| پنجشنبه، 29 مهر 1400
نگاه ایران: معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر کشور با اشاره به بازنشسته شدن ۳۳ استاندار، معاون استاندار و فرماندار گفت: بر اساس قانون جدید ۱۴ استاندار، ۱۴ معاون استاندار و ۵ فرماندار در کشور باید بازنشسته شوند.
به گزارش تسنیم، جواد ناصریان صبح امروز در نشست با مدیران ستادی استانداری بوشهر  با تاکید بر رسیدگی به مسائل و مشکلات کارکنان وزارت کشور از آسیب شناسی در حوزه وزارت کشور و واحدهای تابعه خبرداد و اظهار داشت: در این رابطه بخش اعظمی از نیروی انسانی وز ارت کشور به ویژه مدیران از سایر دستگاه های اجرایی تامین می شود.
معاون وزیر کشور با بیان اینکه تا پیش از آغاز به کار دولت تدبیر و امید بیش از 70 درصد فرمانداران از سایر دستگاه ها بودند تصریح کرد: با برنامه ریزی انجام شده در دولت یازدهم 83 درصد فرمانداران از بدنه وزارت کشور منصوب شده است.
ناصریان انتصاب مدیران جوان به ویژه بانوان را  از اولویت های وزارت کشور دانست و افزود: برای انتصاب مدیران جوان و بانوان شایسته سالاری اولویت اصلی است هرچند در شرایط مساوی، اولویت با جوانان و بانوان است.
وی از ترمیم احکام کارکنان وزارت کشور خبر داد و بیان کرد: در سال 94 با پیگیری استانداران و معاونان موضوع احکام کارکنان وزارت کشور تقویت شده است.
ناصریان با اشاره به موضوع ساماندهی نیروی انسانی در وزارت کشور بیان کرد:  به منظور توانمندسازی نیروهای انسانی وزارت کشور بخشنامه ای ارسال شده که با توجه به تراکم نیرو در استانداری ها، شرایطی فراهم می شود که نحوه ورود نیرو به وزارت کشور از طریق بخشداری ها انجام شود.
وی با بیان اینکه نیروهای انسانی وزارت کشور باید برای هر محل خدمتی که تعهد دادند خدمت کنند از ابلاغ 534 پست معاون و رئیس اداره  جدید خبر داد و اظهار داشت: با اصلاح ساختار وزارت کشور و فرمانداری ها 534 پست معاون و رئیس اداره جدید ابلاغ شده و در استان بوشهر تمام فرمانداری ها ارتقا یافتند.
معاون وزیر کشور تاکید کرد: به منظور توانمندسازی نیروهای انسانی شاغل در وزارت کشور، بسته ویژه تعریف شده و قرار است پایلوت اجرای این بسته در ستاد وزارت کشور به زودی آغاز می شود.
ناصریان به طرح منع به کاری گیری بازنشستگان در دستگاه های اجرایی اشاره کرد و گفت: به کارگیری بازنشستگان تهدیدی برای وزارت کشور است، در قانون جدید  33 استاندار، معاون استاندار و فرماندار شامل 14 استاندار، 14 معاون استاندار و 5 فرماندار در کشور باید بازنشسته شوند.
وی افزود: در بین 26 هزار نفر کارمند وزارت کشور حداکثر 75 تا 80 نیروی بازنشسته داریم.
معاون وزیر کشور از تصویب طرح همسان سازی حقوق نیروهای قراردادی با رسمی و پیمانی در کمیسیون اجتماعی دولت خبر داد و بیان کرد: ضمن اینکه سازمان امور اداری و استخدامی با تبدیل نیروهای قراردادی به پیمانی و رسمی مخالف است ما در وزارت کشور با جدیت این موضوع را پیگیری می کنیم.
ناصریان با بیان اینکه تشکیل سازمان مهاجرت کشور در شورای عالی اداری به تصویب رسیده  است گفت: این سازمان ذیل وزارت کشور فعالیت می کند و لایحه این طرح پس از تصویب دولت باید به مجلس برود و تاسیس نهایی این سازمان حدود یکسال زمان می برد.معاون
وی در مورد شایعه بازنشستگی عبدالکریم گراوند استاندار بوشهر خاطرنشان کرد: این موضوع شایعه است و آقای گراوند بازنشسته نیست و با وجود تجربه بالایی که دارند اما به سن بازنشستگی نرسیده اند.
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code