| چهارشنبه، 06 مرداد 1400
نگاه ایران: یک نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به صحبت های رییس قوه قضاییه درباره کسانی که در سیستم اقتصادی کشور اختلال ایجاد می کنند از جمله مفسدان فی الارض هستند خطاب به وی گفت: چرا چهار تا از این مفسدان فی الارض به چوبه اعدام سپرده نمی شوند؟
به گزارش ایسنا، کواکبیان در جلسه بررسی مشکلات محلات منطقه ۶ تهران که در محل مسجد السادات این منطقه برگزار شد، گفت: امروز در یک جنگ تمام عیار اقتصادی با قدرت های بزرگ به ویژه آمریکا هستیم. شرایط به گونه ای است که نمی توانیم بگوییم ترامپ فردی است که بشود با آن مذاکره کرد تا مشکلات حل شود؛ چرا که نشان داده تعهد ناپذیر است؛ لذا امروز این شرایط وجود ندارد؛ البته شاید زمانی شرایطی پیش بیاید که ما نیز مخالفش نیستیم اما بی تردید امروز نمی توانیم این کار را بکنیم؛ چرا که به هر شکلی این مذاکره انجام شود تلقی تسلیم می شود و ملت ایران تسلیم ناپذیر است.
وی افزود: امروز باید صبوری به مفهوم مقاومت در برابر مشکلات در دستور کار قرار گیرد. در شرایط کنونی کشور در جنگ دیپلماتیک نیز قرار گرفته به شکلی که شکایت ایران در دادگاه لاهه برای تحریم هایی که ظالمانه علیه کشور انجام شده است. پذیرفته شده تا پنجم شهریور ماه استماع آن انجام شود که هم برای ما یک پیروزی دیپلماتیک تلقی می شود.
وی ادامه داد: حتی اگر فروش نفت نداشته باشیم صحبت از جنگ نظامی نمی کنیم اما پیش بینی های لازم برای این شرایط را نیز انجام داده ایم.
وی تاکید کرد: بی تردید در دولت ناکارآمدی هایی وجود دارد که باید به سمت کارآمدی ببریم. اتخاذ سیاست هایی همچون ارز ۴۲۰۰ تومانی و ارز ثانویه از نظر بسیاری از اقتصاددان ها اشتباه بود که انجام شد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی شفاف نبودن را یکی دیگر از مشکلات کشور خواند و افزود: باید به عنوان خادمین مردم در تمام موضوعات با ملت شفاف مسائل را در میان بگذاریم. بی تردید ما نمایندگان مردم در مجلس در خصوص تخلفاتی که در حوزه ارز و سکه و خودرو انجام شده، مو را از ماست بیرون خواهیم کشید؛ چرا که این ارز با نرخ ۴۲۰۰ تومان از جیب ملت گرفته شده و باید مشخص شود چرا به افرادی داده شده و آنها اینطور عمل کرده اند. مسئولین می گویند دست مافیا در کار است. خب باید گفت که مردم شما را پس برای چه کاری انتخاب کرده اند؟
وی ادامه داد: رئیس قوه قضاییه اعلام می کند هر که در سیستم اقتصادی کشور اختلال ایجاد کند مفسد فی الارض است. ما هم می گوییم دست شما درد نکند اما چرا چهار تا از این مفسدان فی الارض را به چوبه اعدام نمی سپارید؟
وی در بخش دیگری از صحبت های خود به موضوع قانون انتخابات شورایاری ها اشاره کرد و افزود: پیگیری تعیین تکلیف قانون شورایاری ها توسط نمایندگان مردم تهران پیگیری خواهد شد و امیدواریم به زودی به نتیجه برسد.
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code