نگاه ایران: رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان گفت: مجلس با لوایح دولت در مورد تفکیک مجدد برخی از وزارتخانه ها به شدت مقابله می کند.
به گزارش تسنیم، جبار کوچکی نژاد اظهار داشت: مجلس در شرایط فعلی تفکیک مجدد برخی از وزارتخانه ها به علت تحمیل فشار و بار مالی فراوان را به صلاح نمی داند بنابراین با هرگونه لایحه ارسالی از سوی دولت در این خصوص به شدت مقابله می کند.
رئیس مجمع نمایندگان گیلان عنوان کرد: اخیراً دولت لوایحی را مبنی بر تفکیک مجدد برخی از وزارتخانه ها مانند وزارت صنعت، معدن و تجارت به صحن علنی مجلس فرستاد اما هیچ کدام مورد موافقت نمایندگان قرار نگرفت و لوایح مذکور مجدداً به دولت برگشت داده شد.
نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ابراز داشت: دولت تاکنون سه لایحه مبنی بر جداسازی وزارتخانه ها به مجلس ارسال کرده است اما نمایندگان با توجه به شرایط فعلی جامعه و برای جلوگیری از تحمیل هزینه های گزاف با هر سه لایحه مخالفت کرده اند.
کوچکی نژاد تفکیک برخی از وزارتخانه ها را مغایر با اصول قانون برنامه ششم دانست و افزود: طبق این برنامه پنج ساله راهبردی، دولت باید در راستای کوچک کردن بدنه خود و واگذاری بسیاری از امور قدم بردارد بنابراین طرح چنین لوایحی از دیدگاه مجلس قابل پذیرش نیست.
نماینده مردم رشت در مجلس پرداختن به چنین بحث های حاشیه ای را امری نادرست خواند و بیان داشت: در شرایطی که کشور و مردم در مشکلات مالی و اقتصادی شدیدی به سر می برد از دولت انتظار داریم به جای پرداختن به تفکیک وزارتخانه ها به حل مشکلات مردم اقدام کند.
وی حل و فصل مشکلات بازار سکه و ارز و معیشت مردم را از مهم ترین وظایف دولت دانست و گفت: اضافه کردن وزارتخانه های جدید و تفکیک مجدد برخی از آن ها نه تنها هیچ گره و مشکلی را از کشور حل نمی کند بلکه باری را نیز بر روی دوش مردم قرار خواهد داد.
کوچکی نژاد با تأکید بر اینکه دولت به جای لوایح تفکیک وزارتخانه ها باید به ترمیم تیم اقتصادی خود اقدام کند عنوان کرد: در حال حاضر بی تدبیری و ناکارآمدی آشکار بسیاری از مسئولان اجرایی دولت باعث برهم خوردن تنظیم بازار و سیستم اقتصادی کشور شده است.
رئیس مجمع نمایندگان گیلان دلایل مخالفت مجلس با لایحه تفکیک وزارتخانه ها را برشمرد و در این مورد تصریح کرد: با آغاز به کار این تشکیلات جدید در قالب وزارتخانه به جای حل نواقص موجود هزینه های مالی بسیار هنگفتی به مجموعه دولت و کشور تحمیل می شود.