| یکشنبه، 02 آبان 1400
نگاه ایران: با سوار شدن به قایق های غیرمجاز سفر رویایی خود را به خاطره ای تلخ تبدیل نکنید.
به گزارش ایسنا، هرساله تعداد زیادی از گردشگران گیلان را به عنوان مقصد سفرهای خود بر می گزینند گیلان با داشتن جاذبه های گردشگری متنوع همچون کوه و جنگل و دریا همیشه مورد اسقبال گردشگران قرار گرفته است.
در بین تمامی جاذبه ها، گردشگری دریایی و ورزش های آبی بیش از سایر جاذبه ها مورد اسقبال گردشگران قرار می گیرد و قایق سواری در دل تالاب برای تماشای لاله های تالابی، پرندگان مهاجر و گرفتن عکس های یادگاری نیز بخشی از این گشت و گذار است که البته توصیه می شود فقط با قایق هایی که در قالب شرکت های تعاونی، دارای شناشنامه و مجوز فعالیت هستند در این تالاب گردش کنید زیرا توجه نکردن به این نکته می تواند سفر رویایی شما را به خاطره ای تلخ تبدیل کند.
رئیس هیئت مدیره اتحادیه شرکتهای تعاونی قایقرانی گیلان در این راستا در گفت وگو با خبرنگار ایسنای گیلان با اشاره به حضور افراد تابلو به دست برای جذب مسافران و گردشگران تالابی در مبادی ورودی شهر و معابر به عنوان یک معضل اجتماعی گفت: متاسفانه افراد تابلو به دست و سودجو در کنار خیابان ها با هدایت مسافران به اسکله های غیرمجاز برای قایق سواری در تالاب علاوه بر گرفتن نرخ های غیر معقول مشکلاتی را هم ایجاد می کنند.
سید زین العابدین پیشوایی با اشاره به فعالیت ۲ هزار و ۵۰۰ قایق موتوری در انزلی افزود: از این تعداد حدود ۷۰۰ قایق به ثبت رسیده و شناسنامه دار هستند که به عنوان تاکسی های گردشگری محسوب می شوند.
وی به فعالیت غیر مجاز بسیاری از قایق های موتوری در تالاب و دریا اشاره کرد و گفت: ۲۸ تعاونی فعال و مجاز در سطح شهرستان مشغول به فعالیت هستند که مسافرین می توانند با مراجعه به این مراکز از قایق های موتوری مجاز استفاده کنند که این قایق ها دارای بیمه بوده و رانندگان این قایق ها نیز دارای گواهینامه و همچنین بر اساس نرخ تعاونی ملزم به دریافت کرایه قایق موتوری هستند.
پیشوایی خاطرنشان کرد: گردشگران حتما در زمان قایق سواری به تعاونی های مجاز مراجعه کنند تا مورد سوء استفاده قرار نگیرند و با جان خود بازی نکنند زیرا قایق های بدون مجوز صلاحیت های لازم برای جا بجایی مسافر را ندارند و می توانند خطر آفرین باشند.
رئیس هیئت مدیره اتحادیه شرکتهای تعاونی قایقرانی گیلان خاطرنشان کرد: نرخ مصوب فرمانداری برای مسیرها کاملا مشخص است و هزینه قایق سواری در صورت اجاره کامل قایق با ظرفیت ۵ نفر بین ۷۰ تا ۱۷۵ تومان است.
شهرستان بندر انزلی از مراکز مهم گردشگری دریایی به شمار می آید و هر ساله میلیونها گردشگر با استفاده از قایقهای موتوری در خزر و تالاب انزلی به گشت و گذار می پردازند.
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code