام.

سید کاظم دل خوش اباتری بر لزوم آگاه بودن اصحاب رسانه ها تأکید کرد و افزود: نباید موارد و مواضعی که رسانه های ضدانقلاب دنبال می کنند توسط رسانه های داخلی و محلی دنبال شود.

وی با بیان اینکه کار اول من قانون گذاری است و همیشه طرفدار و مدافع مردم بوده ام گفت: طبق قانون اساسی نماینده می تواند در هر اموری در هر منطقه ای دخالت کند و از حقوق ملت دفاع کند.

*کشاورزی، گردشگری و صنعت  باید موردتوجه رسانه ها باشد

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با تأکید بر توجه اصحاب رسانه به دغدغه ها و ظرفیت های توسعه ای گیلان اظهار کرد: کشاورزی، گردشگری و صنعت از محورهای توسعه گیلان هستند و باید موردتوجه همگان ازجمله رسانه ها باشد.

مهرداد بائوج لاهوتی با اشاره به مقوله گردشگری افزود: گردشگری در گیلان سومین رکن اقتصادی در گیلان به شمار می رود اما این سهم در افق ۱۴۰۴ باید با سرعت بیشتری حرکت کند.

وی با اشاره به موضوع صنعت در گیلان گفت: صنایع گیلان در مسیر توسعه قرار دارد اما با توجه به شرایط حاکم در کشور در ایجاد صنایع با مشکلاتی روبرو هستیم.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت بر لزوم همکاری و حمایت رسانه ها از نمایندگان مجلس تأکید کرد و افزود: خبرنگاران باید نمایندگان را در مسیر توسعه حرکت دهند.

*نسبت به حقوق موکلان و همشهریان خود ازجمله سپیدرود بی توجه نیستم

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با اشاره به شناخت خود از ورزش اظهار کرد: باگذشت ۳۰ سال از فعالیت شخصی ورزشی این اطمینان را رسانه ها می دهم که از ورزش شناخت دقیق داشته باشم.

محمدصادق حسنی با اشاره به مواضع اخیر خود در خصوص باشگاه استقلال و رد برخی ادعاها مبنی بر بی توجهی به سپیدرود افزود: خودم استقلالی هستم اما هیچ گاه نسبت به حقوق موکلان و همشهریان خود ازجمله سپیدرود بی توجه نیستم.

وی با بیان اینکه تن زاده تیم سپیدرود را سیاسی کرده بود گفت: شفاف میگویم مهد سپیدرود با سپیدرود سیاسی شده بود و رسانه ها نباید یک طرفه سپیدرود را به دنبال اغراض خود بکشند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان با اشاره طرح سؤال خود از وزیر ورزش در خصوص بی توجهی نسبت به اجحاف در حق تیم سپیدرود خاطرنشان کرد: آقای سلطانی فر باید نسبت به اینکه به تیم استقلال بیش ازاندازه توجه می کند و نسبت به سپیدرود بی توجه است سؤال طرح کرده ام و در اولین نشست علنی مطرح می شود.

*قانون برای بیماران خاص پس از 38 سال نوشته شد

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست خبرنگاران را باهوش ترین و صادق ترین قشر توصیف کرد و اظهار کرد: خبرنگاران افراد دلسوز و متعهد هستند که قانون را می شناسند و احترام متقابل را بردند و این جای خوشحالی دارد.

منوچهر جمالی با اشاره به پیگیری های خود در مجلس شورای اسلامی افزود: پس از ۳۸ سال برای بیماران خاص قانون نوشتیم و اکنون این بیماران برای حمایت دارای قانون هستند.

وی طی کردن مسیر توسعه را محور عملکرد نمایندگان دانست و گفت: نمایندگان برای خدمت به مردم در تعامل با یکدیگر هستند و یقیناً با همگرایی و هم افزایی اثر مار نمایندگان بیشتر می شود.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در خصوص شاخص های معنی دار محورهای توسعه شهرستان خاطرنشان کرد: ضریب برخورداری آسفالت، گاز روستایی و آب در شهرستان به صورت قابل توجه افزایش یافته است.

جمالی با اشاره به آزادراه رشت قزوین و محل دریافت عوارضی تصریح کرد: این عوارضی قبل از خدمت من در شهرستان جانمایی شده اما با تلاش های صورت گرفته این محل دریافت عوارضی کاهش یافته و به منتهی الیه شهرستان منتقل خواهد شد.

 در این نشست، محمدصادق حسنی و جبار کوچکی نژاد نمایندگان مردم رشت، منوچهر جمالی نماینده مردم رودبار، مهرداد بائوج لاهوتی نماینده لنگرود، اسدالله عباسی نماینده مردم رودسر و املش، ذبیح الله نیکفر نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل و سید کاظم دل خوش اباتری نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی حضور داشتند و شش تن از نمایندگان عضو مجمع در بین خبرنگاران حضور نیافتند.