| شنبه، 13 آذر 1400
نگاه ایران: دونالد ترامپ در اظهاراتی تازه بار دیگر با تکرار تمایل خود برای مذاکره با ایران، گفت حس می کند مذاکره با ایران «قریب الوقوع» است.
به گزارش عصرایران، ترامپ سه شنبه شب در جریان سخنرانی در جمع هوادارانش در «تامپا» ایالت فلوریدا گفته است: حس می کند به زودی رهبران ایران برای مذاکره با او تماس خواهند گرفت.
او گفت: «امیدوارم کار با ایران خوب پیش برود. آنها الان گرفتاری های زیادی دارند. امیدوارم که کار خوب پیش برود و احساس من این است که آنها خیلی زود با ما صحبت می کنند. شاید هم این کار را نکنند که آن هم اشکالی ندارد.»
ترامپ بار دیگر به برجام حمله کرد و این توافق را یک توافق وحشتناک توصیف کرد که او آمریکا را از آن خارج کرده است. او همچنین بار دیگر انتقال ۱٫۸ میلیارد دلار پول نقد ار طریق هواپیما به ایران در دوره اوباما را به باد انتقاد گرفت.
ترامپ روز دوشنبه نیز در اظهاراتی غیر منتظره در نشست خبری خود با نخست وزیر ایتالیا در کاخ سفید، از تمایل خود برای مذاکره بدون قید و شرط با همتای ایرانی در هر زمان و مکانی که طرف ایرانی مایل باشد، خبر داد.
این اظهارات ترامپ در حالی بود که پیشتر مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا لیستی بلندبالا از ۱۲ خواسته و در واقع شرط آمریکا برای مذاکره با ایران ارایه کرده بود.
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code