| یکشنبه، 02 آبان 1400
نگاه ایران: استاندارگیلان ترویج فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی را نیاز همیشگی جامعه دانست و افزود: باید با برگزاری مراسمات گرامیداشت یاد و نام شهدا در جهت توسعه و ترویج هر چه بیشتر فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه گام برداریم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان دکتر مصطفی سالاری در نشست هماهنگی برگزاری مراسم بزرگداشت شهید مرتضی حسین پور شلمانی، ترویج فرهنگ ایثار و از خود گذشتگی در جامعه را محدود به یک نهاد و سازمان ندانست و افزود: باید همه با هم و با تمام توان در جهت توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تلاش کنیم.
نماینده عالی دولت در گیلان  مردمی بودن ، سادگی ، نظم و تقسیم کار دقیق را از جمله نکات مهم در برگزاری یادواره های شهدا برشمرد و تصریح کرد: حتما ً به سهم خود پیشتیبانی های لازم را در جهت برگزاری هرچه باشکوهتر مراسم های بزرگداشت شهدا انجام خواهیم داد.
در ادامه این نشست نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت نیز با قدردانی از تلاش و زحمات احیاء گران نام و یاد شهدا با بیان اینکه دشمن در تلاش است تا فداکاری ها و از خودگذشگی شهدا به فراموشی سپرده شود تصریح کرد : باید این شهیدان عزیز را  به عنوان الگو به نسل های آینده معرفی کنیم
آیت الله فلاحتی افزود: شهیدانی همچون حسین پور متعلق به دنیای اسلام و ملت عزیز ایران است.
همچنین در این نشست با حضور نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت و استاندار گیلان از کتاب ((مروری بر خاطرات فرمانده نابغه شهید مدافع حرم مرتضی حسین پور )) رونمایی شد.
گفتنی است شهید مرتضی حسین پور شلمانی در 16 مرداد ماه سال 96 در حین عملیات مستشاری در خاک سوریه به مقام رفیع شهادت نائل آمد.
لازم به ذکر است فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به پاس رشادت های شهید مرتضی حسین پور شلمانی در پیامی این شهید مدافع حرم گیلانی را به عنوان شهید نمونه کشور در سال 97 معرفی کرد.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code