| پنجشنبه، 29 مهر 1400
محسنی اژه‌ای خبر داد:
       کد خبر: 197819
نگاه ایران: به فاصله کوتاهی از انتشار خبر برکناری عراقچی، معاون ارزی بانک مرکزی، سخنگوی قوه قضائیه از بازداشت وی خبر داد. دستوری که منحصر به وی نبوده و آن گونه که محسنی اژه ای خبر می دهد، کارمند یکی از معاونین رئیس جمهور و چند تن دیگر هم امروز بازداشت شده اند.
احمد عراقچی، معاون ارزی بانک مرکزی بازداشت شد. این خبر را دقایقی پیش سخنگوی قوه قضائیه اعلام کرد.
به گزارش «تابناک»، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای، سخنگوی قوه قضائیه در این باره گفت: در ادامه رسیدگی به پرونده اخلالگران در نظام پولی و ارزی کشور پرونده سه نفر از کسانی که تکمیل شده بود با صدور کیفر خواست به دادگاه ارسال شد و چند نفر از جمله معاون ارزی بانک مرکزی (شنیدم اخیرا کنار گذاشته شده بودند) تحت تعقیب قرار گرفتند و بازداشت شدند.
اژه ای در ادامه به میزان گفت: یکی از کارمندان یکی از معاونین رییس جمهور و ۴ نفر از دلالان ارزی هم که در این خصوص فعالیت غیر مجاز داشتند، تحت تعقیب قرار گرفتند و بازداشت شدند. همچنین یک صراف غیر مجاز نیز احضار و پس از تحقیقات و تفهیم اتهام با قرار بازداشت موقت روانه زندان شد.
این اقدام در حالی رخ می دهد که دستگاه قضا مدتی ست بررسی پرونده های فساد اقتصادی را در اولویت کاری خود قرار داده و در این راستا، چندتن از افرادی که در بازار ارز و سکه فعالیت می کردند را بازداشت و روانه زندان کرده است. بررسی هایی که به اختلالات بازار خودرو نیز کشیده شده و به دستگیری هایی در این ارتباط هم منجر شده است.
این در حالی است که گفته می شود عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی، در آغازین روز های کاری خود، احمد عراقچی معاون ارزی بانک مرکزی را که در دوره ولی الله سیف، رئیس کل پیشین بانک مرکزی به این سمت منصوب شده بود، برکنار کرده است.
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code